co vas v posledni dobe vytocilo

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

SVJ

Příspěvek od pkadecka » 17.03.2023 10:04

Zeptal jsem se, jestli se na badoo přišla seznámit nebo z někoho tahat peníze. A kolik lidí už takhle požádala jako mě. Byla dost nasraná.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23449
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 18.04.2023 14:57

dnes dopoledne televize napsala chybovou hlasku, ze nema signal (pouzivame testericke DVB a deti si nechavaly neco nahrat) ... zmerim koncovku a opravdu tam nic neni ... dojdu k zasuvce ve zdi - nic tam neni ... vlezu do technicke casti podkrovi, kde je rozbocovac - z anteny signal nejde ... v noci prselo, antena ma 20 let, asi nateklo do krabice a zarezlo to tam; vlezu na strechu, vycistim krabici a zmerim si signal na antene - nic tam neni ... zapnu pocitac a prectu si: V úterý 19.4.2022 proběhne plánovaná výluka TV a rozhlasového vysílání na Cukráku, a to v časech od 06:00/10:00 do 15:00 hod.
kdybych se na to vykaslal, udelal bych lip :roll:

:D
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6762
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZAHRY » 18.04.2023 15:52

:) Stane se... :nazdravi:
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4754
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od pkadecka » 21.04.2023 14:28

Kdyby někoho zajímalo pokračování pohádky o rekonstrukci terasy, vlákno bylo přesunuto sem:

viewtopic.php?p=1238867#p1238867
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6762
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZAHRY » 05.06.2023 20:54

Ani nevím, jestli to vložit sem, nebo ne. Před nějakým časem jsem tu psal o jistém místě - je to cesta z Prostějova na Kostelec na Hané. Kousek od Prostějova tím směrem je první křižovatka ( pokud by jste chtěli hledat na mapě ) na jednu stranu do obce Smržice, na druhou směr Mostkovice popřípadě Ohrozim, Plumlov. Před časem během jednoho týdne, kdy jsem jel tímto směrem mi tam vjely dvě auta - viděli, že jedu a stejně mi to tam poslali - oba jsem naštěstí ubrzdil stylem - vletěl jsem do protisměru, protože jinak jsem v nich. Dnes jsem jel opačným směrem, tedy z Kostelce na Hané do Prostějova. Přejíždím mostek před křižovatkou a vídím, že z prava ( směrem od Mostkovic ) do křižovatky jede červené auto a poměrně rychle na to, že se blíží do křižovatky, nehledě na to, že tam má STOPku jako prase!!!! No a co se asi stalo? :arrow: https://youtu.be/fDw19RsNbas
Kurva já fakt nevím, kde se stal problém? :nixw: Auto řídil nějaký starý pán, tak 80+. Cedule STOP jako prase, na zemi nápis STOP...nic! Napadlo mě snad jen to, že když viděl, že auto proti němu ( tedy od Smržic směrem na Mostkovice) jede, tak on jede taky! Přitom oba mají stopku stejně a oba jsou na vedlejší a musí dát přednost! Auto z leva jsem viděl dostatečně tak jsem ubral, nechal ho projet s tím, že v pohodě, místa dost, ale to, že mi tam vjede ten starý pán....A zase, to stejně - naštěstí bylo kam uhnout. Už potřetí to stejný místo!!!! :wallbash: :dih: Jet něco v protisměru, tak bylo vymalováno - musel bych prásknout do jednoho z nich, nebo v lepším případě to poslat na přejezd a rozbít se o koleje...při mým štěstí by tam jel ještě vlak... :puke_r: Chvíli jsem přemýšlel, že z auta vylezu a půjdu toho pána totálně dořvat, ani nevím co se ve mě stalo, že jsem se nad to nějakým stylem povznesl a jel dál. :nixw:
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12877
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 05.06.2023 21:06

Ak by bolo nieco v protismere, tak treba nabrat toho z vedlajsej. Trafit niekoho v protismere je pre teba ovela horsie.

Prednost sprava je dalsia neznama vacsiny vodicov. Vytrubujem minimalne jedneho za tyzden. Oni jazdia stylom, ze idem rovno, mam prednost. Ci to nebude aj tento pripad. Nejake znacky su len na rozptylenie.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23449
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 05.06.2023 21:08

presne; soucet rychlosti protijedoucich aut je Tvoje jasna nevyhoda oproti sestreleni bambuly z vedlejsi (vzal bych ho na zad, neni tam motor, takze vetsi deformacni zona)
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6762
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZAHRY » 05.06.2023 21:18

Teď zpětně když nad tím můžu přemýšlet tak souhlasím. Jenže v ten moment? To je opravdu strašně málo času. Logicky bych to musel směřovat na toho dědka, pokud by se mi to povedlo nasměrovat na prdel tak by z toho možná ještě i vylezl...ale kdybych to v té rychlosti práskl přímo do něj na jeho dveře, tak pomník v příkopce :palec_dolu: Kupodivu jsem až sám zaskočený, že jsem ani nenadával, ani tep se mi nehnul - spíš prostě ta otázka: Kurva proč? :nixw: Já to beru, těch faktorů může být fakt x...navíc je to silnice mezi polama, takže on doleva mohl přes to vidět hůř - ikdyž při tom, jak si tu stopku vesele projel mám pocit,že se doleva nedíval vůbec, nebo sepak chtěl prostě zprovodit ze světa a já byl ten " šťastnej " co jel kolem..? 8O
stano: To já taky několikrát za týden troubím, zase budu muset měnit klakson, protrože už je po něm, ono se vždycky něco najde. Ale tohle už byl dnes trochu moc :?
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12877
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 05.06.2023 21:21

ZaQik píše: 05.06.2023 21:08 presne; soucet rychlosti protijedoucich aut je Tvoje jasna nevyhoda oproti sestreleni bambuly z vedlejsi (vzal bych ho na zad, neni tam motor, takze vetsi deformacni zona)
Tak sa energia narazu nepocita. Navyse je tam deformacna zona oboch aut.
Kineticka energia stupa s druhou mocninou rychlosti. Energia narazu pri 70km/h je cca dvojnasobna ako pri 50km/h.
Ak sa zrazia dve rovnake auta v protismere iduce rovnakou rychlostou (rovnaka hmotnost, deformacne zony, atd) tak je to v podstate rovnake, ako keby jedno auto vrazi do nedeformovatelnej betonovej steny.
Samozrejme je menej nevyhodne trafit auto pohybujuce sa v protismere ako niekoho nehybneho. Ze jeho smer pohybu je kolmo nehra rolu - co sa tyka energie narazu ako keby sa nehybal.

Zahry: v danom momente by si asi nad tym nerozmyslal, ci predne, ci zadne dvere. Na predne by to dedo samozrejme nedal, mozno ani na zadne. Thalia asi ani nema bocne airbagy a to sklbnutie pri naraze na zadne dvere by ho dobre omlatilo, hlavu o sklo, rebra do dveri... Do protismeru by si mozno vybehol reflexivne, obist prekazku, toho bliziaceho by si mozno neregistroval, mozno by podvedomie myslelo, ze to vyjde. Mozno podvedomie sa sustredi na vyhnutie sa tomu prvemu narazu/ohrozeniu zivota a dalsie uz neriesi, to pride neskor, a na dany okamih je to prilis vela vstupov :nixw:
Kretenov a kaskaderov stretavam pozehnane. Neznalost prednosti sprava je bezna. Tak ze ci aj dedo nesiel do krizovatky tak, ze idem rovno, tak som na hlavnej :nixw:

Uživatelský avatar
ZAHRY
.
.
Příspěvky: 6762
Registrován: 08.11.2011 13:20
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZAHRY » 05.06.2023 21:47

stano: Souhlasím! Rozhodně prásknout na něj, tak konečná. Takhle umřeli sousedé pár let zpátky na vánoce. Jeli pro uzeniny a vesměs ta stejná situace - jen s rozdílem, že z té vedlejší kterou chtěli projet přes hlavní, jak tady ten dědula,tak tam není stopka. Situace byla taková, že zleva z kopce dolů viděli jet auto - tak se rozjeli, jenže co neviděli, že v ten moment z poza toho auta vyjíždí druhý, co předjíždá to první...skončilo to katastrofálně. Sousedé jeli ve felicii a dostali to přímo na oboje dveře z boku...když jsem kolem toho jel, to už byly kolem takové ty červené paravány a viděl to co z té felicie zbylo... :cry: Sedadlo řidiče až na spolujezdkyni...hrůza...A tady by to nedopadlo si myslím o nic moc líp. Ta Thalia by byla jako luk...
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173+PS
Ford Focus combi ST170 r.v. 02 173PS
Ford Focus BAU!!!ST170 r.v. 02 173PS

Ford Focus combi 1,8 TDi Endura, r.v. 01, 90PS - aneb limitovaná série TDDi LPG by kozlow
Zahryho Focusek

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23449
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 05.06.2023 23:48

stano. píše: 05.06.2023 21:21
ZaQik píše: 05.06.2023 21:08 presne; soucet rychlosti protijedoucich aut je Tvoje jasna nevyhoda oproti sestreleni bambuly z vedlejsi (vzal bych ho na zad, neni tam motor, takze vetsi deformacni zona)
Tak sa energia narazu nepocita. Navyse je tam deformacna zona oboch aut.
Kineticka energia stupa s druhou mocninou rychlosti. Energia narazu pri 70km/h je cca dvojnasobna ako pri 50km/h.
Ak sa zrazia dve rovnake auta v protismere iduce rovnakou rychlostou (rovnaka hmotnost, deformacne zony, atd) tak je to v podstate rovnake, ako keby jedno auto vrazi do nedeformovatelnej betonovej steny.
Samozrejme je menej nevyhodne trafit auto pohybujuce sa v protismere ako niekoho nehybneho. Ze jeho smer pohybu je kolmo nehra rolu - co sa tyka energie narazu ako keby sa nehybal.
ja jsem pocital nejakou energii narazu? a kde? ... ale chapu, ze ses chtel pochlubit znalosti vzorecku :roll:
obecne plati, ze je lepsi narazit do stojiciho vozidla nez do protijedouciho (pripadne nejlepe do vzdalujiciho se vozidla) - v te rychlosti nemas sanci analyzovat, jake auto je v protismeru a podle toho vyhodnocovat, jestli se Ti "vyplati" vzit ho naprimo
pri bocnim narazu srazku nevedes na motorovy prostor, protoze tam je deformacni zona nejtvrdsi ... zaroven se vyhybas kabine, kde sedi lidi (a hrozi zaloba od pozustalych) ... takze zbyva kufr ... navic se muze stat, ze bambula dojede vic do krizovatky, takze ho objedes zezadu
zaver: v tomto pripade mel zahry kliku, ze bambula zastavil - kdybych byl na zahryho miste ja, tak jsem mu ustrelil zadek ... otazka je, jestli by to pro bambulu nebylo lepsi, protoze by se uz za volant asi nevratil a nepokousel tak andela strazneho v nasledujicich dnech
-----------------------
Ak sa zrazia dve rovnake auta v protismere iduce rovnakou rychlostou (rovnaka hmotnost, deformacne zony, atd) tak je to v podstate rovnake, ako keby jedno auto vrazi do nedeformovatelnej betonovej steny.
tohle se mi nezda, mas to nekde spocitane?
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12877
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 06.06.2023 06:59

Sucet rychlosti protiiducich aut... rychlost sa nescitava. Naco? Co tym ziskas? Len nezmysel. :roll:
‐-------
V skratke: Kazde auto minie svoju energiu na deformaciu. Kedze ide o rovnake auta, poskodenie bude rovnake. Kineticka energia auta *2 sa minie na dve rovnake poskodenia. Takze jedno auto vyjde na poskodenie narazom do pevnej prekazky. Ak sa zrazia s presahom, tak treba tiez brat naraz s presahom.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23449
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od ZaQik » 06.06.2023 07:14

ano, pro vypocet energie je to nesmysl, ale pro predstavu nasledku je to vic nez nazorne ... a nikdy jsem netvrdil, ze mas energii takto pocitat (vzorecky ses zacal ohanet Ty :nixw: )
-------------------------------------------------
Tvoje uvaha ohledne poskozeni je mylna ... energii ze stretu protijedoucich aut totiz musis rozdelit do sve predstavy na pohybujici se vozidlo a stojici zed, coz znamena, ze auta jedouci proti sobe 15m/s budou srovnatelne s autem jedoucim 22m/s proti stojici prekazce
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12877
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od stano. » 06.06.2023 07:27

Kde vidis vzorec? A ohanam sa nim? Upozornil som, ze pri naraze sa rychlost nescitava. Je to hlupost. A ani ziadne nazorne. Zrazka 2 protiiducich aut v 50km/h su v podstate lahke zranenia, kdezto 100km/h do stojaceho auta je fatal.
-----
Nie, pretoze sa deformuju 2 auta.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3699
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 06.06.2023 08:23

ZAHRY píše: 05.06.2023 21:18 Teď zpětně když nad tím můžu přemýšlet tak souhlasím. Jenže v ten moment? To je opravdu strašně málo času.
:palec_nahoru:
Na rozhodnutí momentík, v protisměru nikdo, vyřešený parádně ... potvrzuje mi to stejně to, čeho se držím na silnici celej život, myslet i za ostatní a předvídat. Je to fakt peklo, co člověk potká.

Myslim, že si dědulovi prodloužil život, měl neuvěřitelný štěstí, že si tam jel ty a né slečna ve Fabii.
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpr ... zpravy_tuu
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů