Ford mondeo mk3 1.8 SCI rv 2005 - Špatný chod motoru

Odpovědět
Veral
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2021 18:46

Ford mondeo mk3 1.8 SCI rv 2005 - Špatný chod motoru

Příspěvek od Veral » 19.10.2021 18:53

Dobrý den přátelé

chtěl bych se zeptat mám auto zhruba měsíc dovezeno z DE (už jsem měl předchozí 3 mondea) ale nastal u mě problém že mi klesnul výkon motoru a začala blikat kontrolka motoru nebo i svítit. Cívky nové bosch, svíčky ford origo, lambdy nové od fordu. Kontrolka motoru se rozsvítila ještě před touto údržbou a již zhasla ale motor stále nemá výkon a klepe se. Tento motor mám poprvé a jsem trochu zoufalí co s tím už. Diagnostiku plánuji co nejdříve ale zatím nebyl čas. Auto se při přidání hltí ale spotřeba je OK. Zde jsem našel video co přesně mi motor dělá když je na volnoběhu. Jinak vlnovec je v pořádku a váhu když odpojím tak auto jako nereaguje. Vyčistil jsem T-map senzor i škrtící klapku a trochu se to zlepšilo a nesvítí kontrolka ale určitě se brzy zase rozsvítí. Občas motor jde normálně a má výkon ale většinou ne.

YouTube Video

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Ford mondeo mk3 1.8 SCI rv 2005 - Špatný chod motoru

Příspěvek od Ma.rt » 23.10.2021 19:21

Tohle jedine hodit na servis a hodne štěstí, ne vzdy si tu s tim vedi rady. Oficiálně se SCi tady snad ani neprodavalo. Asi vis, ze sis koupil pomerne slozity motor s primym vstrikovanim. Dokud to funguje, tak v kombinaci s 6q to jezdí suprove. Snad ta diagnostika napovi. Dle komentaru k videu se tahle zavada asi ale stava.
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

Veral
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 19.10.2021 18:46

Re: Ford mondeo mk3 1.8 SCI rv 2005 - Špatný chod motoru

Příspěvek od Veral » 25.10.2021 11:05

Ano vím že Sci je spíše scifi :D Znám pár lidí co právě tento motor mají a jsou spokojeni tak jsem to prostě vzal no. Našel jsem ještě další videa a tento problém je dost častý ale je k tomu málo informací. :? Zjistil jsem ještě že když stojím na místě tak mi poskakuje ručička otáček a když zvednu otáčky třeba na 1.5tis tak postupně klesají až na 1tis :D Nejlépe se auto chová když je studené ale jak se zahřeje tak je to už horší

zeli
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1001
Registrován: 08.01.2011 14:59

Re: Ford mondeo mk3 1.8 SCI rv 2005 - Špatný chod motoru

Příspěvek od zeli » 14.12.2021 21:42

Řešili jsme u tohoto motoru náhodně missfiry asi rok nebo spíš dva. Nakonec špatný kontakt v cidle teploty vody. Je schované někde u vysokotlakého čerpadla. Za pokus to stojí prostriknout to. Motor má přes 300 tis km a zase šlape jak hodinky. Taky vynechaval spíš za tepla. Kdybych to nezažil, nevěřil bych co ten kontakt dokáže dělat za paseku. Zkoušelo se jinak leccos, naštěstí sešlo z výměny vstřikovačů a podobne nápady v servisech.
je: Ford Mondeo kombi, 2.5 V6, 2004, zlata metaliza
byl: Ford Mondeo kombi, 1.8 SCi, 2004, modra ink metaliza

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk3 benzín“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti