Bliká kontrolka žhavení, motor vynecháva, biely dym pri prid

Zamčeno
Uživatelský avatar
vandal46
Junior
Junior
Příspěvky: 446
Registrován: 17.10.2009 06:09
Bydliště: Čeladná

Bliká kontrolka žhavení, motor vynecháva, biely dym pri prid

Příspěvek od vandal46 » 04.08.2018 23:04

Ahojte,
chcem sa spýtať na názory, mám nasledujúci probém. Žena mi volá je žej po naštartovaní bliká kontrolka žhavenia, auto vraj ide normálne, tak som jej povedal nech s tým dojde domov (cca 25km).
Doma som sa neskor na to išiel pozreť, auto už bolo studené. "Hračkárska" diagnostika ukázala chybu P2338 - Nadmerné klepanie valca 3. Po naštartovaní nabehlo normálne, volnobeh normálne, po jemnom pridávaní plynu citelné cukanie motoru.
Dnes som chcel skúsiť s autom kúsok ísť a motor hodne cukal a išiel z výfuku biely dym (štiplavý, predpokladam nafta), tak som ho radšej zas hneď odstavil.

Podla toho čo som doteraz na nete počítal tak to vidím asi na vstreky ale neviem či to nemože byť iba kalibrácia. Príde mi divné že som nepociťoval žiadne prolbémy ani pod záťažou, akurát náhodne po nasadnutí do auta. Možu sa aj takto prejaviť vadné vstreky?

Ešte ma napadlo že sa mi prehrievalo auto kým som identifikoval problém a vymenil vodnú pumpu. No a po výmene asi po troch dňoch a najazdených cca 250km toto. Predpokladam že iba náhoda ale odpájala sa trubka od EGR, hadica od turba ...

Čo si o tom myslíte?
Hyundai i30 kombi 1.4T-Gdi , 2018
Ford Mondeo kombi Ghia 2.0 TDCi , 2005 , 96kW/130k

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23373
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Bliká kontrolka žhavení, motor vynecháva, biely dym pri prid

Příspěvek od ZaQik » 05.08.2018 07:05

Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Zamčeno

Zpět na „motor - mondeo mk3 diesel“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů