Vibrace, divné zvuky, kolísání otáček

Odpovědět
Mighty_Morpheus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 15.02.2012 21:11
Bydliště: Liberec

Vibrace, divné zvuky, kolísání otáček

Příspěvek od Mighty_Morpheus » 22.02.2017 15:16

Zdravím všechny,
již delší dobu (asi 2 roky) pozoruji zvláštní chování motoru v mém Mondeu. Tak se chci zeptat jestli to někdo nepozoruje taky, resp. jestli to nemůže být příznak nějakého problému. Podotýkám, že diagnostika bez chyb. Servis (origo i neorigo) nic nenašel, ale symptomy nepopírá - takže nevědí, co to může být.

Pozoruji tyto věci:
  • Po nastartování lehounce kolísají otáčky. Motor poskakuje, vibruje celým autem. Jenom na volnoběh. Začalo asi před měsícem.
  • Po rozjetí se vždy ozývá pískání od cca 1500 až do 2000 otáček. Asi turbo. Ale jenom při zrychlování během prvních cca 2 minut chodu motoru. Pak už se to neopakuje.
  • Čas od času (1 jízda ze 100) se po překročení 2000 otáček ozve ošklivý a hlasitý traktorový zvuk. Po přeřazení už se znovu neozve. Tento zvuk se mě objevil také vždy druhý den po výměně oleje. Nenapadá mě souvislost, ale uvádím pro kompletnost. - podobný zvuk se ozývá i při vypalování DPF, ale ne tak hlasitý.
  • Občas jsou cítit od motoru vibrace (ve volantu, pedálech, někdy se klepe i náklad v kufru). Nejvíce a nejčastěji jsou cítit po delší jízdě na dálnici (konstantní rychlost, 2tis otáček), když sjedu do města a tam stojím na semaforu. Opět pouze na volnoběh a řekněme 5-10 minut jízdy. Pak se vše uklidní.
Mirek

ps: Mám najeto tachometrových 130tis. ale tím si člověk u ojetiny nemůže být jistý :)
aktuálně: Ford Mondeo 2.0 TDCi, 103kW, 2010 - kombi
dříve: Ford Focus 1.8 TDCi, 74kW, 2003 - kombi
dávno: Citroen ZX 1.9D, 55kW, 1995 - kombi

Mighty_Morpheus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 49
Registrován: 15.02.2012 21:11
Bydliště: Liberec

Re: Vibrace, divné zvuky, kolísání otáček

Příspěvek od Mighty_Morpheus » 24.02.2017 10:40

Příčina bodu číslo jedna je již známa. Diagnostika hlásí: "závada ŘJ žhavení". Akorát z toho není jasné, zda je problém v samotné jednotce nebo jenom zlobí žhavič.
aktuálně: Ford Mondeo 2.0 TDCi, 103kW, 2010 - kombi
dříve: Ford Focus 1.8 TDCi, 74kW, 2003 - kombi
dávno: Citroen ZX 1.9D, 55kW, 1995 - kombi

Wintowin
Příspěvky: 1
Registrován: 21.07.2020 09:14

Re: Vibrace, divné zvuky, kolísání otáček

Příspěvek od Wintowin » 21.07.2020 09:17

Dobrý den. Zjistil jste co bylo hlavní příčinou toho nepravidelného chodu motoru a nestandardního zvuku v nízkých otáčkách? Mám podobný problém a myslím si že mi to dělá katalyzátor.... Díky.

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk4 diesel“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti