Focus nestartuje

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 02.12.2006 21:53

pelen píše:
vojak píše:
Dany píše:Náhoda je blbec a strýček příhoda dobrý opravář. Pokud máš jen malé podezření na ten imobilizér, zkus jen tak z pr_ele náhradní klíček :wink:
už jsem zkoušel a nic.... :?
Kdyby to byl imobilizer, tak myslim, ze by nesel ani starter. :cry:
hmm starter točí bez problému...akorád jak se to stalo,tak na vteřinku motor naskočil,asi jsem dal klíček brzo spět,že to zdechlo ...no a pak už nic,od té doby to ani neblaflo...

Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 02.12.2006 22:07

pelen píše:
vojak píše:
Dany píše:Náhoda je blbec a strýček příhoda dobrý opravář. Pokud máš jen malé podezření na ten imobilizér, zkus jen tak z pr_ele náhradní klíček :wink:
už jsem zkoušel a nic.... :?
Kdyby to byl imobilizer, tak myslim, ze by nesel ani starter. :cry:
kromě relé č.7 ,to nemuže být jiné relé? např. č.1 ( zapalování) a č.8 (řízení motoru) _??? ....podle mamuálu a č.9 (žhavící svíčka to asi taky nebude)

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 02.12.2006 22:15

vojak píše:...
kromě relé č.7 ,to nemuže být jiné relé? např. č.1 ( zapalování) a č.8 (řízení motoru) _??? ....podle mamuálu a č.9 (žhavící svíčka to asi taky nebude)
Diesel nema zapalovani. Kdyz starter toci motorem a nejde nastartovat, tak tam vetsinou nejde palivo a palivo je dodavano vstrikovacim cerpadlem. Jeste mohou byt vadne vstriky, ale je malo pravdepodobne, ze by byly vadne 4 najednou. :cry:
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 02.12.2006 22:24

pelen píše:
vojak píše:...
kromě relé č.7 ,to nemuže být jiné relé? např. č.1 ( zapalování) a č.8 (řízení motoru) _??? ....podle mamuálu a č.9 (žhavící svíčka to asi taky nebude)
Diesel nema zapalovani. Kdyz starter toci motorem a nejde nastartovat, tak tam vetsinou nejde palivo a palivo je dodavano vstrikovacim cerpadlem. Jeste mohou byt vadne vstriky, ale je malo pravdepodobne, ze by byly vadne 4 najednou. :cry:
Aha ,tak nejlepší bude zkusit tu 7 relé a pak na tu diagnostiku,že? V pondělí to nechám odtáhnout. Ještě jeden dotaz,ubrzdím auto z prudčího kopce.Ještě jsem nebyl vlečen na laně a cesta k servisu je dost příkrá,takové menší serpentynky. Jinak díky.

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 02.12.2006 22:37

to vojak:
Nevim, zda je u dieselu spinac preruseni dodavky paliva - je na prave strane mezi dverma spolujezdce a pristrojovkou. Ja ho tam nemam. Podivej se do manualu. Aktivuje se otresem, mozna je vyskoceny. :cry:
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 02.12.2006 22:49

pelen píše:to vojak:
Nevim, zda je u dieselu spinac preruseni dodavky paliva - je na prave strane mezi dverma spolujezdce a pristrojovkou. Ja ho tam nemam. Podivej se do manualu. Aktivuje se otresem, mozna je vyskoceny. :cry:
Taky tam nic nemám,škoda bylo by to příjemné zjištění,kdyby to bylo tím.Už to vypadá asi na to čerpadlo,no jo letos budou asi chudší vánoce ,Díky za pomoc .Kdyby Vás ještě něco napadlo,tak budu rád za každou radu .Díky a dobrou noc.

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 03.12.2006 07:52

moc to brzdit nebude , pokud budes potrebovat nejake veci tak se obrat na popovice - viz rubrika vrakoviste , ochota a siroky vyber .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
lopatalo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 28
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od lopatalo » 03.12.2006 09:24

vojak píše:
pelen píše:to vojak:
Nevim, zda je u dieselu spinac preruseni dodavky paliva - je na prave strane mezi dverma spolujezdce a pristrojovkou. Ja ho tam nemam. Podivej se do manualu. Aktivuje se otresem, mozna je vyskoceny. :cry:
Taky tam nic nemám,škoda bylo by to příjemné zjištění,kdyby to bylo tím.Už to vypadá asi na to čerpadlo,no jo letos budou asi chudší vánoce ,Díky za pomoc .Kdyby Vás ještě něco napadlo,tak budu rád za každou radu .Díky a dobrou noc.
Měl jsem ten samý problém, startér točil a nic. Tak jsem ho sprostě roztáhnul a chytlo. Pak už chytalo normálně. V servise mi řekli, že je to čerpadlo a uvidí se, co ukáže diagnostika. Ta naštěstí neukázala nic a zjistili, že tam nějaká trubka nebo hadička přisává vzduch. Opraveno a od té doby O.K. Cena 640,-Kč. Třeba tak taky dopadneš.

Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 03.12.2006 10:24

lopatalo píše:
vojak píše:
pelen píše:to vojak:
Nevim, zda je u dieselu spinac preruseni dodavky paliva - je na prave strane mezi dverma spolujezdce a pristrojovkou. Ja ho tam nemam. Podivej se do manualu. Aktivuje se otresem, mozna je vyskoceny. :cry:
Taky tam nic nemám,škoda bylo by to příjemné zjištění,kdyby to bylo tím.Už to vypadá asi na to čerpadlo,no jo letos budou asi chudší vánoce ,Díky za pomoc .Kdyby Vás ještě něco napadlo,tak budu rád za každou radu .Díky a dobrou noc.
Měl jsem ten samý problém, startér točil a nic. Tak jsem ho sprostě roztáhnul a chytlo. Pak už chytalo normálně. V servise mi řekli, že je to čerpadlo a uvidí se, co ukáže diagnostika. Ta naštěstí neukázala nic a zjistili, že tam nějaká trubka nebo hadička přisává vzduch. Opraveno a od té doby O.K. Cena 640,-Kč. Třeba tak taky dopadneš.
Tak tady tuto závadu bych bral,ještě zkusím prohodit relé mezi sebou. Dík

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 03.12.2006 21:50

Nemenil jsi treba palivovy filtr nebo neco? Jako posledni moznost bych to nechal roztahnout, studenemu autu to nic neudela, nekam to zduchni z kopce a hod tam trojku. Zhavi ti to dobre, tocis s tim dlouho? Spinac preruseni paliva u dieselu neni. A brzdy? Radeji bych to dal na vozik. Sjizdel jsem bez motoru z najezdu do garaze a malem jsem otevrel sousedum vrata. Na pedal se muzes postavit a jenom to "pribrzduje" a ruckou taky nic nezabrzdis.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Obake
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1105
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 3

Příspěvek od Obake » 03.12.2006 22:01

Držím palec :?
Ford Focus 1.6 TDci combi, 2005, dark blue, 80kW
Bruno

Obrázek

Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 04.12.2006 11:39

Ahmed píše:Nemenil jsi treba palivovy filtr nebo neco? Jako posledni moznost bych to nechal roztahnout, studenemu autu to nic neudela, nekam to zduchni z kopce a hod tam trojku. Zhavi ti to dobre, tocis s tim dlouho? Spinac preruseni paliva u dieselu neni. A brzdy? Radeji bych to dal na vozik. Sjizdel jsem bez motoru z najezdu do garaze a malem jsem otevrel sousedum vrata. Na pedal se muzes postavit a jenom to "pribrzduje" a ruckou taky nic nezabrzdis.
Před 14 dni jsem měnil olej + filtr,to je vše.Palivový filtr jsem ještě neměnil a to to auto mám skoro dva roky a kdy byl předtím měněn nevím..... ,to by ale začlo před tím nějak škubat a né hned tak z ničeho nic,né? Za chvíli s tím jedu na tu diagnostiku,tak se uvidí.

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 04.12.2006 16:44

Nekdy jsou spatne filtry, vymenis ho, nastartujes odjedes, rano prijdes k autu a uz nenastartujes, protoze je nepruchodny, to ale tim padem neni tvuj pripad. Pokud je vadne cerpadlo, tak to treba dele toci pri startovani nebo to brutalne skube nebo taky prijdes k autu a uz nenastartujes vubec. Je dost mozne, ze jsi tomu cerpadlu pomohl tim, ze jsi nevymenil filtr.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
vojak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvek od vojak » 04.12.2006 20:03

Ahmed píše:Nekdy jsou spatne filtry, vymenis ho, nastartujes odjedes, rano prijdes k autu a uz nenastartujes, protoze je nepruchodny, to ale tim padem neni tvuj pripad. Pokud je vadne cerpadlo, tak to treba dele toci pri startovani nebo to brutalne skube nebo taky prijdes k autu a uz nenastartujes vubec. Je dost mozne, ze jsi tomu cerpadlu pomohl tim, ze jsi nevymenil filtr.
:( Tak je to to čerpadlo,vyměna + příslušenství co k tomu parří cca 35000 kč. :? a to ještě nevím kdy to bude ok....

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 04.12.2006 22:35

vojak píše: :( Tak je to to čerpadlo,vyměna + příslušenství co k tomu parří cca 35000 kč. :? a to ještě nevím kdy to bude ok....
Zase mel Foki pravdu. :wink:
My vsichni jsme ti prali, aby to nebyla ta nejhorsi varianta, nevyslo nam to. :cry:
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 13 hostů