Brzdy - jaké zvolit?

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Syslopes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 53
Registrován: 24.02.2013 14:07
Bydliště: Opočno, přes týden Praha

Brzdy - jaké zvolit?

Příspěvek od Syslopes » 18.02.2019 09:44

Ahoj,

potřebuji na svém mondeu mk3 2.0TDCi vyměnit brzdové kotouče s deskama. Váhám od jaké značky použít. Koukám na celé sady od Brembo, Bosch a nebo TRW. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Chci, aby to brzdilo co nejlépe.

PS: Kolik je potřeba brzdový kapaliny? Chci ji taky vyměnit.
Ford Mondeo r.v.2003, Ghia, 2.0 TDCi 96kW Galerie

Uživatelský avatar
omezenec
Nováček
Nováček
Příspěvky: 91
Registrován: 22.03.2011 12:09
Bydliště: Pardubice

Brzdy - jaké zvolit?

Příspěvek od omezenec » 19.02.2019 16:39

Nazdar, když jsem FF přivezl z Němec, po seznámeni jsem se pustil do preventivních akcí. Mezi nima byla i kompletní výměna kotoučů a desek. Je to už pár let, ale protože nejsem závodník, volil jsem podle ceny. Zase ne úplný šrot, ale taky jsem nekoupil Brembo. Dělal jsem to poprvé na Fordu v garáži a sám. Pomohla mi diskuze o brzdách. Co se týče kapaliny, pomocník šlapal na brzdu a já odvzdušňoval jednotlivé kotouče do čisté kapaliny. Nezapomeň na správný postup a neustálé doplňování nové brzdovky.
Hodně štěstí.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ford Focus II Tournier 1,6TDCi, 80kW, 10-2006, DPF off

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Brzdy - jaké zvolit?

Příspěvek od Ma.rt » 19.02.2019 19:46

Ja mam ted TRW vepredu (nejake nizkoprasne) a nemuzu si stěžovat, rozhodne je ale nemuzu vyhodnotit jako ostre, spis takove vyvazene a snadno davkovatelne. Na mk3 jsem daval ATE, ty byly ostrejsi, ale desky vepredu jsem musel vymenit po par mesicich, nemohl jsem se zbavit piskani.
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

Uživatelský avatar
finsa
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 655
Registrován: 22.01.2013 13:58
Bydliště: KönigGratz

Re: Brzdy - jaké zvolit?

Příspěvek od finsa » 20.02.2019 09:03

Loni v létě jsem dával nové desky a kotouče Bosch na všechna kola. Oproti starým mají znatelně ostřejší nástup (ještě aby ne, když ty staré byly ještě původní z výroby), jinak fungují standartně spolehlivě. Doporučuju koupit ty lakované, po 3/4 roce na nich není ani náznak rzi.
FF II FL 1.6 16V kombi Panther Black
Fiesta MK5 1.4 16V Ghia nebo také nákupní taška na kolečkách.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů