Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od ScorpionSX » 23.04.2020 18:28

Ahojte, chcem sa opýtať na tip ako sa zbaviť prachu z čerstvo umytého auta. Chcel by som to spraviť čo možno najefektívnejšie, čiže napadá ma nejaký quick detailer - ale k tomu vlastne smeruje aj moja otázka - opláchnuť predtým auto alebo nie? Logicky mi to sedí tak že by som ho aj radšej mohol, ale zase nemal by mať práve detailer takú schopnosť že by mohol ten prach odstrániť aj bez vody?
Myslím že zdroj prachu je asi repka, takže je to taký celkom jemný prach, ale dosť nahusto na aute, sry nemám foto...

//EDIT: ešte dodám, že nemám vlastný prístup k vode na umytie auta, musel by som ísť na umývačku, preto takto špekulujem
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od phofy » 23.04.2020 18:34

Umýt, nic jiného ti nezbyde. Pokud chceš použít nějaký detailer/sealant, tak umýt a popř. i dekontaminovat (déle pak vydží na laku)

Uživatelský avatar
Stehnak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2226
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Modřice@JM@CZ

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od Stehnak » 23.04.2020 19:28

Můžete mi prosím poradit, čím se vybavit na NEkožený interiér (sedačky a tapece jsem nechal odborně vyčistit, sám chci udělat zbytek)?
Cílem je: odstranit prach z plastových (měkčených, tvrdých, matných, lesklých), gumových dílů a aplikace něčeho (na ty stejné materiály), co odpuzuje usazování.
Existuje na všechny tyto materiály něco univerzálního?
Děkuji.
M.S.
Ford Mondeo ST 220 2006 / Nissan Leaf 24 kWh 2012 / byl Ford Focus 1.6 16V 1999

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od phofy » 23.04.2020 20:10

Používám auto finese - verso :wink: je to takový uni čistič na všechno. Na odpuzování nevím, jelikož už nic dál nepoužívám a jednou za čas prostě přelíznu tímhle interiér 8)
Jinak na plasty (interiér, exteriér, gumy/pneu) používám Carpro - Perl, dřív sem tím dělal i ten interiér, ale při mým znečištění to už nedávám a jenom vyčistím versem jednou za 2 měsíce :wink:

Kdyby si z toho něco kupoval, tak se všechno ředí destilkou, tak ti stačí od všeho menší balení :mrgreen: já koupil kdysi "Perl" 1L flašku a mám po 3 letech cca 800ml, takže klidně něco odliju 8)

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od ZaQik » 04.08.2020 09:48

Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
FLA
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1385
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovensko

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od FLA » 17.05.2021 10:55

dnes som si urobil Vianoce ObrázekObrázek
ObrázekKuga 2.0 Tdci AWD Spirit X
predtým:
C-Max 1.6 85kW TDCi Titanium X
Focus Combi Ghia 2007 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Focus Combi Trend '99 1.8TDdi

Uživatelský avatar
djdekl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3913
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od djdekl » 17.05.2021 16:33

O vikendu sem to po zime trochu vypucoval, diky keramice behem hodky hotovo, furt se to blejska :-DObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od Adow » 17.05.2021 17:47

Tak to je hodně velká paráda ;-)

Uživatelský avatar
kozelos
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 652
Registrován: 28.12.2011 23:17

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od kozelos » 18.05.2021 09:24

Moc pěkný. Ta bílá je v tomhle dost nuda.

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od Adow » 08.07.2021 20:44

Hoši, třeba budete někdo umět pomoci. Dostal jsem teď k narozkám novou wapku Kärcher K5. Taťka mi chtěl udělat radost, tak to koupil v setu se vším možným. Kromě jiného je tam zpěňovací tryska a byl u toho originál šampon... Tak jsem si řekl, že to vyzkouším.. A výsledek? Totální zklamání..
- na dvě auta mi vyšla s malou rezervou skoro celá 1l flaška (kupuje se za 200) - WTF???
- přestože na to padlo tolik šamponu, umylo to docela hovno (v podstatě ani ty hovna od much ne)
- auto vypadá, jako když ho přejedu studenou wapkou bez ničeho (šmouhy)

Přiznávám se, je tam v sadě i kartáč na wapku a ten teda nehodlám ani zkoušet a rovnou zkusím nepoužitý prodat. U šamponu se píše, že to očistí auto "bez manuálního leštění", tak jsem to chtěl zkusit takto. Kdybych na to šel i s tím kartáčem, tak to už mi přijde jednodušší vzít si kýbl se šamponem a rukavici. Výsledek podle mě mnohem lepší, kartáč mi přišel docela neohrabanej :(

Co se týká wapky - tak tam jsem bohužel nepřišel na větší výhodu ve srovnání se starým jednoduchým Kärcherem. Říkal jsem si super - alespoň nebudu muset motat vysokotlakou hadici.. Když jsem od návodu přišel k realitě (wapce), tak mi bylo skoro do pláče. Ten kotouč na namotávání má až řada premium :cry:. Tady je to oproti starší wapce na straně čističe napevno, takže se to motá ještě hůř.. Navíc wapka skoro 15 kg a stará necelých 9 kg. Už se těším, až ji budu tahat po žebříku na střechu, kterou pravidelně myju :|..

Wap: https://www.rea-karcher.cz/vysokotlake- ... wb/produkt
Šampon: https://www.rea-karcher.cz/cistici-pros ... -l/produkt
Kartáč: https://www.rea-karcher.cz/prislusenstv ... -1/produkt

A teď můj dotaz. Existuje funkční přípravek (ta pěna), která auto dokáže opravdu umýt a nenechám tam znova půl litru přípravku na jedno auto??

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od enjoy » 08.07.2021 21:05

Na bezkontaktní mytí Nerta sky we 64. Ředění cca 1/20 a vydrží dlouho. Funguje dost dobře. Ale jako kontaktní mytí to samozřejmě není.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od jenikHK » 08.07.2021 21:15

Jakou máš zpěnovací trysku? KARCHER dělá dvě

- s regulací průtoku přípravku (dostal jsem jako dárek - tato FJ10 https://www.profinaradi.com/karcher-pen ... DHEALw_wcB )
- bez regulace, byla v sadě s vapkou.

Ta tryska bez regulace je totálně k ničemu - na jedno auto padne skoro půl litru přípravku. Šampon od Kārcheru neznám, měl jsem v sadě s tím penovacem pěnu viz odkaz výše. Nefunguje úplně špatně, pokud nemáš srovnání.

Používám teda ten napenovac s regulací průtoku, tím pádem na jedno mytí padne cca 0,2l přípravku. Momentálně mám 5l balení Snowfoam od BiltHamber (stojí kolem 500,-) a proti pěně od Kārcheru je to o světelný roky dále, ale je to prostě predmyti a tak to i beru.
Moje ségra o téhle pěně naprosto nestranně prohlásila, že to je jak "na ruční myčce u Tesca". 8O

Při běžném provozním umytí v zimě tou pěnou začnu a zároveň skončím, ale pokud chceš dělat parádu, ruční práci to nenahradí.
Ostatně, úplně stejný dojem mám z všelijakých samoobslužných myček, ať už s pěnou a nebo práškem.

Za mě má Kārcher super chemii do vysavače na okna, ale podle mě to tím končí a pěna od libovolného výrobce ti udělá daleko lepší službu.

No kdybych už neměl na Kārcher řadu příslušenství, tak si snad dneska radši koupím Parkside Performance z Lidlu.
Třeba z té hadice u Kārcheru jsem byl taky nešťastný, dokoupil jsem prémiovou - delší a otočnou - ale sakra ani ta není otočná u pistole, kde by to člověk ocenil nejvíc, ale jen na přístroji. Grrr.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od Adow » 08.07.2021 21:53

Mám tu z té sady. Vepředu se dá otáčet - ale to asi jen otáčí plochu a nereguluje... Kdyby to alespoň fungovalo, když už to sežere tolik přípravku.

Uživatelský avatar
Petr078
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 21.07.2017 06:05
Bydliště: Olomouc

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od Petr078 » 08.07.2021 22:02

A nemelo se to nahodou naredit s vodou? Vetsinou se tyto aktivni peny redi v pomeru 1 :10 s vodou. Jinak ja pouzivam Auto Finesse Avalanche ta funguje docela dobre :palec_nahoru:
Ford Focus III 1.6 Ti-Vct kombi r.v.2017 bilá "frozen"
-------------------------------------------------------------------------

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Detailing, aneb pořádné mytí auta (bez Tempa a Želvy)

Příspěvek od enjoy » 08.07.2021 22:54

Určitě ano, řekl bych :D
Jinak, já jsem po pár letech wapkování zase přešel ke dvěma kýblům a "houbě".
Wapka je hrozně agresivní, ono se to nezdá, ale časem se to projeví. Ono to vypadá jako dokonalá věc, ale spíš tak na dlažbu, než na auto.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů