Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Odpovědět
sugi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03.04.2023 15:43

Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od sugi » 04.04.2023 10:52

Zdravím,

doufám, že nedostanu kartáč za zakládání topicu, ale opravdu jsem prohledával témata o nestartování a nenašel nic, co by se nás týkalo. Tak zkusím zestručnit náš zdlouhavý problém, na který jsou i autorizované servisy krátké, jestli by náhodou někdo znalý neuměl navést správným směrem.

Auto koupil táta jako nové v roce 2017 (Focus 1.6 77kW), najeto má momentálně cca 30 tis. km. 5 let servisováno v autorizáku (naposledy v listopadu) a jelikož jsme nepřikoupili "Winter packet", tak to auto lze nejspíš používat jen v +10°C a více :D

- po 3 leté prohlídce (výměna svíček) začal po měsíci poprvé motor zlobit. V lednu, najednou začal z ničeho nic jít na 3 válce, ztráta výkonu, problikávání kontrolky motoru. Po vypnutí a zapnutí vše v pořádku. Chyba se opakovala zhruba v měsíčním intervalu až do jara.

- v létě jsme to hlásili při reklamaci něčeho jiného (po 2 minutách celý interiér auta "umřel" a bylo potřeba zamknout a odemknout, aby se zase na 2 minuty oživil) - na diagnostice kolem motoru nic, takže nás poslali domu, že se nám to asi zdálo.

- před servisní prohlídkou (4 roky) v listopadu se to opět projevilo. Opět nahlášeno, opět nic nenalezeno a závada se neprojevila.

- 23.12. téhož roku, táta vyjel před barák z garáže. Když chtěl později autem odjet, nenastartovalo - odtah do servisu. Údajně vadné všechny svíčky - vyměněny a auto předáno pojízdné v lednu.

- stále častěji auto chodilo "na 3 válce", takže někdy v únoru/březnu odvezeno do autorizáku (ČB). Tentokrát jsme předali i video ([YouTube]https://www.youtube.com/shorts/tDDVX7D4r8o[/YouTube]) :)
Změna toho zvuku přichází při mačkání spojky. Po asi 2 měsících, kdy se jim to nepodařilo nasimulovat, ale vyměnili svíčky, kabely a cívku, nám řekli, abychom si pro auto dojeli, že je to snad opravené. Když jsme přijeli, auto mělo promáčklý blatník, takže tam zůstalo na opravu. Během opravy blatníku se jim závada projevila, takže to rychle napojili na diagnostiku, která jim údajně řekla "chyba zapalování" :D Takže na nic nepřišli, ale až v ten moment začali auto testovat (tlaky, čerpadlo atd...). Nakonec objednali novou ŘJ motoru. ŘJ vyměněna a předáno v červnu (auto bylo mimo domov cca 5 měsíců). chyba se neprojevovala (bylo teplo)

- Na podzim začal zlobit centrál - když bylo chladno, odemykaly se jen dveře řidiče. Na poslední garančce v Písku oznámeno. Auto tam strávilo 2 měsíce, vyměněna jednotka, která se stará o centrál.

- Včera (bohužel po záruce) bylo auto půl hodiny z garáže a už nenastartovalo. Takže jsme vytáhli auto do garáže, nechali ho hodinku ohřát a nastartovalo. Forscan mi nic venku neukázal. Startér točí. Benzín jde (čerpadlo je slyšet, svíčky byly mokré). Oleje i chladičky je v autě dost. Oleje dokonce lehce přes rysku (měnil autorizák...).

- Vsázím na nějaké čidlo, ale nevím, kudy se vydat. Dnes jsem tátu pověřil, ať vyjede z garáže, nechá to hodinku a pokud se chyba projeví, ať nastoupí s fénem a zkouší postupně ohřívat části motorového prostoru a startovat :lol: nic lepšího mě zatím nenapadlo. Aspoň bychom lokalizovaly tu vadnou součástku.

Bylo již vyměněno:
- ŘJ motoru
- ŘJ centrálu (předpokládám že je na víc než jen centrál)
- svíčky
- kabely
- cívka
- čidlo napětí baterie
- baterie

Prosím o jakoukoliv radu, která by mohla vést k řešení :-) Díky!

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12902
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od stano. » 04.04.2023 10:58

Ked blbne aj central, a po otepleni/vysuseni je vsetko ok, nebude to vlhkost? Dvihni koberec pod nohami vpredu, najma u spolujazdca, a pozri, ci tam nie je voda. Druha moznost bude asi v motore, v konektore.

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3920
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od djdekl » 04.04.2023 11:22

Videl bych to na hlavni pojistkovku... takze udelej reklamaci. posli pro zajimavost VIN kod vozu.

sugi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03.04.2023 15:43

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od sugi » 04.04.2023 11:27

Je to po záruce, takže už nám neuznají nejspíš nic, i když jde stále o stejnou závadu a dlouhé měsíce problém hledali...

Kam ten VIN zkoušíš? Já zkoušel ETIS co jsem tu našel na fóru a ten už nefunguje a pak fordzona.sk a tam mi to píše "offline" :D

Centrál teď už funguje po výměně té ŘJ, teď se vrátil "jen" problém se startováním v zimě. Pod kobereček koukneme, ale jelikož je to garážované a nenastartuje to až po půl hodinovém pobytu v zimě (ale bez deště), tak tam snad voda nebude.
Naposledy upravil(a) sugi dne 04.04.2023 14:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3920
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od djdekl » 04.04.2023 11:46

PCM menili loni, takze zaruka na opravu bezi, BCMI letos, takze bych vse urychlene reklamoval, ze auto nefunguje jak ma.

Napeti baterky je jaky ? S autem se spis nejezdi dle najezdu...

Jakou mas kalibraci PCM ? Dle systemu FTA - urcite bude nejaka novejsi...

sugi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03.04.2023 15:43

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od sugi » 04.04.2023 11:57

Napětí baterie (na voltmetru) bylo po opakovaných startech 12.3V, ale ve forscanu to hlásilo už 11.5V. Auto ale v klidu ještě natočilo, takže hodnota ve forscanu není asi úplně dobře.

Záruka na opravu? Tohle platí i v případě, že šlo o záruční opravy? Ono tam byla prodloužená záruka na 5 let a ty podmínky té záruky nejsou úplně nejlepší (viz. oprava auta 5 měsíců...) Otázka totiž je, jestli je záruka na opravu nebo jen na ty nové díly (PCM), protože těmi to nejspíš tedy nebude hádám...

Kalibraci PCM taky úplně nevím, co myslíš. Najdu ve Forscanu? Tohle je moje první zkušenost s Fordem :-) sám se točím kolem Volva, kde je sice půlka auta taky FoMoCo, ale je to pořád úplně jiné.

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3920
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od djdekl » 04.04.2023 12:49

Ve Forscanu najdes po nacteni auta, nahore zalozka Konfigurace, tam jsou informace o jednotkach.

sugi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03.04.2023 15:43

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od sugi » 05.04.2023 18:32

Tak zde info z PCM.

Co se záruky týče, tak jsme volali na dtest pro info a asi jsme bezbranní. Ono snad žádná záruka na opravu (záruční) není, prodloužení záruky (smluvní) se taky nekoná. Takže to bude na nás
Přílohy
IMG_8428.jpeg

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12902
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od stano. » 05.04.2023 18:51

Mne tvrdil autorizak pri oprave/vymene vstrekov vramci zaruky, ze na to mam znovu dalsiu (2 roky myslim) zaruku.

sugi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 03.04.2023 15:43

Re: Focus 2017 1.6 77kW - nestartuje v chladu

Příspěvek od sugi » 17.04.2023 09:33

Tak aktualizace. Postupně jsem vyzkoušel ohřát části auta a stejně to nechytlo. Zkoušeli jsme různé věci, nakonec to vzdali a auto vytáhli zpět do garáže. Bohužel po ohřátí už taky nestartovalo. Minulý týden jsme pořídili nové pořádné svíčky a voalá, auto od té doby startuje jak hodinky.

Původní v autě držely bez problému, jak je vyměnili poprvé tak to začalo zlobit. Pak je vyměnili znovu a po roce to zase zlobilo... Takže je na autě něco špatně, co ty svíčky likviduje a nebo zatím pracujeme s teorií, že ty Motorcraft svíčky nehorázné kšunty.

Pražský Ford se k reklamaci vyjádřil tak, že od toho dal ruce pryč. Budějický, kde to auto bylo na tohle opravováno jsme ani nezkoušeli, protože jsou to nehorázní diletanti. Tam nám vedoucího servisu tvrdil, že nám nedá žádné potvrzení o prodloužení záruky, že to nemůže, že to je všechno na pražském Fordu. Ale že se nemáme bát, že záruka je prodloužena. A to, že jsem mu říkal, že tomu nevěřím, když to nemůže ani dát papírem, tak ho to nezajímalo. Choval se arogantně a ani se neomluvil, že to tam měli takovou dobu a ve finále ještě poškodili blatník.

Ten podnik stejně stojí za prd, je tam nehorázná fluktuace zaměstnanců na servisu. Co jsme tam jezdili, tak jen jednoho člověka jsme potkali dvakrát, jinak tam byl pokaždé někdo jiný.

Každopádně Vám díky za snahu a rady :-) já doufám, že je na nějakou dobu zase klid.

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů