Hever 2T a pojistný ventil pístu

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Mopadge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 25.08.2014 14:51
Bydliště: Liberec

Hever 2T a pojistný ventil pístu

Příspěvek od Mopadge » 30.09.2019 10:32

Ahoj,
mám pojízdný hever na 2T z Autokelly, zdálo se mi, že je trochu gumový, tak jsem podle manuálu zavřel odvzdušňovací šroub, že odvzdušním. JENŽE, náhle jsem zjistil, že v manuálu to mají blbě a nejedná se o odvzdušňovací šroub, ale o POJISTNÝ VENTIL. Všude pak píšou, že se s tím, nesmí hnout o milimetr, protože je z výroby nastaven na 2 tuny.

Samozřejmě netuším, kolikrát jsem na jakou stranu otočil, co se s tím dá prosím dělat. Potřebuji zvednout auto a bojím se, aby se to neutrhlo, nebo co to má vlastně za úlohu.
Díky.

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Hever 2T a pojistný ventil pístu

Příspěvek od petulak » 11.10.2019 11:06

utáhni ventil, a máš to. :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Mopadge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 25.08.2014 14:51
Bydliště: Liberec

Re: Hever 2T a pojistný ventil pístu

Příspěvek od Mopadge » 11.10.2019 18:19

Nejedná se o ventil, kterým se zavírá a otevírá, aby se hever zvedal / sklápěl, ale o pojistný ventil, ten se neutahuje. Je v určitý poloze, někde na půl cesty mezi otevřeným a zavřeným, prý se s tím nesmí hýbat. Mě zajímá co se stane, když se špatně nastaví a taky jestli se to dá nějak vyřešit, když už jsem ho rozšteloval.

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Hever 2T a pojistný ventil pístu

Příspěvek od phofy » 11.10.2019 18:26

Co se stane: je to přepouštěcí ventil, a je nastavený na 2T, když budeš zvedat něco těžšího, než 2 tuny tak to nezvedneš, protože ten přepouštěcí ventil to pustí zpátky do zásobníku. Přepouštěcí ventil je pouze kulička s pérkem a šroubkem.

Pokud si sním hnul, tak to je blbý, jediná možnost je jak to nastavit, je, že ho hodně povolíš a pokusíš se zvednout auto, a s povoleným by si ho zvednout neměl. A pak budeš utahovat dokud nezvedneš auto, až ho zvedneš, tak můžeš ještě trošku utáhnout :wink:

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Hever 2T a pojistný ventil pístu

Příspěvek od petulak » 12.10.2019 07:46

jak jsem ti psal výše, utáhni ho, a nech bejt. Stejně s ním budeš zvedat jen osobák, a to ještě vždy cca jen půlku, t.j. 600kg. :mrgreen:
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Mopadge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 25.08.2014 14:51
Bydliště: Liberec

Re: Hever 2T a pojistný ventil pístu

Příspěvek od Mopadge » 17.10.2019 18:29

Ok, díky, myslel jsem si, že to bude tak, že v případě, kdy je to těžší nežli 2T, tak se to prostě nezvedne.
Ale stáhl jsem snad 20 manuálů různých výrobců a všude jen varují jak blázni, ať na to nesaháš, ale nikde nepíšou proč. Tak jsem nevěděl co se stane. Nechápu, proč na ten šroub nedají nějaký špunt, nebo tak něco.
-Takže teď jsem to zkoušel zvedat a auto normálně šlo nahoru, asi jsem to teda trefil tak nějak správně :-) .


Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů