Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Uživatelský avatar
norias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 18.03.2017 09:10
Bydliště: Havířov

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od norias » 29.11.2018 21:09

uz maji nalitane 50tis nevim jestli se do toho nekdo pusti
Ford focus combi mk2 1.6 16V 74kw HWDA

Uživatelský avatar
norias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 18.03.2017 09:10
Bydliště: Havířov

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od norias » 23.03.2019 12:45

Tak abych tema uzavrel dneska jsem menil tesneni na viku a tak jsem koukl na nastaveni rozvodu a je to jasne cca 10 stupnu mimo rovinu obe dve vacky .Nekdo asi pri nastaveni horni uvrati pohnul autem a o kousek to posunul. nemel pripravky - ty sroubky asi. Tzn. nejprve si v servisu zjistete zda maji pripravky a fordy a pak to tam dejte delat

Diky vsem za prispevky a ikdyz od zacatku bylo jasne ze to muzou byt rozvody tak k tomu proste musi kazdy dojit sam nelituji cxa 1500kc co jsem vrazil do vymeny jinych casti ktere stejne dosluhovaly. A pro info nastaveni casovani je cca 1500-2000kc ale nesmi prijit na jinou zavadu pri tomto ukonu.pak ta cena leze,že. takze je to vyreseno.
A pro vsechny moje info : volnobeh je nerizeny, takze se pri spatnych rozvodech zacne pohupovat, ale pri jizde si zacne jednotka serizovat predstih a vse je pak ok.Tim to nepoznas na spotrebe ani na nicem jinem. Tohle me matlo od zacatku, daval jsem si otazku proc pri jizde je to ok a jak stojim tak to neni ok a proto jsem si nebyl jist rozvodama. Na vsem je ale super to ze mam vycisteny skoro cely motor pri tom jak jsem ho rozebiral - klapu cidla atd. a stalo me to jen trochu casu.

Takze vsem preji hezkou jizdu s fokuskem a jeste musim dodat ze kupuju kombika a opet fokusa, takze i pri takovych nerestech zustavam verny znacce.
Ford focus combi mk2 1.6 16V 74kw HWDA

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od stano. » 23.03.2019 14:58

norias píše:nene rozvody se chovají jinak a nejsem si jist zda je to realita. Toto téma jsem řešil asi s 5 lidmi co dělají servis aut - dlouho se tím živí a že podle nich je to fáma, takže nevím. Neříkám, že to není pravda, špatné rozvody určo existují, nevím jen jaká je návaznost na emise - můj problém je jinde.
Nekritizujem teba. Len pripominam vyjadrenie "profikov" :nunu:

Aspon mas vyriesene, po dlhych pataliach. A opat, za tvoje problemy nemoze auto. Ale tupci v servisoch. (Teraz ma to vnutorne trochu nasiera, za co ti zmrdi pytaju peniaze. Momentalne mi stoja pod oknom 3 Fordy dodrbane zo servisov. Jeden to uz ma asi za sebou nadobro...)

Uživatelský avatar
norias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 18.03.2017 09:10
Bydliště: Havířov

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od norias » 02.04.2019 19:55

Je mi to jasne, ale jak se laik muze hadat se servisakem ktery ma strach ze by neco musel opravovat zadara...
Ford focus combi mk2 1.6 16V 74kw HWDA

jirka23
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 08.02.2016 23:46

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od jirka23 » 26.04.2019 23:11

Tak po skoro roce koukám na rozuzlení.. rozvody, sakryš, to není můj případ. Zrovna jsem koukal po lambdách, že to zkusím vyměnit, protože mě příští měsíc čeká stk nebo prodej na díly :)
Ještě shrnu můj problém. Emise špatné, svítí chyba katalyzátoru-ten je ale dávaný před minulou STK nový(polský, kovový). Chyba katalyzátoru tenkrát vyskočila asi po 100km od výměny. Když jsem to pak smazal, tak pak znovu po 70ti, tak jak to dělalo i před tím. Předchozí motor který se opodoučel na 390tis (a to zřejmě vadou vstřiku lpg-sem tam cuklo a já neřešil) žral asi posledních 5-10tis před smrtí cca 1,5l oleje na 1000km. Jinak auto má teď nějakých 424tis a pořád by jezdilo :D jen tyhle neduhy..

Uživatelský avatar
norias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 18.03.2017 09:10
Bydliště: Havířov

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od norias » 20.05.2022 21:56

Trochu jsem zkoumal a ne kazdy polsky katalyzator je katalyzator :totlsmile: :wallbash:
Ford focus combi mk2 1.6 16V 74kw HWDA

Uživatelský avatar
norias
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 18.03.2017 09:10
Bydliště: Havířov

Re: Málo vzduchu?Bohatá směs, emise CO2 neprošly, Focus mk 1

Příspěvek od norias » 24.11.2022 16:16

Zdar po case, neuverite co se mi stalo, koupil jsem FF2 takze prve zase rozvody samo ze jiny servis a sup uplne stejne symptomy jak u FF1, takze reklamace a botec pak priznal ze byly o 3mm posunute, ze to opravili a opravdu je to rozdil. Nechapu to to je asi prokleti 2x stejna vada jiny servis jine auto stejny motor. Byl jsem ale chytrejsi ze zkusenosti. Takze auto jezdi paradne.
Ford focus combi mk2 1.6 16V 74kw HWDA

Odpovědět

Zpět na „Focus - benzínové 1998 - 2004“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů