Výměna stropních interiérových světel MK3

mkxqiu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 05.10.2014 16:40

Výměna stropních interiérových světel MK3

Příspěvek od mkxqiu » 07.01.2015 21:52

Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Zdravim,

neocakavam, ze nieto bude uplne presne vediet odpovedat na moju otazku, preto velmi rad privitam co i len odhady a vas nazor.

Rad by som totiz zmenil stropne interierove svetla no svojom Focuse MK3 hatchback vybava spirit X. Momentalne mam tieto:

http://img17.allegroimg.pl/photos/orygi ... 4941675802

Na obrazku to v strede je vpredu a to napravo je zadne svetlo. Vpredu su len 2 tlacitka. Jedno nastavuje, ci sa ma zasvietit interier po otvoreni dveri alebo nie. Druhe zapina alebo vypina obe svetla naraz. Vzadu nie je ani jedno tlacitko.

Ja by som bol ale rad, ak by som vedel nezavisle zasvietit len zadne svetlo. A teraz pride konecne moja otazka :-)

Ak by som dopredu dal napriklad nieco taketo

http://cartews.webd.pl/images/rozne17-1 ... wanie).JPG
Obrázek

co ma viac tlacitok na zasvecovanie vpredu aj vzadu aj spolu, je potrebne nieco menit v kabelazi, alebo to samo osefuje ta stropna krabicka? Pripadne ak by som ho dal len dozadu, vedelo by mi zasvietit len zadne svetlo?

Pripadne ako to mate rieseny vy, co vlastnite MK3 s inymi stropnymi svietidlami? Viete mi prosim niekto odfotit, ktore typy mate vpredu a ktore vzadu?

Este raz dakujem za akykolvek typ ci radu, ci a ako by to mohlo fungovat

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23377
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od ZaQik » 08.01.2015 11:02

to svetlo z dolni fotky muzes dat dopredu i dozadu - jen je sezen i s konektory a budes potrebovat i nejakou kabelaz
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od Anduril » 08.01.2015 11:13

Ja mam vpredu skoro to co ty, akorat ma navic 2x tlacitko pro cteci lampicky a vzadu mam taky skoro stejne jak ty, akorat ma zase navic 2x tlacitko pro cteci lampicky. Tedy vpredu 4 tlacitka a vzadu 2 tlacitka, lisi se to od tvych tim, ze to ma vpredu i vzadu cteci lampicky.

Prednim se rozsviti i zadni, ale vzadu si navic muzou nezavisale ovladat cteci lampicky. Zadnim svetlem to predni ovladat nejde.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

mkxqiu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 05.10.2014 16:40

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od mkxqiu » 11.01.2015 20:11

Dakujem za odpovede a prikladam moje dnesne zistenia:

Predny konektor:
Obrázek
Obrázek

Zadny konektor
Obrázek

Predne svetlo:
Obrázek

Zadne svetlo:
Obrázek

Predne a zadne stropne svetlo sa NEDAJU menit. Aspon u mna maju rozne konektory, predny sa neda dat do zadneho ani opacne.
Dalej pin 2 vpredu je spojeny s pinom 1 vzadu.
Pin 4 vpredu je spojeny s pinom 4 vzadu (aj ked maju rozne farby a podla farieb by mal byt s pinom 4 vzadu spojeny pin 3 vpredu, ale nie je to tak, netusim preco).

Dalej pin 4 vzadu ma po spojenie so zemou stale 12V, ci uz su otvorene dvere, alebo su zatvorene (svetlo bolo vypnute). Na moju hlupost mi ale nenapadlo spojit vzadu pin 1 s pinom 4 a zistit, ci pin 1 vzadu nie je nahodou zem, ktoru spaja predne svetlo podla potreby.

Moja otazka, ak vzadu je na pine 4 stale 12V, tak kde je zem iduca do lampicky? Je to pin 1? Tym padom predne svetlo spina a rozpina ZEM??? To je, myslim si, dooost divne. Alebo je zem niekde inde? Ak ano, nemoze to ist cez piny, tak je to to kovove oramovanie? To si tiez nemyslim. Viete mi prosim zistit, ako to mate vy, kolko tam mate pinov iducich dozadu a ci mate rovnake alebo rozne konektory vpredu a vzadu? Lebo ak dozadu idu len 2 konektory a jeden z nich je spinacia zem, tak potom to vidim tak, ze neviem spravit, aby sa zo zadu nezavisle zasvietili len zadne svetla, co je skoda (teda aby si ludia vzdau sediaci vedeli zasvietit vzadu).

Pripadne viete mi prosim povedat vas tip, ci ta lampicka z druheho obrazku v mojom prvom prispevku je zpredu ci zozadu? Predpokladam, ze presne viem, aku lampicku ma Anduril vpredu, uz som videl ten obrazok lampicky so 4 tlacitkami, pricom to jedno je OFF a svieti na oranzovo, ked je vypnute automaticke zapinanie lampicky po otvoreni dveri. Take mam aj ja, bez tych zadnych dvoch tlacitok na prednej lampicke.

Posledna otazka priamo na Andurila. Ty mas v prednej aj zadnej lampicke viacej ziaroviek pre citacie lampicky? Alebo mas este niekde pri dverach citacie lampicky?

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od Anduril » 11.01.2015 20:38

Mam LED lampicky. Nevim, kolik presne LED zarovek v ni je - tipnul bych si to na 2 v kazde. Pri klasickem osvetleni sviti obe, pri cteci podle poctu zapnutych ctecich lampicek. Cteci lampicka = asi 1 LEDka. Moje teorie :)
Zadne dalsi lampicky nemam, jen ty dve, jako ty.

Jinak vim, ze u FF2 se na lampicce spinala opravdu zem, 12V bylo stalych.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

mkxqiu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 05.10.2014 16:40

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od mkxqiu » 11.01.2015 22:12

No ja nemam LED, vpredu aj vzadu je klasicka W5W ziarovka (T10), v kazdom jedna. To, ze by mi vzadu nesvietilo vlavo vpravo by mi az tak nevadilo. Co uz.

Cize ak som to spravne pochopil, realne mi vzadu chyba stala zem, aby som dokazal nezavisle od predku zasvietit zadnu lampicku. Anduril, ak nahodou budes mat cas a chut, tak sa prosim pozri, ci sa tie konektory napadne podobaju na moje a kolko pinov ti ide dozadu ;-)

A co viac, z tych obrazkov mam strach, ze ani jedna lampicka z allegro.pl mi nebude sediet ani dopredu ani dozadu. Ach, co uz no.

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od Anduril » 11.01.2015 23:14

Je mozne, ze ty lepsi lampicky jsou jen LEDkove a je to tam jinak resene. Ale jiste to nevim, rozebirat se mi to moc nechce :)
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12850
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od stano. » 12.01.2015 08:04

Na vaceine aut (co som mal v ruke) sa v lampickach spina zem. Dverne spinace smerom ma zem su tu uz od Favoritov (asi aj 120tky to tak mali a mozno este pred tym).

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23377
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od ZaQik » 12.01.2015 08:28

http://navody.ford-focus.cz/Ford_Focus_ ... hemata.pdf
na str. 42 mas videt, ze stropni svetla jsou bud zarovky nebo LEDky ... LEDky maji moznost (ne)zaviskeho rozsvecovani a maji tedy vic dratu
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

mkxqiu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 05.10.2014 16:40

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od mkxqiu » 12.01.2015 22:51

Dakujem vsetkym za odpovede. Sice ste ma zarmutili, ale to nie je vasa chyba.
Najviac ma hneva, ze v ked som sedel v predvadzacke s papierovo totoznym oznacenim vybavy, tak mala tie stropne svetla riesene lepsie. Podla schemy od ZaQik-a to dokonca vyzera, ze konektory aj kabelaz je pre rozsirene stropne svetla ina, tak si asi bez vacsieho zasahu (ktory velmi nechcem) nepomozem.

ZaQik: vies mi prosim este povedat, kde v aute sa nachadza "BODY CONTROL MODULE" a uplne paradne by bolo, keby si tusil, aku farbu ma konektor "C4-11" ;-) (ja viem viem, narocny som az moc)

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23377
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od ZaQik » 13.01.2015 08:37

BCM = pojistkovka pred spolujezdcem

konektor C4-11 neexistuje ... je to konektor C4 a pin 11 ... zkus radeji napsat, co bys s tim chtel udelat
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23377
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od ZaQik » 13.01.2015 18:18

... jeste k tomu patri predni panel, ale ten neni pro Tebe dulezity (dokaze vse zhasnout a ma regulaci barvy sveho podsviceni)
Přílohy
ff3_stropniLED_konektor.jpg
ff3_stropniLED.jpg
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5082
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od Anduril » 13.01.2015 18:25

Tak presne tuhle kombinaci mam.

Jinak ten predni panel s ambientnim osvetlenim a volbou barvy ma krome volby barvy a intenzity ambientniho osvetleni - barva i intenzita se meni na vsech LED ambientniho osvetleni (dvere, drzak napoju, nohy, strop) - jeste funkci rozsvitit vsechna svetla - to rozsviti bile vsechny LED ambientniho osvetleni a vsechna stropni svetla.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

mkxqiu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 05.10.2014 16:40

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od mkxqiu » 13.01.2015 21:27

Dik za fotky. Tie konektory su uplne ine ako moje, ale hlavne vyzeraju presne ako na fotkach z allegor.pl, a teda tie stropne svetla na ktore som mal zalusk nebudu sediet do mojho auta, velmi cenna informacia :-)

Vidim to len na tieto moznosti:
  • domontovat dopredu tlacitko a spojit nim zem s pinom 1 vzadu
  • domontovat dozadu tlacitko a potiahnut spradu zem na spinanie pinu 1 vzadu
Ani jedna moznost sa mi nepaci, lebo si poriadne neviem predstavit, ake tlacitko domontovat do stropneho svetla, aby to nevyzeralo ako grc. Takze tento projekt asi necham na chvilku odlezat, kym nepridem na optimalne riesenie.

ZaQik: co sa tyka mojej otazky na na BCM a konektor C4 pin 11, to bola otazka k inemu svojemu projektu. Rad by som si dorobil podsvietenie pod nohami, pri otvoreni dveri, pri odomknuti auta ale aby to svietilo az kym nenastartujem (tak nejak sa spravaju moje stropne svetla). Ked si mi poslal ten planik, tak prave ten pin vyzera, ze bud spaja zem alebo dava 12V prave v tom pripade a ze by sa mi mohol hodit, preto som sa pytal :-) Dik

Uživatelský avatar
ZaQik
Admin
Admin
Příspěvky: 23377
Registrován: 30.05.2010 17:33
Bydliště: exit 82 na D0

Re: Vymena stropnych interierovych svetiel MK3

Příspěvek od ZaQik » 14.01.2015 21:50

jednoduche osvetleni nohou mas na str. 51
Ford Focus mk3 combi 1.6 Ti-VCT, r.v.2018 + Ford Fiesta mk7 3D 1.25, r.v.2014
byl Ford Focus mk2 combi 1.6, r.v.2009 + Ford Fiesta mk6 1.4 TDCi r.v. 2004
Nejsem poradna, encyklopedie ani hotline spolecnosti Ford - ptejte se na foru, od toho je.

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti