FORDpass

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
rob456
Junior
Junior
Příspěvky: 304
Registrován: 10.04.2018 20:03

Re: FORDpass

Příspěvek od rob456 » 06.02.2023 17:52

Já myslím že FORDpass je odpískanej, když už se mi podaří se v telefonu přihlásit, tak se nepřipojí k autu. Takže tam třeba jenom odeslat cíl do navigace je nereálné.
Mondeo MK5, 132 kw, automat, AWD, STLine, 2018

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3698
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 06.02.2023 18:49

Tak odpískanej fakt neni :mrgreen: Podobnej bug se občas objeví, tak tu jen zjišťuju, jestli to dělá i jinde nebo mam promazávat něco ručně nebo tak..
FordPass počítám pojede dál, s elektro autama je to tutovka, s těma našema to má taky spoustu dobrých funkcí, odemykání na dálku používám celkem často, ale teď právě nemůžu, když se tam nepřihlásim.

Ale za ty roky co ho mam, je to první takováhle bota, co trvá už několik dní, no tak snad to nová verze opraví :roll: Ofiko bugreport nikam psát zatím nejdu, nejsem v práci :mrgreen:
EDIT:
Tak jo, řeší se to i jinde na netu, takže chyba nebude v mojem obstarožním Androidu 10, ok, takže vyčkat na update...
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: FORDpass

Příspěvek od Anduril » 06.02.2023 19:07

Mně to funguje. Po updatu jsem se musel přihlásit znova, ale pak už normál.

Odpiskanej je defakto u aut bez modemu, tam už je to k ničemu.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3698
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 06.02.2023 19:30

Tak jsem to ještě otestoval na manželky Samsungu s Androidem 13 - nikdy tam tu appku neměla, stejnej problém, po přihlášení to cyklí na znovupotvrzování cookies a marketingu a pořád dokola...
Pro třetí telefon dolu nejdu :oops:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
asconn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: FORDpass

Příspěvek od asconn » 06.02.2023 21:37

Na iPhone poslední verze 4.23.2 bez problému.
FF I, 1.6 ghia => FF II, 1.6Ti ghia => Ford Focus III předFL titanium, 1.6 ecoboost 110 kW(teď 134 kW) => FF IV st-line, 1.5 ecoboost 110 kW (Bluefin) => KUGA mk3 ST-LINE X 2.0 ecoblue AWD

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3698
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 07.02.2023 09:09

Dnes ráno stažena aktualizace na novou verzi 4.24.1 ... opraveno, vše zase funguje.
Chybka se jim evidentně vloudila, naštěstí to neni tak často, kdybych přes to i startoval a nahřejval auto, tak bych byl i naštvanej, takhle jen nepříjemnost.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
reckoname
Nováček
Nováček
Příspěvky: 159
Registrován: 03.08.2008 21:38
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: FORDpass

Příspěvek od reckoname » 22.03.2024 19:46

Nevím v čem je zakopaný pes, ale za žádnou cenu nemůžu v telefonu aktivovat FordPass. Už jsem to telefonicky řešil i s infolinkou Fordu. Dělal jsem to i předtím, kromě posledního kroku otevírání a zamykání dveří. Jak vlastně aktivace probíhá, přes wifi, bluetooth. Včera jsem si SYNC aktualizoval přes USB na verzi z fotky. Zajímavé, že aktualizaci přes WiFi mi to nenabízelo.

Toto mi napsali.

Rád bych Vás informoval, že po důkladném prověření s naší technickou podporou, Vám můžeme potvrdit, že Vaše vozidlo disponuje modemem, který však v tuto chvíli vidíme tzv. módu hlubokého spánku.

Důvody pro tento mód mohou být následující:

Nečinnost vozidla po dobu 14 po sobě jdoucích dnů
Napětí baterie klesne pod 9,5 V.
Extrémně chladné/horké povětrnostní podmínky

V této fázi bychom Vám doporučili provést tzv. "Master Reset", neboli hlavní reset vozidla, které uvedete do továrního nastavení. O výsledku nás prosím informujte:

Stiskněte tlačítko "Nastavení" na panelu funkcí v dolní části obrazovky.
Stiskněte ikonu "Obecné" (možná budete muset přejet na další obrazovku).
Stiskněte posuvník nebo přejeďte prstem vertikálně, dokud se nezobrazí položka Master Reset.
Stiskněte tlačítko 'Master Reset'.
Zobrazí se zpráva potvrzující, že všechna systémová nastavení budou vymazána a obnovena na výchozí tovární nastavení.
Stiskněte tlačítko Pokračovat.
Zobrazí se zpráva "Resetování na výchozí tovární nastavení", systém se vypne a obrazovka zhasne. Může trvat několik minut, než se systém resetuje a obnoví normální provoz.
Jakmile se tak stane, je třeba provést "klíčový cyklus":

Vypněte vozidlo.
Otevřete dveře řidiče a zavřete je.
Zamkněte je.
Odemčete vozidlo.
Ve vozidle pak počkejte dvě minuty a ujistěte se, že se displej rádia zcela vypne.
Znovu nastartujte vozidlo.
Přílohy
Screenshot_2024-03-22-06-39-43-91_ba5bb89c3514398ad83ff2fa761b45d8.jpg
iIMG_20240322_064106.jpg
iIMG_20240322_064055.jpg
FF4, 1.0L EcoBoost, 114 kW, ST Line, Bílá
Byl:
FF3, 1.0L EcoBoost, 92 kW, Trend Sport, Red Candy
FF2, 1.6, 74kW
FF1, 1.6, 74kW

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: FORDpass

Příspěvek od Anduril » 22.03.2024 20:18

Co to je za verzi FordPass, takhle ten muj nevypada.. ?

Mas zapnuty FordPass Connect modem v nastaveni Syncu (samostatne menu v nastaveni, je v nem nekolik voleb)?

Jinak nekdy to dokaze blbnout...kdysi jsem s tim taky zapasil. Udelal jsem master reset a pak mi nekolik dni neslo auto sparovat. Musel jsem proste pockat.
--

Wifi aktualizace Syncu u nas, pokud vim, nefunguji.

Aktivace probiha tak, ze na mobilu (musis mit aktivni pripojeni k internetu), kde mas prihlaseny svuj Ford ucet v aplikaci, zadas VIN kod auta, tim se auto nacte a nasledne das aktivovat, v aute se za kratkou dobu musi zobrazit dotaz s potvrzenim a probehne to, pak uvidis stav auta v mobilu. Podle me to probiha pres samotny modem (ktery ma sve mobilni pripojeni) a fordi servery. Auto by melo byt behem procesu nastartovane a v nastaveni FordPass Connect v aute musis mit povolene patricne volby.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3698
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 23.03.2024 10:53

Neni ta appka FordPass Pro?
Plus ještě nedávno bylo možno v Google Play stahovat obě verze "normálního" Fordpassu, s tím že jedna byla stará s ukončenou podporou a druhá nová, vypadala úplně stejně, měla ale černou ikonu, starší měla světlou.
(akt. 4.34.0)

STčko zcela pravidelně nepoužívám víc než 14 dní, pak přechází do deep sleep stavu, ale po nastartování se korektně probudí, přihlásí, problém s tim nikdy nebyl.

A jen takovej dotaz - protože auto neznám - nebyla to nějaká skladovka nebo předváděčka, kterou už si předtím na účet přidal někdo jinej?
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
reckoname
Nováček
Nováček
Příspěvky: 159
Registrován: 03.08.2008 21:38
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: FORDpass

Příspěvek od reckoname » 29.03.2024 18:44

Na autě určitě byl přede mnou někdo přihlášený. Udělal jsem všechny resety dle návodu. Ta ikonka je bílá, FordPass Pro, instaluji si tedy tu černou, ale před měsícem jsem ji určitě v telefonu měl a taky to nešlo.
FF4, 1.0L EcoBoost, 114 kW, ST Line, Bílá
Byl:
FF3, 1.0L EcoBoost, 92 kW, Trend Sport, Red Candy
FF2, 1.6, 74kW
FF1, 1.6, 74kW

Jouzef88
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 17.11.2023 20:14

Re: FORDpass

Příspěvek od Jouzef88 » 30.03.2024 18:34

Edit: ted koukam ze mas mk4... udelej si novy ucet ve Fordpassu, k tomu master reset Syncu a nastav to cele znova.


Ty mas FoFo mk 3.5? Treba u Kuga mk2 byla podpora Fordpass ukoncena. Nemas ten samej problem? Proste to Ford odstrihnul

Kuga mk3 a FoFo 4 to ma mi funkcni 10 let :bravo22:
Kuga ST-Line mk3 2022 1.5 Dragon 110kw m/t

Uživatelský avatar
reckoname
Nováček
Nováček
Příspěvky: 159
Registrován: 03.08.2008 21:38
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Re: FORDpass

Příspěvek od reckoname » 30.03.2024 20:20

Nainstaloval jsem si tu druhou aplikaci s černou ikonkou a tam mi po kliknutí na aktivovat vozidlo hned vyskočí hláška viz foto.
Přílohy
fordpass.jpg
FF4, 1.0L EcoBoost, 114 kW, ST Line, Bílá
Byl:
FF3, 1.0L EcoBoost, 92 kW, Trend Sport, Red Candy
FF2, 1.6, 74kW
FF1, 1.6, 74kW

Vacil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 132
Registrován: 05.01.2020 09:04
Bydliště: Obříství

Re: FORDpass

Příspěvek od Vacil » 30.03.2024 20:43

Vozidlové vozidlo :lol:

Zkus na to jít od podlahy? Zjistit, jestli je modem připojenej a v jakym je stavu? Máš forscan? Nech si vyjet TCU pidy na Cell_signal, network identity_tcu, TCU_STATE a TCU_AUTHSTATE ať aspoň víš, v jakym je stavu.

EDIT : klidně i VPWR_TCU, tj. napětí na vstupu TCU.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3698
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: FORDpass

Příspěvek od Sentik » 31.03.2024 09:39

To určitě může, ale nejdřív .. neviděl jsem to tu... bych odpověděl na tuhle jednoduchou Andurilovu otázku :)
Anduril píše: 22.03.2024 20:18 Mas zapnuty FordPass Connect modem v nastaveni Syncu (samostatne menu v nastaveni, je v nem nekolik voleb)?
viz
https://www.ford.com/support/how-tos/sy ... -settings/
(s tím, že i pokud tam budeš mít povoleno, je doporučeno to v případě problému vše vypnout, minutu počkat a zase zapnout....)

Plus pokud byl pokus neúspěšnej tušim 5x, tak je tam pak 24 hod okno, kdy to prostě nepůjde, asi bezpečnostní věc... tak aby ses nemotal v kruhu.

A začít samozřejmě resetem, pokud, jak si psal - to měl původně registrováno někdo jinej, u Fordu asi v pohodě proveditelný doma, u VW k tomu bylo potřeba obou klíčů a návštěva servisu... :roll:

https://www.ford.com/support/how-tos/fo ... zed-users/
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů