Spotřeba

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1660
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: Spotřeba

Příspěvek od Jemar » 05.09.2023 10:34

Když už se tu řeší Durateky ST170 nebo 1.8/92 kW, přihřeju si tu polívčičku i já s 2.0/107 kW.
Auto mám od cca 83t km, momentálně mám najeto kolem 205t km, takže dat (počet tankování) je myslím dostatek. Nemám teď k přesným číslům přístup, aplikaci Quick moto mám na domácím počítači a data udržuji po celou dobu vlastnictví auta. Focuse mám od března 2017, každoročně s ním ujedu cca 20-25t km. Bydlím v Polabí, takže žádná velká převýšení nemusím zdolávat, poslední 2 roky jsou v itineráři občas i dálnice a většinou jezdím sám (do práce), cest s více obsazeným autem je poměrně málo, na hory nejezdíme a v létě na výlety má přednost Streetka. Bydlíme na vesnici, takže město jen minimálně na nákupy. Auto má sice kouli, ale je používaná velice sporadicky spolu s malým nákladním vozíkem. To se v průměrné spotřebě za tak dlouhé období ani neprojeví. Jízdní styl je spíš klidný, občas je nutno vyhnat pavouky a musím přiznat stres z řidičů, kteří jsou schopni jet na rovné přehledné silnici rychlostí 70 km/h. Je jich docela dost a to pak musím na ty koně pod kapotou prásknout bičem. Nejsem ani odpíračem klimatizace, takže v létě ji nemám problém používat i na relativně krátké cesty. Co se týká benzínu, tankuji převážně na benzince PRIM, prostě proto, že je u cesty. Snažím se palivo doplňovat VIFem v poměru 1ccm na 1 l paliva. Občas taky zapomenu, protože příprava je taková složitější. :)
Nejvíc mě mrzí chybějící šestka v převodovce, věřím, že na dálnici by to bylo už možná na hraně, ale ještě alespoň na rovných úsecích by to šlo.
To je asi vše z popisu jak je auto používáno. Možná je zbytečně podrobný, nicméně jsem chtěl být co nejvíc objektivní.
Momentální průměrná spotřeba je 6,92 l/100 km (ty setiny nemám v hlavě, prostě je to pod 7l).

Uživatelský avatar
Raada
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2605
Registrován: 07.09.2008 00:35
Bydliště: Exit 10 na D10

Re: Spotřeba

Příspěvek od Raada » 05.09.2023 13:58

Pekny! Ve focusu ten motor musi jet trochu jinak nez v o pul tuny tezsi Galaxy s aerodynamikou cihly. Souhlas, sestka by tomu dost prospela, ale proste neni...

Kazdopadne ja ocekaval, ze budu jezdit za 10litru, ale to auto me velmi prijemne prekvapuje za kolik umi pri plynule jizde jezdit.

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Spotřeba

Příspěvek od Ma.rt » 06.09.2023 17:22

To koukám, jak si dvoulitr poradí s Galaxy. Já jsem se spotřebou logicky mezi Focusem a Galaxy, jezdím v průměru za 7,5, mám dost popojíždění s dětmi a občas musím přes Prahu do práce. Dálky se dají často i do 7l/100km, podmínkou je nejet pořád po dálnici a když už, tak ne moc často přes 120 :D Už jsem jel i asi 2 cesty pod 6 a kupodivu v tom byl i kus dálnice, kde jezdím těch 120. Nájezd mám prakticky stejný jako Jemar a zatím to drží i na fordím oleji, který prakticky nedolévám, nebo 2-3 dcl mezi výměnami pro klid duše, když zjistím třeba po 8tkm, že nejsem na max. ale na prostředku mezi min/max.
5-kvaltem to bohužel dodrbali, protože mít tam šestku zpřevodovanou na cca 3000-3200/130, tak to nemá chybu. Ten motor by to v pohodě utáhnul i do kopců na D1. Budiž útěchou, že jsou i auta na tom ještě hůř a že aspoň to odhlučnění úplně neodflákli (teda aspoň v Mondeu), při 3300/120 je ještě klid.
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti