Problém s chlazením / teče voda pod autem

Odpovědět
lukynela
Nováček
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: 25.07.2015 22:49
Bydliště: Most

Problém s chlazením / teče voda pod autem

Příspěvek od lukynela » 26.07.2015 14:02

Ahoj,

mám menší problém s mým Mondeem 2.2 TDCI 2006, 230.000 km, pokud mi někdo pomůže budu moc rád.

Pokusím se maximálně popsat závadu, auto jsem koupil před 2 měsíci a už problém :wallbash:

Před pár týdny v době tropických veder jsem si všimnul přehřívání auta, když sem jej nechal chvíli nastartované stát a nebo jsem jel pomalu např. delší dobu po parkovišti nebo v menší koloně.

Zkontroloval jsem vodu, moc jí tam nebylo, tak jsem dolil, když jsem se snažil při přehřívání srazit teplotu přes topení na HI, auto v ten čas při vysoký teplotě netopilo :!: (nebyla zaplá clima, jelo to přes ECO), když se teplota srazila jízdou na klasickou, nebo když auto zapnu a chvíli nechám běžet, nebo kousek jedu, topení normálně topí a funguje - nevím čím to je :?:
Ventilátor (Sahara funguje). Klimatizace funguje.

Auto jsem radši nechal stát několik dní a zkontroloval znova vodu, zase v baňce skoro nebyla, tak jsem jí dolil několik litrů, baňka bublala a všimnul jsem si, že trochu vyteklo pod autem, ale ne všechna, bohužel jsem nenašel kudy to teče kvůli špatnému přístupu.

S autem jsem sjel maximálně z parkoviště do garáže kvůli čištění silnic, topilo, voda najednou zůstala všechna v baňce, nikde najednou neteče.

Budu to dávat samozřejmě raději do servisu a nepodceňuju to, tak s autem nejezdím ale i tak bych rád znal Váš názor a aby v servisu něco nezanedbali, jestli se jedná jen o hadičku která se třeba při vyšších teplotách roztáhla a trošku vytekla voda, nebo jestli to vypadá spíše na vodní pumpu třeba apod.

Děkuji za jakoukoli reakci.
Ford Mondeo MK3 2006, 2.2 TDCI, 114 kW, B5Y

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk3 diesel“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti