Vypíná za jízdy, bliká žhavení a diag. motoru

Uživatelský avatar
Mattel_LBC
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 05.08.2010 17:11
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypíná za jízdy, bliká žhavení a diag. motoru

Příspěvek od Mattel_LBC » 08.03.2013 18:51

Tak pokračování mé story :) Asi po měsíci po popsaném problému to samý, zase v mrazu (-15 °C), akorát tentokrát mi to chcíplo na dálnici a už to prostě nejelo. A odstavnej pruh zasranej sněhem, takže nepojízdný mondeo v pravým pruhu a já ve vestě a modlící se ať mě nikdo netrefí za svodidlama čekající na odtah :D
Auto rozmrzlo, všechno v pohodě. Zajel jsem k mechanikovi, vyměnil se naftovej filtr, i když prej vypadal čistě. Na diagnostice svítila nějaká chyba čerpadla, tak to smazal, byl se projet a už se neobjevila. A teď asi po týdnu mi několikrát za jízdy začalo blikat žhavení. Auto jezdí, nekouří, občas si to zabliká. Jen se mi zdá, že kolem 2.000 otáček moc nejede a průměrná spotřeba po městě je kolem 9l, což se mi nezdá. Příští týden jedu znova na diag. Napadá Vás někoho, co to sakra může bejt? :wallbash:
Díky!
Ford Mondeo kombi / 2.0 TDCI / 2004 / tmavě modrá / Trend + xenony, výhřev sedadel, parkovací senzory...

Lukas_Mondeo_
Příspěvky: 1
Registrován: 21.03.2013 20:47

Engine malfunction

Příspěvek od Lukas_Mondeo_ » 21.03.2013 20:55

Zdravím všechny Forďáky,

mám Mondeo III 2.2 TDCI r.v. 2008 a už asi měsíc se mi občas na displeji objeví chybová hláška o poruše na motoru (Engine Malfunction), klasická oranžová kontrolka nesvítí a i tato chybová hláška po krátké době (většinou cca 2-3 minuty) zmizne. Auto s tím bylo už ve dvou servisech, dělala se diagnostika a nic se nenašlo (pravda zrovna v tu chvíli chybová hláška na displeji nebyla). Při této příležitosti se sice zjistilo, že jsou vadný dva vstřiky, ty byly vyměněny, ale chybová hláška se občas zase objevuje (někdy 5x za den, pak zase 200km vůbec ne). V servisu si s tím neví rady, tvrdí, že to snad může být i chyba nějakýho čidla, že auto je v pořádku.

Nesetkali jste se někdo s něčím podobným a nevíte jak by to šlo vyřešit? Díky moc!


Přesun :arrow: Brehowicz

Uživatelský avatar
lucky.jack
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8442
Registrován: 12.03.2011 21:18
Bydliště: v Hradci Královým

Re: Engine malfunction

Příspěvek od lucky.jack » 21.03.2013 21:06

>Galerie< - Focus II combi 10/2007 Collection(mezifacelift), 1.6 TDCi 66 kW/214Nm - chip 81kW/245Nm
Obrázek

mirek3110
Příspěvky: 1
Registrován: 07.11.2021 08:44

Re: Vypíná za jízdy, bliká žhavení a diag. motoru

Příspěvek od mirek3110 » 07.11.2021 08:54

Ahoj.
Mam Mondeo mk3 2003/4 .Najeto 60tkm.
Pri jizde mi obcas vypnul motor a zhaveni se rozlo.Slo pokazde nastartovat a pokracovat.To se delo od novoty..cca co 5000km.
Studoval jsem ruzna fora.
Pak se interval zacal zkracovat na 5-15km.PAk jsem jiz nenastartoval vubec.Pri startovani se po chvili rozsvitil zhaveni.
Odtazeno,rano normalne nastartoval,po ujeti cca 8km jsem zastavil a vypnul motor.PAk asi po dvo hodinach jsem chtel odjet a zase nic.
Mel jsem nachystane cidlo vycky...vymenil jsem to na ceste/cca 10 minut prace.
Od te doby je klid.
Na diagnostice byla chyba P0340...dodatecne zjisteno.

Mimo to... prestalo poskubavat okolo 1700-1800 ot pri opetovnem pridani plynu...to byla taky zalezitos noveho vozu a ve Forde si s tim nevedeli rady.Reseno na zaruku,prehrali FW,projevovalo se to jen pri nizsichich ot.nez pred tim.

Odpovědět

Zpět na „motor - mondeo mk3 diesel“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 4 hosti