co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 08:19

Nevím, jestli to patří sem, ale včera mě šíleně rozesmál půl den strávenej v naftovým Kodiaqu RS :mrgreen:

Když si vezmu, že to auto stojí taky tak nějak kolem mil /někdy značně mín, záleží jak to kdo sehnal, ale to je vedlejší/.
Ale ta těžká nepohyblivá hnusná kráva se zvukem, kterej se snaží navodit pocit, že člověk jezdí ve Forze Horizon a vono ne :oops:

Nikdy nepochopim český nákupní sny v oblasti aut, vidim v tom nějakou stádovitost a obecnej nevkus, ale celem dlouho jsem se tak nevychechtal. :palec_nahoru:
RS prej :totlsmile:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od pkadecka » 27.10.2021 08:44

Kodiaq je velká hranatá krabice, chápu, že svoje zákazníky má, proto se vyrábí. Nalepit na to "RS" je jako nalepit "RS" na ledničku = taky velká hranatá krabice. Ale opět, zákazníci to chtějí, tak se to vyrábí.

Vono teda něco se pokazilo už když se jako sportovní auto začal prezentovat chalupářův sen = octavia combi. Už to bude pomalu 20 let. Jenže když to zákazníci chtěli, proč jim to nedat, resp. neprodat.

Opravdový petrolhead si jako auto s emocema koupí nějaké benzínové kupé. Nebo si ho sám postaví (= kaipan).
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od fofok » 27.10.2021 08:59

To se fasuje a nálepka RS,ST nic neznamená.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 09:00

Já chápu, že někdo chce něco jako je Kodiaq, ale co nechápu, že ho někdo chce a je ochoten koupit v "RS" variantě a ještě v naftě :oops:

Když už chci na přesun velkou krabici a ještě za tim tahám vlek, tak z toho nedělám RS, působí to směšně, jede to srandovně (teda spíš nejede).
Nemluvě o tom, že je to klasická škodovka, tzn. uvnitř to působí ztísněně, podvozek je ... no škodovácky odtažitej a s nulovou zábavností.

Jezevčíkovitý proporce už jsou jen třešnička na dortu. Jel jsem s tim po okreskách, a říkal si, že nalepit na tohle znáček RS nebo vRS nebo co na tu krabici lepí, to je prostě prdel :oops:

Fofok: tohle bylo normálně koupený, jako že za to majitel fakt zaplatil svojema, teda na firmu kupovaný, ale firma jeho... :mrgreen: Ale dostal na to tenkrát brutální slevu, dneska by to prodal asi i dráž než to koupil, to ho omlouvá. :oops:
A co jsem tak pochopil, tak to stejně vymění...
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12850
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od stano. » 27.10.2021 09:17

Sentik píše: 27.10.2021 09:00 Já chápu, že někdo chce něco jako je Kodiaq, ale co nechápu, že ho někdo chce a je ochoten koupit v "RS" variantě a ještě v naftě :oops:
Firemna politika na sluzobaky. Musi byt nafta. Casto je este shortlist na vyrobcov a modely. Tak si mozes kupit A4 v horsej vybave, alebo skatulu s nalepkou RS.

maverick
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 981
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od maverick » 27.10.2021 09:48

tak ono ST Line je taky jen "uhezkana" verze obyc Focusu, ze jo...Skoda sice ma Sport Line ale ano, souhlas, RS by preci jen melo byt neci vic nez spoilery, kola atd...
a kdyz je to na firmu resp snizeni dane, co uz, zkusis, prodas, jede se dal...oni to neberou jako ze by mel mit z toho auta radost a pozitek, tohle chapu

stano: tohle neplati pausalne, znam mnoho lidi, kteri dostali od zamestnavatele budget a at si vyberou...a ne kazdy sel do nafty
jine je brat XYZ kusu na firmu ale tam uz to urcite nebude v cenove relaci Kodiaqa
FFIII kombi 1.5 110kW

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12850
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od stano. » 27.10.2021 09:58

Pisem, ze to plati vzdy? Je to asi dovod, preco tolko naftovych RS jazdi. A teda poznam nie jedneho, ktory kupil presne takto (aj ked nie kodiaka). Starych kokcafiek rs kombi sa tiez takto vela kupovalo. Mohli si vybrat bud superba skoro v zaklade, alebo kokcu v plnej. Fleetom davaju aj zaujimave zlavy, ktora je priamo umerna predajnej cene a vybave. Preto na toho holeho superba nedostali takmer nic zlavnene a na kokcu v plnej dali celkom vysoke %
Volny vyber maju vacsinou male firmy. Vacsie maju shortlist. Alebo teda shortlist a aj moznost vybrat si nieco ine. Lenze ked na shortlist maju fleet zlavu 30% a ty si ineho vyrobcu ukecas max na 5%, tak aj tak vyjde lepsie to s fleet zmluvou, aj ked nie tvoj oblubeny model.

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od fofok » 27.10.2021 10:05

A dělaj to všíchni.Kuga st line je taky nesmysl.Pohodlný to není a sportovní taky ne a pár lidí si to koupilo.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 10:08

maverick píše: 27.10.2021 09:48 tak ono ST Line je taky jen "uhezkana" verze obyc Focusu, ze jo...Skoda sice ma Sport Line ale ano, souhlas, RS by preci jen melo byt neci vic nez spoilery, kola atd...
Právě, srovnáváš nesrovnatelný.
ST Line je tak nějak optickej paket s pár změnama, ale tohle je plnotučný RS se zvukem 8 válce :mrgreen:
Já teda u těch krabic nechápu ani ty Sport Line pakety, protože z obrovský ledničky na kolech hezký auto stejně neuděláš, nejde to, vypadá to vždy děsně.

Do fleetových nákupů moc nevidim, tam je to zmatek nad zmatek, ale tyhle do malých firem kupovaný auta "za svoje", tam tuhle pseudo RS verzi nechápu právě proto, že za daný peníze můžeš míž pohodlnější auto, případně sportovnější auto - dle libosti.
Kodiaq RS neni ani jedno z toho. Neni to rychlý auto, neni to sportovní auto, neni to ani pohodlný auto a už vůbec to neni zábavný auto.
EDIT:
Joo a ještě jedna věc, v propagaci kterýhokoli véErEs škodovka ráda připomíná svou rally historii - já teda nevim, ale i v relativně normálních rychlostech, když se mi ten koráb hrnul ze zatáčky a já se s tou hroudou neforemnou rval jsem si furt říkal, že tohle je proste RS pecka :mrgreen:
Naposledy upravil(a) Sentik dne 27.10.2021 10:13, celkem upraveno 1 x.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od fofok » 27.10.2021 10:12

Mě spíš přijde k smíchu,že si od toho čekal něco jinýho :mrgreen:
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 10:14

To to pozooor :mrgreen: :palec_nahoru:

Já od toho vercajku nic nečekal, teda kecám, čekal jsem, že to aspon trochu pojede - to že to bude neovladatelná mrcha, to jsem čekal.
Měl jsem tam nějakej ten sport režim, takže víc už to zesportovnit asi nešlo, ale byl jsem i rád, že mám ten úžasnej zážitek za sebou.

Jo a majitel s tim šel po vrácení tahat vlekem nějakej matroš na stavbu, prostě Škoda RS a její asi nejklasičtější využití.
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12850
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od stano. » 27.10.2021 10:16

Reakcia na fofoka:
Asi tak. Vidis skoro 2 tonovu krabicu, na podvozku s uzkym rozchodom kolies - vyzera to ako velryba na kolesach karavan, co pretrca cez podvozok, stale je to skodovka znama svojimi podvozkami. Tam ide o to, aky to ma velky kufor a nech sused zavidi.

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od fofok » 27.10.2021 10:18

No já se svezu ve Ferrari a pak budu hundrat,že jsem zůstal viset za břicho na polňačce když je to čtyřkolka a budu se tomu strašně smát a napíšu o tom na netu😀😀👍
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 10:18

No já s tim jel jen dozadu na zahradu, před barák ne, aby me v tom někdo neviděl a nemyslel si, že jsem svoje auto vyměnil za tohle :oops:
Ty voe, taková ostuda :mrgreen:

Ale jsem si jistej, že bych s tim na vesnici způsobil víc vykroucených krků než ST/RS Focusem :perfect:
Myslim, že to je českej sen, nevim, jen odhaduju... :roll:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe rozesmálo .......

Příspěvek od Sentik » 27.10.2021 10:20

fofok píše: 27.10.2021 10:18 No já se svezu ve Ferrari a pak budu hundrat,že jsem zůstal viset za břicho na polňačce když je to čtyřkolka a budu se tomu strašně smát a napíšu o tom na netu😀😀👍
Ted nerozumim...

Jako že když jsem půl dne jezdil ve Skodovce, která má v nazvu RS, má ve svý generaci asi nejvykonnejsi motor, co tam davaj a ja v ní vyzkoušim sportovnější jízdu (kterou to propaguje, že umí), tak nesmim napsat do kecací diskuze na netu jakej zažitek to byl? 8O

Tušim, ze s tim jezdí i na Nurburgring, takže porovnání s nemyslnym taháním Ferrari do lesa moc nechapu :nixw:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů