Registr exekucí

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Zamčeno
Uživatelský avatar
Wolodyjowsski
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1257
Registrován: 29.10.2010 20:15
Kontaktovat uživatele:

Registr exekucí

Příspěvek od Wolodyjowsski » 27.04.2014 21:25

Narazil jsem na zajímavý problém.
Při ověřování auta v "jediném certifikovaném bazaru" :D jsme zjistili, že bavorák je prodáván v jakémsi divném režimu - podle mě obvyklá komise - ale zmatený frikulín s cedulkou "manažer pobočky" se nás snažil přesvědčit, že "oni za všechno ručí a v okamžiku uzavření kupní smlouvy oni auto vykupují od majitele" a podobný kecy, dotaz "proč jste auto nevykoupili rovnou" nebyl schopen bez konzultace s vedením zodpovědět--- prostě opět znamení totální idiocie podpořené ISO 9001 a podobnými nesmysly.
Buď zprostředkovávají za provizi a mají zprostředkovatelskou smlouvu (tím pádem jsou veškeré budoucí event. potíže nutné řešit mezi naším klientem (kupujícím) a prodávajícím, nebo mají auto vykoupené a prodávají je oni.
Vše ostatní jsou jen kecy.

Abych to zkrátil - prodává to (dle údaje TP) 30 letá dáma z problémové oblasti (Bruntál) ale auto dovezl na pražskou pobočku bazaru někdo úplně jiný. Originál zprostředkovatelské smlouvy nám v Brně (kam jsme auto nechali převést) nedokázali ukázat, protože je prý "v Praze v trezoru".

To prostě smrdí a v tomto případě jsem další jednání zaříznul s tím, že musíme prodávající vylustrovat v centrální databázi exekucí - jinak do toho nejdeme!
Normálně tyhle rizikové "komisní" nákupy poslední dobou vůbec odmítáme dělat a hledáme jinde, ale tohle auto si klient vybral sám.

Vstup do centrální evidence exekucí je ovšem služba zpoplatněná měsíčním paušálem, který platí vždy kalendářní měsíc. Jeden výstup ke konkrétnímu jménu (musíte vědět jak přesné jméno a příjmení, tak rodné číslo nebo IČ - dle zápisu v TP vozidla) stojí v mém nákupu něco přes 30 kaček a ve chvíli, kdy se jednou dotážu, musím uhradit 300 korun měsíční paušál - v tom mám 10 dotazů.

Takže o co jde?
Myslím, že by tahle kontrola exekuce mohla zajímat potenciální kupující vozidel v režimu "soukromý prodejce" nebo "bazar-komise".
Můžu udělat to, že provedu jeden dotaz a klienta zkásnu o tři stovky. To asi teď udělám. Sám snad ani nikdy těch 10 dotazů nevyužiju, komisnímu prodeji se vyhýbám, a tak mě napadlo, že kdyby se občas sešlo pár dotazů na vylustrování majitele, jestli už mu tam exekutor po autě nešmatá, mohl bych lustraci vyjet přes svůj partnerský účet - pochopitelně za nějakou drobnou úplatu. Představa je 50 kaček/ 1 výstup (např. Exekutorská komora chce 60/dotaz a minimálně 240 zálohově zaplatit) protože když se dotazů sejde méně, než 10 do měsíce a já to "přeprodám" po 30, bude to pro mě jen ztrátová charita, když udělám 10 dotazů, strávím s tím dvě hodiny času a "vydělám" přesně 197,50 korun (dostanu 500 a zaplatím 250 + 21 % DPH = 302,50 Hodinovou sazbu v tomto případě cca 99 kaček považuji za hodně bídnou (za to ukrajinská uklízečka nevezme smeták do ruky) ale zkusit to mohu.

Minimální počet dotazů (abych byl na nule) je tedy 302,50 / 50 = 6 dotazů/kalendářní měsíc.

Pokud se to nepodaří nějak dál rozvinout, ať si každý poradí sám a já holt vždycky zkásnu klienta o 3 kila navíc...Nabízím tuto variantu jak MOŽNOST -modelový případ - do zítřka se ozvou 3 zájemci, pošlou údaje, já udělám 3 lustrace + moji na BMW a cena bude 300/4 v= 75 kaček/kus

Peníze předem buď bankovním převodem s potvrzením nebo přes Mobito či Paypal. Máte zájem vs. nemáte, s nikým nebudu licitovat ani se dohadovat, jestli je to drahé nebo levné, vše je dostatečně vysvětleno výše -prostě tu možnost teď máte...

Nazdar bazar! :D

UPDATE: takže na https://ispis.cz/lustrace si to proveďte přes společnost Sokordia za 30,-/dotaz (platba online kreditkou) nebo za 60,- (platba SMS)
Já to taky tak udělal, vyřešeno, zamknout téma...

Uživatelský avatar
Dr.Romca
.
.
Příspěvky: 7111
Registrován: 27.06.2011 15:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Registr exekucí

Příspěvek od Dr.Romca » 27.04.2014 22:01

:arrow: Udělal jsem z toho oznámení, jinak by to zapadlo...

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Registr exekucí

Příspěvek od ZaQik » 27.04.2014 23:54

Zda je na cloveka vedena insolvence zjistis ZDARMA v registru ISIR na http://www.justice.cz
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Zamčeno

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů