Chcípání motoru při vyřazení 1.6 16V

Uživatelský avatar
hanyz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hrádek, okr. F-M

Re: Chcípání motoru při vyřazení 1.6 16V

Příspěvek od hanyz » 03.01.2009 22:17

aloha,
nečetl jsem to celé, ale to co je v nadpisu mi taky dělalo, a přestalo to když jsem namontoval denní svícení (2 x 6W) a nepoužívám klasické osvětlení. Tak když vyřadím a začnu třeba brzdit tak mi to nechcípne, kdežto když svítím klasiku tak chcípne jednou, dvakrát za týden už to mám odzkoušené. Takže když mám denní tak je to OK. Když normál tak je to nic moc-musím vždy trošku přidat jako by na meziplynu aby to nechcíplo. Dál to neřeším. Zatím.
Focus combi Ghia 1,6 r.2000, LPG Landi-Renzo

fruglk
Příspěvky: 1
Registrován: 07.10.2022 11:49

Re: Chcípání motoru při vyřazení 1.6 16V

Příspěvek od fruglk » 07.10.2022 12:08

Ahoj. Mam Ford Focus Mk1 1.6 74 kW. A mam stejny problem, kdyz dam neutral a brzdim pred krizovatkou tak mi klesaji otacky a obcas motor chcipne. Mam vycistenou skrtici klapku, vymeneny potenciometr ovladani klapky a taky volnobezny ventil. Menila se tam taky hadicka podtlaku (byla asi prokousana od kuny).

Nevite jak to opravit? Rikal jsem si, ze se na to podivam sam. Uz to ani nechci vozit zpatky do servisu, protoze prave po navsteve servisu s tim autem mam jenom problemy. Pred tim servisem to obcas chciplo, ale opravdu jen vyjmecne. Po navsteve servisu to zacalo chcipat casto. Auto neudrzelo ani volnobeh. Zacaly se tam menit veci (viz seznam vyse) ale to pomohlo jen castecne. Majitel servisu mi tvrdil, ze to auto byl projet a nezaznamenal problem. Ja jsem si auto vzal a na ceste domu mi to chciplo. Uz nemam naladu na to abych se s nim dohadoval.

Napada me, ze bych mohl zkusit vymenit baterku a nebo si z vrakace koupit celou klapku a tu vymenit. Nejake dalsi rady? Dik moc predem.

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti