co vas v posledni dobe vytocilo

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6762
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZAHRY » 01.02.2023 06:01

To je marnej boj. Až teď v zimě jsem viděl asi snad po 15-ti letech 2x sypače, že fakt to těžítko ve předu sundal na zem a hrnul sníh. Mě fascinuje jiná věc - když byly ty dva dny kalamit, kdy se vědělo pár dní dopředu, že to příjde - a prostě nic! No a sůl je nad zlato - venku bylo na silnici dobrejch 15cm sněhu, ne-li víc a když už člověk oranžový auto zahlídl - tak pluh nahoře a jen rozhazoval sůl. :dih:

S těma kamínkama, to je zase zdá se o level jinde. :hah: :dih: Asi mají taky nějakou normlu, kterou musí plnit a někde se to vyházet asi musí :nixw: A počkej v létě, to nebude o nic lepší. Bude po zimě zaplácávání děr flusem asfaltu a do toho 3 lopaty kamínků :D :blee:
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od pkadecka » 09.02.2023 16:34

To si tak v alze objednáte 60W USB-C nabíječku k notebooku... a přijde nabíječka, která má výkon 45W. Takže notebook udělá fuck-off a nabíječku musíte vracet. Naštěstí to jde přes alzabox, který mám za rohem, ale oni to teď budou několik dní řešit a vzhledem k tomu, že byla ve slevě, tak to asi dopadne tak, že mi vrátěj peníze... místo aby mi ji vyměnili.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9403
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od phofy » 09.02.2023 20:57

Moje poslední reklamace u Alzy je teď zpětně úsměvná, ale ten den když mi přišlo vyrozumění, tak se ve mě vařila krev a hned jsem volal na infolinku.
K Vánocům jsem manželce koupil tyčový vysavač, jelikož starý už dosluhuje a ona má vysavače ráda (nechápu) :bebng:
Takže jsem ho objednal přes Alzu do alzaboxu, už jak byl v alzaboxu tak se mi nezdál obal, protože začali dělat "eko verzi" balení, takže to tam hodí nezabalený, obal byl lehce pootevřený fakt jenom škvírka, takže nebyl důvod podezírat jestli tam něco chybí.
Schoval jsem to do sklepa a před uložením jsem jenom na to kouknul a v pohodě.
Vánoce jsme nakonec kvůli chřipce měli posunutý o cca týden, až někdy před silvestrem.
Po Novým roce, když jsme se vrátili od rodičů, tak jsem šel smontovat vysavač a po smontování jsem zjistil, že chybí napájecí adaptér, takže už jsem byl pěkně nasr..., že to musím rozebrat a zase jak ocas složit do těch debilních "plat od vajec" kde není poznat kam co pořádně patří a narovnat do krabice.
Tak jsem to odnesl na pobočku všechno v pohodě, pak pán na konci pronesl, že se to pošle do servisního střediska kde se to bude zkoumat :shocked: :irre: tak to jsem byl překvapený co chtějí na chybějícím adaptéru zkoumat :mrgreen: dál jsem to neřešil.
No uplynulo asi 14 dní a nic, pak uplynula zákonná reklamační doba 30 dní a přišla SMS, že mi reklamaci schválili a že mi vrátí peníze a že mám na pobočku doručit chybějící příslušenství, přitom já jim dal všechno co u toho bylo.
Přišel email, že mi reklamaci schválili a že mám doručit na pobočku chybějící příslušenství a tam byl vypsáno co chybí. Napájecí adaptér :shocked:
Po přečtení se to začalo ve mě vařit, tak jsem okamžitě zavolal na infolinku abych si ulevil :mrgreen: do toho to vzala nějaká slovenka, která byla asi z východu a nebylo jí vůbec rozumět :wallbash: to mě ještě přidalo :mrgreen:
Tak jsem spustil jestli si ze mě dělají srandu jak po mě chtějí něco vrátit, když jsem to kvůli tomu reklamoval. Nakonec mi vrátili peníze :totlsmile:
PS: trošku jsem se rozepsal :mrgreen:

Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6762
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZAHRY » 10.02.2023 07:03

No "pěkny".. :mrgreen: To s tou slovenskou východňárkou jsi mi připomněl - v práci máme nějaký HP tiskárny a na některý máme Care Packy. Samozřejmě doba jde kupředu a valí se na kvantitu a kvalita jde spíš dolů. No a po dvou letech se tiskárna zastavila a začla trucovat. Tak v rámci Care Packu jsem volal na linku a domáhal se servisáka. Připadal jsem si jak kdyby jste mě vzali a vysadili někde v Mongolsku...Já jsem té babě nerozumněl skoro nic. :mrgreen:
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23449
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 10.02.2023 07:08

jste mlady kluci, nemate slovenstinu pasivne z detstvi :nixw:
onehda jsem potreboval neco technickeho resit s ukrajincem ... rusky z principu uz rok nemluvi (chapu) a v cestine+ukrajinstne to neslo ... takze se dva slovani domlouvali anglicky :roll:
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12878
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 10.02.2023 07:13

Ste rozmaznani. Indicky tech support na vas. Alebo este lepsie, rednecka z Texasu, ktory z principu nebude hovorit ani trochu spisovne, aby sa mu dalo rozumiet.

ovo
Junior
Junior
Příspěvky: 281
Registrován: 20.04.2020 06:54
Bydliště: Nusle

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ovo » 10.02.2023 08:18

stano. píše: 10.02.2023 07:13Ste rozmaznani. Indicky tech support na vas...
Jsem se rozpomněl na to, jak jsem kdysi musel dělat dva vikendy tech support v Anglii :D Myslím, že v tu chvíli by si přáli Inda.
Galaxy 2018 EB 2.0 Obrázek

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23449
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 10.02.2023 08:22

indove jsou v pohode (mam taky takovou vyslovnost :) ) ... texasany uz taky zvladam, ale cernocha z bronxu ani omylem :bebng:
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 10.02.2023 08:30

Zajímavý téma :mrgreen:
Já mám v tomhle největší problém s novozélanďanama, jednou jsem pro jednoho něco dělal a jako že se jindy anglicky tak nějak v pohodě domluvim, tak tady to nešlo ... Kamarád američan (z Kalifornie), kterýmu je rozumět naprosto ukázkově, tak říkal, at si z toho nic nedělám, že jim taky naprosto nerozumí :palec_nahoru:

No a k těm reklamacím ... asi před rokem a půl jsem potřeboval těsně po vydání vodní chlazení na novej s1700, to dobou Intel po strašne letech zmenil uchycení chladiče. Nikde to neměli, jedině CZC, kde jsem nikdy nic nekupoval, tak ho objednávám - do objednávky píšu, že prosím ať zkontrolujou, jestli má chladič už novou revizi a bracket na s1700 - objednávka se kvuli tomu zdržela o x dní, protože to někdo musel prej ověřit .. uběhne x dní, přijde mi dobírka, vezmu, otevřu .. a co myslíte ... no byla to stará revize :mrgreen:
Já myslel, že mě jebne... Takže zabalit, poslat zpět a někomu na info lajně vysvětlit, že jsou dementi.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12878
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 10.02.2023 08:52

Tak... ciastocne aj tvoja chyba.
Tvoju poziadavku dostal nejaky brigadnik/novacik (lebo na takych poziciach sa to toci kazdym mesiacom), ktory predtym robil "predajneho experta" v IKEA. Do guglu zadal meno chladica, nasiel tam socket 1700 a jasne, ved podporuje.
To musis napisat, ze ci dany kus, ktory pojde k tebe, ma reviziu xx alebo je to starsia revizia. Nie vseobecne, ze ci podporuje dany socket.
Sice, ani to nemusi zarucit uspech. Napise na sklad, tam najdu nejaky kus s novsou reviziou, ale tebe do balika mozu hodit z opacneho konca police.

Aj vo Forde. Dlhorocny zamestnanec, expert na predaj dielov. Chcem kupit brzdovku. Pyta VIN. Naco VIN, chcem Ford Super Plus Dot4. Nie VIN. Tak mu dam VIN. Klika, pozera, 2x ide dozadu, na treti krat mi na stol postavi Dot4 LV kvapalinu. Nasrat. Vravim, nie, ja chcem tu pre starsie auta, bez ESP, ved podla VIN mu to urcite naslo. No ze oni inu nemaju, davaju len tuto do vsetkych. Snazil som sa vyvarovat takemuto priebehu uz na zaciatku, nedalo sa. V takom momente mam problem byt kludny.
Naposledy upravil(a) stano. dne 10.02.2023 08:56, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 10.02.2023 08:54

Stano, sorry jako, ale protože s podobnýma pracuju už dvacet let, tak proto jsem to do požadavku jasně specifikoval, prostě jsem požádal o kontrolu před odesláním, na to mi bylo odpovězeno, že se kvůli tomu objednávka protáhne a jestli souhlasim, co jsem měl dělat, jinde v ČR to neměli....
To že se to o x dní protáhne a pak stejně pošlou tu starou verzi je prostě neomluvitelný.... :roll: A né, opravdu to neni chyba objednávajícího.

(moje chyba byla v mé naivitě, že to někdo opravdu udělá a né že prostě objednávku pozdrží x dní a pak pošlou něco, co vůbec nepotřebuju, to je fakt :totlsmile: )
stano. píše: 10.02.2023 08:52 To musis napisat, ze ci dany kus, ktory pojde k tebe, ma reviziu xx alebo je to starsia revizia.
Ano, přesně takhle a ještě s větším důrazem zněl tenkrát můj dotaz :)
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12878
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 10.02.2023 08:58

Ja netvrdim, ze je to tak spravne. Len treba pocitat s tym, co mas na druhej strane.
Ok, tak potom berem spat. To si mal potom ako ja s tym vo Forde. Vidis, ze tam an druhej strane je selsky rozum, aj tak nepomoze :lol:
Ked vsetci idu po cene, zamestnancov tiez zmychaju na najnizsiu mzdu. Potom tam je aj take osadenstvo. Rob to ako zeny. Objednaj 10 kusov (topanok) a 9 vratis. Jeden typ bude mozno ok :mrgreen:

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 10.02.2023 09:03

No ono to tenkrát bylo ještě daleko horší a neměl jsem daleko k infarktu... Objednával jsem i jinde, bez toho chlazení jsem byl v *****, taky .. v popisu, že jde o novou revizi s dodatečným bracketem, opět přišla stará. Dohadování o doposlání bracketu - ano dodáme, tak čekám a bracket opravdu za týden dorazil, bohužel se ten držák chladiče skládá ze dvou částí a pro ten s1700 je u toho typu třeba mít oba nový a dorazil novej jen ten spodní kus, takže zase nic...

Naštěstí tou dobou už x dní má trpělivost s CZ dodavatelama došla a měl jsem objednáno přímo přes polský zastoupení značky doposlání bracketu (německej BeQuiet vyrábí všude možně, ale servisní středisko má v Polsku) a ... přímo BeQuiet mi ten bracket (kompletní :Dancer: ) doposlal rychleji, než jsem v ČR s 2 eshopama vůbec stihl cokoliv dořešit....

No, je to o lidech :oops:
stano. píše: 10.02.2023 08:58 Rob to ako zeny. Objednaj 10 kusov (topanok) a 9 vratis. Jeden typ bude mozno ok :mrgreen:
Jo.
Já jak byl s nervama v kýblu, tak jsem objednával i jiny značky vodníka z jinych shopů, protože nějaký chlazení jsem potřeboval... no, takže když mi dorazil potřebnej díl z Polska, tak mi pak postupně dorazily správný brackety ze shopů a sem tam nějaký další vodní chlazení z jiných shopů, při cenách přes 3000+ za kus to bylo velmi zábavný :mrgreen: Ale tak, použilo se to... :oops:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od pkadecka » 10.02.2023 09:12

ZaQik píše: 10.02.2023 07:08 jste mlady kluci, nemate slovenstinu pasivne z detstvi :nixw:
onehda jsem potreboval neco technickeho resit s ukrajincem ... rusky z principu uz rok nemluvi (chapu) a v cestine+ukrajinstne to neslo ... takze se dva slovani domlouvali anglicky :roll:
Proč ne, ta Ukrajinka, co u mě bydlela, se mnou taky mluvila anglicky. Kdysi dávno jsem s kolegou Polákem taky mluvil anglicky. Pokud máte oba dost velkou slovní zásobu, je to jednodušší...

BTW, tak před 15 lety jedna 20-letá holka mluvila anglicky se slovenskými kolegy a to si nedělám srandu :-)
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12878
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 10.02.2023 09:13

3000+ za kus... ako tie topanky :lol:
(Dobre, robim si srandu, ale uz zo zufalstva. Co sa budem nasierat)

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jardab2 a 3 hosti