pomoc zamčené auto

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
rubenso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 28.12.2008 14:36
Bydliště: Brno, Nitra

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od rubenso » 27.01.2010 10:05

Vhodny drot na tento ukon je z puklice....Najprv som vpravo hore vypacil srobovakom dvere a potom som dal zhora drevene koliky a cele to trvalo tak 2 min. Len som dlho hladal ten idealny drot.... A potom ze aha puklica z kolesa...:idea:
Ford Focus Hatchback, Ghia, 1,6 FYDA SE 74kW, 1998, šedá metalíza

Obrázek

Uživatelský avatar
gargulakj
Junior
Junior
Příspěvky: 460
Registrován: 30.04.2009 17:05
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od gargulakj » 27.01.2010 10:44

Tak to je super ;-) člověk už aspon ví co dělat kdyby náhodou :)
Focus r.v. 2002, 1.6 benzín, 74KW
Focus r.v. 2010, 1.6 benzín, 74KW

Uživatelský avatar
silverwolf
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5701
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od silverwolf » 27.01.2010 10:54

Po tom, co jsem si to tady přečetl, už nezavírám dveře ani náhodou - ani v létě :mrgreen:
Ford Focus II, 1,6 Trend, Red Tango, r.v.2006.
Suzuki Samurai 1,3 MPi r.v.neznámý - černobílý lesní dělník
Obrázek

Uživatelský avatar
gargulakj
Junior
Junior
Příspěvky: 460
Registrován: 30.04.2009 17:05
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od gargulakj » 27.01.2010 10:59

:D Taky nad tím občas přemýšlím když je zavřu a nechám nastartované :D Ale říkal sem si že by nebylo špatné nosít náhradní klíček u sebe a nevydělavat ho z kapsy :) a udělat si ještě druhý a ten nechat doma :)

A čím to vlastně je že se to samo zamkne?
Focus r.v. 2002, 1.6 benzín, 74KW
Focus r.v. 2010, 1.6 benzín, 74KW

Uživatelský avatar
Coroner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 28.02.2008 08:43
Bydliště: Praha - jižní čechy a zpět
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Coroner » 27.01.2010 11:48

Špatný mikrospínač v zámku dveří, ale dělá to jen u FOFO I, teda aspoň co jsem zatím slyšel. A je jedno jestli v zimě nebo v létě. Ikdyž v zimě asi víc, podle tady známých případů :-)
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

Uživatelský avatar
junior
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1763
Registrován: 27.03.2009 08:08
Bydliště: Beroun - Tlustice
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od junior » 27.01.2010 12:09

on ani nemusí bejt špatnej, jen prostě jakmile mrzne, malinko se zahřeje, orosí a udělá se námraza a už je to, opravdu by mělo stačit počkat až se zahřeje interiér, a dělají to i Mondea :?
JUNIOR

MK3 1.8 DuratecHE 16v/92Kw 02/05 lítám :-)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Coroner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 28.02.2008 08:43
Bydliště: Praha - jižní čechy a zpět
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Coroner » 27.01.2010 12:16

No kamarád stál 2 hodiny pod sjezdovkou ve Francii, ja zatím zkoušel různý varianty na mojem FOFOII doma před garáží a průběžně jsem mu je volal. A ani po těch 2 hodinách co měl topení na plný tak se to neodemklo. Nakonec jsem na to naštěstí přišel.
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

Uživatelský avatar
Christina
Junior
Junior
Příspěvky: 292
Registrován: 16.12.2009 21:49

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Christina » 27.01.2010 12:32

8O 8O 8O teda to je téma, tohle u nás musí přestat!!!!
Mondeo

Uživatelský avatar
Coroner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 28.02.2008 08:43
Bydliště: Praha - jižní čechy a zpět
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Coroner » 27.01.2010 12:36

co? mrznout, nebo zavírat dveře u auta?
Konstrukční zákon:
Uřízněte to raději větší, a pak to tam namlaťte.

Uživatelský avatar
Christina
Junior
Junior
Příspěvky: 292
Registrován: 16.12.2009 21:49

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Christina » 27.01.2010 12:50

:mrgreen: :mrgreen: startovat a odcházet dopít kafíčko :mrgreen: :mrgreen: věčný bo,j tak teˇd mám argumenty :mrgreen: :mrgreen:
Mondeo

Uživatelský avatar
Scooby
Junior
Junior
Příspěvky: 461
Registrován: 05.10.2009 22:19
Bydliště: Praha

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Scooby » 29.01.2010 13:22

Bohuzel se taky musim pridat, ze neni jediny. Me se to stalo taky. Normalne sem nastartoval, dal rozmrazit skla a sel sem si uklidit bundu na zadni sedacky, pritom sem zavrel ridice dvere a jak sem zavrel bundu na zadni mista udelal central bzzt bzzt a bylo po srande. Kufr zavrenej, auto nastartovany a motor bezel :mrgreen:

Dost neprijemny pocit, volal sem na Ford asistance a tam mi rekli ze mi to otevrou behem minuty za 1500,-
Nastesti pro me mam druhej klic. Musel sem pro nej sice pres celou Prahu autobusem v nedeli vecer ale nedalo se nic delat. Ja bez bundy, bez dokladu, bez legitky jen tak v mikine v -10°C :roll:

Auto mi mezitim hlidala pritelkyne..a za hodinu a pul se neodemklo..

A vsimnul sem si jednoho poznatku, kdyz je mraz a odemknu dvere a pak jdu treba do kufru tak central treba dvakrat zabzuci a jednou dvere opet zamkne a jindy zase jen zabzuci a nic se nestane..od ty doby si nechavam klice v kapse nebo si nechavam otevreny dvere. Pac stahovat okynko neriskuju, bych zase serval motorek 8)
-
Obrázek
"Ford Focus MK I Collection Edition" - 195/55 R15 Continental PremiumContact2 - 185/65 R14 Sava Eskimo S3+

Uživatelský avatar
Matej
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nitra

Re: Zabouchnuté klíče

Příspěvek od Matej » 03.02.2010 13:42

Nazdar ,neviem kde to lepšie zaradiť ale ide o náhradný klúč ktorý som zohnal cez internet http://www.dealextreme.com/ aj so SMART čipom. Vie niekto poradiť a aké má skúsenosti s načipovaním s riadiacou jednotkou takéhoto klúča tak aby sa dal aj štartovať motor.
FORD-Focus C-MAX 1.8TDCi Ghia

Uživatelský avatar
Matej
Nováček
Nováček
Příspěvky: 68
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nitra

Re: Zabouchnuté klíče

Příspěvek od Matej » 07.02.2010 22:52

Matej píše:Nazdar ,neviem kde to lepšie zaradiť ale ide o náhradný klúč ktorý som zohnal cez internet http://www.dealextreme.com/ aj so SMART čipom. Vie niekto poradiť a aké má skúsenosti s načipovaním s riadiacou jednotkou takéhoto klúča tak aby sa dal aj štartovať motor.
Tak to dopadlo dobre. Celé ma to vyšlo na 30€.(vybrúsenie 10€,kúpa 5€,programovanie 15€)
FORD-Focus C-MAX 1.8TDCi Ghia

Uživatelský avatar
solfan
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2985
Registrován: 09.12.2008 10:01
Bydliště: Praha

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od solfan » 13.05.2010 11:57

tak mne sa minule podarilo zabuchnut kluce v kufri (otvoril som len kufor, kluce nedal do vrecka ako obycajne, ale polozil do kufra a kufor zabuchol :-D) a nahradne kluce cca 350 km daleko ;-)
tak som volal do fordu, v nadeji, ze tam maju nejaky system, ktorym to v pohode otvoria (naprogramuju nejaky kluc alebo niec take...), samozrejme ze to takto nevedia ;-) tak ma odporucili na nejaky servis a chlapik za to chcel 80 eur. tak som volal do slovenskej kooperativy (ja som poisteny v ceskej a bol som na slovensku) v domnienke, ze ceska a slovenska kooperativa nejako spolupracuju, ale ejha, nic take, pre slovensku kooperativu robi asistenciu axa, pre cesku uz neviem kto ;-)
takze som nakoniec volal do ceskej kooperativy, tam mi dohodili nejakeho typka (dosiel stylovo na focuse :-D), ktory bol odomna asi 80 km, prisiel do hodiny, zaplatil som len 15 eur za pracu, dopravu hradila poistka...takze pohoda, trvalo mu to asi 15 minut (ale samozrejme ze sme sa bali, ze mam dvojite zamykanie, ale ja som o tom pocul prvy krat ;-) po otvoreni mi chcel typek ukazat to dvojite zamykanie ale nejako to neslo).
takze uz viem ako otvorit bez kluca auto a hlavne bez poskodenia (v podstate akekolvek), ale myslim, ze ak niekto chce ukradnut-vykradnut auto, tak mu je tento system zbytocny...omnoho jednoduchsie je rozbit okno, takze ak niekto chce, tak to tu kludne napisem (ale mozno to tu uz bolo napisane, len sa mi to cele nechce prechadzat...)
hej a este pri hladani schopneho servisu sa ma v jednom spytali, ze co mam za vybavu a ked som povedal, ze ghiu, tak povedali ze to nevedia automaticky...takze tak. ale jednanie ceskej kooperativy bolo fajn, volali mi, dokonca oni robili aj konferencny hovor so servismy aby sme sa dohodli a tak...takze dobra skusenost.
Focus II, 1.8i, 2010
Focus I 3D, 1.6i, 2003
Mondeo Mk4, 2.0 TDCi, 2011, automat
Ford Focus Kombi II, 1.6i, 2009, automat
Obrázek
Focus Kombi II, 1.8 TDCi, 2005,
Obrázek

Uživatelský avatar
Naraxis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 14.06.2009 19:53
Bydliště: Lhota p. Libčany ( u Hradce Králové )
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc zamčené auto

Příspěvek od Naraxis » 20.05.2010 17:58

Stalo se mi to ted 2x v týdnu.. u FOFOI, zkousel sem odrazit dveře a drátem zmáčknout otvíráni kufru.. povvedlo se ale když je auto zamčený, tak tlačítko kufru nereaguje :-( .. takže poškrábáný dveře, + kus strechy nad nima a týpek mi to za 1400 otevrel.. 3 dny na to se mi to stalo znovu.. klice v kufru.. zkousel sem najit kliku pod sklem ale marne, tak sem odpacil dvere, vzal drát ktery sem nakonci ohnul do ,,V,, a zabral za kliku.. 1,5 minuty a uz nikde ani skreabanec od drátu :-)
ST220 Black Panter, 2002

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů