Tažné Galaxy WA6 (podobně S-MAX/Mondeo cca 2006 - 2015)

Co nelze nikam zařadit pro Smax a Galaxy ...
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Tažné Galaxy WA6 (podobně S-MAX/Mondeo cca 2006 - 2015)

Příspěvek od jivo » 23.03.2023 01:58

Hodně špaatně se hledají návody, něco jsme zapomněl a tedy zatím poznámkovních a postupně návod.
1.) Tažné

Chtěl jsem Westfalii bajonet a origo katalogová cena 18.000 , jednotka 4.500 a kabeláž skoro 3.000. 2 měsíce hledám po vrakáčích, Bazos , Sbazar a jen za 1500,- pevnou nebo za 6.000 mechanickou sklopku, nebo slíbeno bez elektroniky, ale nakonec to byla také sklopka. Bude to občas kola a výjimečně možná někdy vlek. Pro ty kola mají kolegové s tím WESTFALIA bajonetem dobré zkučenosti, tedy i českého SVC jsem se bál a PL nechci.

Před 2 dny jsem na levném e-shopu v Ostravě náhodou objěvil Galaxy tažné bajonet Westfalia za 6490,-, zítra by měla být doma. Tak snad to bude OK.
Návod je zde cca stený Mondeo / S-Max / Galaxy ale v tomto modelovém roce 2006 - 2015 je pro každý model jiná verze !!!
Najdete přes zboží, označení :
bez regulace výšky = 307 355 600 001
s regulací výšky = 307 356
Tažné
Tažné

2.) Jednotka přívěsu / elektronika prý to jdei bez ní, zprasit na kabely světel.
Jednotku sjem chtěl origo, mám přípravu (snad).
Začal jsem uvažovat z nouze i o elektronice o Westfalia nebo ECS, ale také nejsou . Dokonce FORD má v akci a nějakou novou bílou jednotku a kabeláž za cca 50% původníh cen. Ale i tak je to cenově darda a jen kabel je dražší, než PL set. Ten Ford ale na vrakáčích vždy bude a ty ostaní mají jiné konektory.

Dnes se podařilo sehnat originální jednotku a kabeláží kousek východně od Prahy za opravdu dobrou cenu. Jedna komlelet je cca 60km západně i s pevným o málo dráže a jen jednotka bez kabeláže na P10. Pak jen sety se skoplkou od 4.000 na Moravě po 6.000 okolo Prahy s vlastní demontáží.

Označení:
6G9N-14B192-AB
Jednotka je namontována v pravé kapse. Je dost nahoře tedy vypadá malá. Pro demontáž zmáčkout zámky (pacičky na konektorech) , pak zezada nahmatat ten čuplí a vysunout. Pak si vzít plech a šrouby také. Asi se zítra zase projedu opět pro ty šrouby.
Jenotka přívěsu
Jenotka přívěsu
3.) Kabeláž
A nakonec kabeláž. Na Ford Shopu je 13pin na Mondeo bez označení za 1/2 ceny na S-Max/ Galaxy. Zda lze použít netuším, ta Galaxová je s Mondeem kompatibilní.


Na autě na vrakáči byl dole nárazník, tedy demontáž jsem neřešil. Dle návodu je nutné sundat boční plasty (pravý, kde je napájení a asi zbytečné, protože ho mám vlevo snad také) to již bylo. V pravo to nešlo, mkrněte se před vyjetím, co drží pásy. Takovou hvězdu doma nemám. Naštěstí šlo googlováním ropzojit a vyndat bez toho a částečným odtažením vyndat.
Pozor, nejde povolit venkovní zásuvka a ta otočná roleta. :!: :wallbash: Tu jsem nakonec urval.
Bohužel to vypadá, že v katalogu označena 11 bude extra a ne součást tažného. Zásuvku jsem doma s WD povoloval asi 2hod. Jako nová, až na ten plech co drží gumu.

Kabel je byl ještě připojen natvrdo ke konektoru krajním pinem. Ten konektor se dá odchlípnout a vyndat. Bude to v další části v manuálu. Zde na fotu je zapojen z kabelu a ten zaizolován já asi nemám.
Co je to žluté netuším a to červené by mělo být napájení, ačkoliv je v kabeláži i příprava na pojistky v levé zadní kapse. Tam to bylo prasácky jen nacvaknuté prořezávačkou.
Na popis pak mrkněte sem
Kabely
Kabely
Bohužel domácí 1. test zapojení se nepovedl, nefungovalo. Chyba byla nejspíše ve špatně nastavené jednotce, protože přes ELMConfig musíte tažné nastavit 2x a já si ho všiml jen jednou. Nalezeno na PL fóru a potvrzeno v uložené konfiguraci. Bohužel zítra už nemám nosič kol na test, ale uvidíme.

4.) Programování
Tedy nastavit jak stranu 3, tak stranu 2.

Zde jsem si na 3 nebyl jist, jaký je rozdíl mezi TOWBAR a With Trailer Tow Attachment :?:
NA straně dva jsme přehlédl Trailer Module 13-pos socket , pro 7pin by mělo být jen Trailer Module.
ELMConfig
ELMConfig
Kdo neumí, zapomněl už jak na to (odkaz dodám).
1.) Přpojit se a vyčíst parametry. a jednotku u BMC
2.) Uložit někam vyčtenou konfiguraci
3.) Přepnout se na Central Configuraci
4.) Nastavit co chcete
5.) Uložit opět do jiného souboru
6.) V BCM zapsat do paměti
7.) Reset jednotky a měla by fungovat. (Já zatím smolík).

Tak zítra či o víkendu opět. Je potřeba vyzkoušet jednotku a nechat namontovat. Ztratit několik dnů scháněním, testováním dám. Ale tvrdnout někde na STK opravdu ne. Tedy montáž mám domluvenou kousek za MB. Pokud někde má pověření a měl by zájem, dejte SZ a dohodneme se.

Oživení jentoky test apod příště. Doufám, že dle jiných návodů bude stačt ten šedivej konektor a ten z návodu jen zaizoluji a nepoužiju.
Návod origo kabeláž.
Návod origo kabeláž.
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Uživatelský avatar
jivo
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 142
Registrován: 19.02.2019 20:35
Bydliště: Někde mezi D0

Re: Tažné Galaxy WA6 (podobně S-MAX/Mondeo cca 2006 - 2015)

Příspěvek od jivo » 24.03.2023 21:24

Problémy :
1) Nemohl jsem namontovat jednotku tažného, držela na vrutech.
Zítra se jdu podívat na originál, ale to nebude ono. Šel tam strčit prst mezi držák a jednotku a zadruhé já mám ty díry kulaté.
Toho jsem si zapomněl všimnout, jak jsme prošel na vrakáši několik mondeí, tak jednotku měla dvě a ten samej držák. MAx to bylo Mondeo prý 2010.
Jednotka_Tazneho.png
Jedná se asi o HN1 s vrutem před FL a HM1 čep po FL
K tomu v místě, kde ot bylo (u svazku kabelů) nebude asi místo. Snad uvidím zítra.
Nebo to je tím, že mám druhou klimu a je to někde pod tím rozvodem. V nejhorším to půjde na nějaký jiný bazmek a sucháč.

Tedy doporučji to pořádně nafotit, pokud budete brát z jiného a berte i šroubky a plata a ucpávky a každou blbost okolo.

Jednotka dnes vyřešena, vyzkoušena a vše fuční. Teda odpojuje jen mlhovku, zbytek svítí spolu vozík i auto.
Tak šroub ve FORDU dle ETKY nebyli schopni identifikovat. Toto schéma, kde je to s NH1 a HM1 jsem ještě neměl.
Takže jsem si ověřil, že ty díry sedí, koupil v Hornbachu draze asi 6x30 šroub a prodloužuvací matku , nějaké menší gumové podložky a podložky a matky. K těm dírám se dostanete i zezadu od bazmeku nádrže. Smontoval jsem to a vypadalo to vše fukčně..
6x30
6x30
Bohužel chyběl cca 1cm, asi jednotka kamery nemluvě o jednotce parkováků (to je ta černá s třema konektorama)
Malo_mista_6x20
Malo_mista_6x20
Delší prodloužení neměly a hlavně jsem se bál , že už to bude moc těžké a KO. Jsel jsme ještě do Bauhasu a to samé. Ale tak koupil od oka o 1cm delší šroub (teda i o 2C 6x40 a 6x50) a měli tam za snad jen 49CZK 1m dlouhou hliníkovou trubku. Uřízl jsme odhadem o 0.7cm delší , vyměnil za tu těžkou prodlužvací matici a sedlo to napoprvé. Tedy musel jsme odpojit senzory, konektory překážely nasunutí. Teď je to jen taktak, ale drží. Doporučuji spíše 6x45 šroub. Z druhé strany chyceno na matici, tou dírou pro nádrž se tam dostanete.
Hotovo
Hotovo
Ono to zkresluje, foťte to z ruky mobilem. Ale opravdu ty konektory jsou v ose.


2.) Proměřil jsem kabely a mohlo by se hodit i toto. Snad jsem se při měření a psaní nepřespsal.
Zasuvka.png
Zasuvka.png (113.81 KiB) Zobrazeno 412 x
Tab_jednotka.png
TAB si zde zatím nechám, pokud někdo pomůže jak zprovoznit nebo potrdí, že to zde nejde.
[table]
[thead]
[tr][th]PIN [/th][th]FORD [/th] [th] ozančení [/th] [th] barva [/th] [th] popis [/th] [th] barva text [/th] [/tr]
[/thead]
[tbody]
[tr] [td] 1 [/td] [td]10 D [/td] [td] L [/td] [td] bu [/td] [td] Blinkr levý [/td] [td] modrá [/td][/tr]
[/tbody]
[/table]
Galaxy TDCI 2.0 120kW euroV

Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host