Blbne váha vzduchu?

Odpovědět
Fiša
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 17.10.2012 15:11

Váha vzduchu??

Příspěvek od Fiša » 17.10.2012 15:19

Zdar,
mám problém se startováním motoru. Při teplotě 5 C mi motor okamžitě chytne, ale neudrží otáčky a chcípne. Zajimavé je, že se to děje jen při teplotách od 5 C do 0. Minusové a jiné plusové teploty jsou OK. Druhé nastartování už je normální a otáčky motor drží standardně.
Na diagnostice je vše v pořádku, škrtící klapka je také v pohodě. Nemáte, prosím, někdo s tímto nějakou zkušenost? Vůbec nevím, co by to mohlo být.

Díky za přípaspěvky

Filip

HonzaTi16
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10.10.2021 09:04

Blbne váha vzduchu?

Příspěvek od HonzaTi16 » 10.10.2021 09:28

Ahoj, mam problém (motor 1.6 Ti) Kolisaji otacky volnobehu a po nastartovani obcas chcipne, protoze si neumi srovnat otacky. Dela to jen ohratej. Na diagnostice chyba neni ale videl bych to na chybu MAF vahy vzduchu - viz moje video. Co myslite? Muze to byt neco jineho? Jedine, co me mate, je diagnostika polohy skrtici klapky - viz druhe video. Ale je logicke, ze ridici jednotka upravuje otacky dle dat z MAF, tudiz upravuje otacky zmenou polohy klapky.
MAF: https://youtube.com/shorts/iKGJ2x4XBJg?feature=share
Skrtici klapka: https://youtube.com/shorts/tiuxw-B-jTc?feature=share

Predem diky za reakce :)

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3913
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Blbne váha vzduchu?

Příspěvek od djdekl » 10.10.2021 11:35

Mas posledni moznou kalibraci v jednotce motoru ?

HonzaTi16
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10.10.2021 09:04

Re: Blbne váha vzduchu?

Příspěvek od HonzaTi16 » 10.10.2021 19:17

To mě vůbec nenapadlo, ale ještě před pár dny problém neexistoval. Jen občas to v záběru lehounce zacukalo, ale tak málo, že by se to asi ani nedalo řešit. Čekal jsem, až se to zhorší, aby se to dalo diagnostikovat...
Kdo dělá kalibraci? Autorizovaný servis, nebo se to dá svépomocně? Ale i když jsem ajťák, nepouštěl bych se do toho, když vím, že při stávajícím firmware to jezdilo dobře..

HonzaTi16
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 10.10.2021 09:04

Re: Blbne váha vzduchu? VYŘEŠENO

Příspěvek od HonzaTi16 » 19.10.2021 10:17

Tak vyřešeno - váha to nebyla. Koupil jsem novou, vyměnil a problém stejný. Pořád jsem měl pocit, že je to nějaká blbost, tak jsem tahal za hadice a jedna z nich to byla! Vytažená podtlaková hadice... Taková tenká vpravo dole pod tou tlustou co přivádí vzduch od filtru k motoru.


Mějte se!

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 3 hosti