Originální navigace MFD

Odpovědět
Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5081
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od Anduril » 12.01.2015 13:49

Na druhou stranu, pri poctu aut, si vem, ze by kazdej mel nejake domnenky a napady a servis musel vsechno zkoumat. Jsou zavedene postupy, procesy a tim je vse dano.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 12.01.2015 13:59

Snažím se pochopit ale jde mi jen těžko. S přístupem "zkušenosti uživatelů nás nezajímají" by jakýkoliv výrobce čehokoliv jiného v oboru IT mohl do měsíce ukončit výrobu.

Uživatelský avatar
bembek
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 08.05.2014 17:06
Bydliště: KE

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od bembek » 12.01.2015 20:02

danY2014 píše:
Anduril píše:Tak anglan nema Lane assist ...
Nooo tak to uz zacina byt zajimave..ja to overim u sebe zitra zda vypnuti lane to zprovozni jako tobe. V manualu o tomto ani slovo.

A co bembek, mas Lane Assist nebo ne?
Cestou z práce som sa zastavil v garáži a tu je moja navi. Lane Assist nemám.
Přílohy
SWverzia.jpg
Focus III, 2,0TDCi, 103 kW, Titanium

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 12.01.2015 23:40

Tak i já už mohu potvrdit také, že navigační pokyny na palubním displeji se mi ukazují, pokud vypnu funkci Lane Assist.

Začínám mít podezření, že je to možná záměr autora? Manuál v tomto mlčí a v servisu mi na tento dotaz odpovědět neumí. Když jsem jel se svým autem poprvé a měl v něm starou SD kartu, navigace se na palubáku 100% zobrazovala. Nevím však bohužel, v jakém stavu jsem měl tehdy fci Lane Assist :(

Je tu někdo kdo má v autě funkci udržování jízdy v pruhu (lane assist) a ukazuje se mu navigace na palubním displeji i když je lane assist zapnutý?

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5081
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od Anduril » 14.01.2015 17:39

Po updatu na mapy 2015 mame opet uplne jine cislo :)
Co se tyce chyby U2100, tak ta tam je porad, (ne)funkcnost na PP s Lane assistentem rovnez beze zmeny.
FW displeje se zmenil, v menu jsou prejmenovane nektere polozky a pribyla nova polozka "Navigace" v Audio menu, ktera obsahuje podmenu s novym nastavenim Hlasitosti navi a Mix navi / audio (to uz bylo predtim).
Trochu jine je taky menu Navigace. Jinak nic zasadniho nepozoruju.
Přílohy
IMG_20150114_160810.jpg
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 14.01.2015 17:54

Tak to je teda hustý. Teď mi řekni jak je možný, že před týdnem mi v servisu říkají, že verzi SW pro FCDIM mám nejnovější a není čím aktualizovat a ty vezmeš kartu a tam nová SW? :wallbash: Nebo je snad pravdou že toto co vidíme "není firmware FCDIM" a ten je jinde a jiný? Ve FoCCCus je toto číslo shodně v poli SW u FCDIM.

Nevyřešení U2100 je blbý, skoro to teda vypadá, jakoby to spolu nesouviselo a chyba je v tom jak jsi psal, že je třeba to nějakou servisní procedurou z IDS inicializovat. Proč ale zas takovou proceduru neznají v servisu? :wallbash:

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5081
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od Anduril » 14.01.2015 17:59

To nevim no. Treba oni mluvi o jinem firmwaru a my taky o jinem :) Kdo vi. Displej navigace je, rekl bych, trosku jiny, nez obycejne displeje bez navigace. Je to takovy vice pocitac s operacnim systemem, nez jen hloupy displej, se mi zda :) Kazdopadne kdyz se zase zmenilo menu, tak se tam proste nejaky ten firmware prehral - psalo to i behem aktualizace :)

Na chybu kaslu, na funkci to asi zadny vliv nema. Az budu nekdy v servise, zminim to a uvidim.

Popis te chyby v dokumentaci je takovy, ze modul je v aute novy a nebyl inicializovan. Inicializovat se mas skrze IDS pomoci dat stareho modulu...
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 14.01.2015 18:16

Asi na tom něco bude... na foru http://www.focusst.org čtu "Also when you upload to the IPC and a few others there is more than one 1 file that must be upload. Firmware, Strategy and Calibrations ...". To co vidíme jako SW (číslo dílu) je nazýváno "Strategy".

Moje auto bylo v minulosti nabourané a opravené a podle dalších indicií se mi někdo při opravě hrabal v celé palubce. Je tedy možné, že chyba U2100 vznikla při pouhém odpojení/připojení, nebo mi celý displej/navigaci z neznámé příčiny vyměnili a následně neprovedli onen proces připojení :nixw: Jenže v servisu nic takového neřekli, radit jim "A nemohlo by to být tímto nebo toto..." nemá smysl, oni jsou nejchytřejší a zkušenosti a dojmy uživatelů je nezajímaji :blee:

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 14.01.2015 18:31

Anduril píše:Popis te chyby v dokumentaci je takovy, ze modul je v aute novy a nebyl inicializovan. Inicializovat se mas skrze IDS pomoci dat stareho modulu...
Je toto někde online k vidění?

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 20.01.2015 12:25

Odpověď ze zákaznického centra Ford CZ k navigaci a funkci Lane Assist:

Vaše záležitost byla předána mj. technikům ze školícího střediska, abyste obdržel co nejpřesnější odpověď. Podle informací techniků se zobrazení v panelu přístrojů řídí prioritou bezpečnosti. Navigace samotná má hlasový i zobrazovací výstup, z tohoto důvodu patrně dochází k zamezení dopadu na funkci hlídání v pruhu. Skutečnost, že u minulých map k tomuto jevu nedocházelo, může být způsobena faktem, že při aktualizaci map se nahrává také nový software.
Podle vyjádření techniků tedy tento projev není třeba považovat za závadu.


Trochu mne z toho znervózňuje spojení "patrně dochází" nebo "může být způsobena" ...nikdo přesně neví, ale když už ani výrobce :dih: Dobré je také sdělení "při aktualizaci map se nahrává také nový software", což v servisu popírají... takže si mám asi vybrat.

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 23.01.2015 13:39

Odpověď ze zákaznického centra Ford CZ k otázce aktualizace SW modulu FCDIM a dále k výskytu chyby U2100 Initial Configuration Not Complete:

Aktualizace SW je součástí mapových podkladů, pokud je to vyžadováno z důvodu aktualizovaného zobrazení map nebo z důvodu úprav funkce navigace. Podle dodaných obrázků ve Vašem případě ke zmiňované aktualizaci došlo, nicméně pokud zmiňované chybové hlášení nemá vliv na funkčnost systému, není podle techniků nutné hlášení přikládat pozornost a přistupovat k výměně.


Čili platí to co jsem dovodil já i ostatní zde, že SW pro FCDIM je (pokud je aktualizace) na SD kartách s mapami. Nikoliv tvrzení autorizovaného servisu že "k SW FCDIM se uživatel vůbec nedostane a aktualizaci je možno provádět pouze u nich přes IDS." :puke_r:

Uživatelský avatar
bembek
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 08.05.2014 17:06
Bydliště: KE

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od bembek » 23.07.2015 19:17

Vie niekto, ako sa dá zvýšiť hlasitosť hlasových pokynov navigácie? V audio nastaveniach mám NAV AUDIO MIXING nastavený na maximum, ale počas jazdy je to nedostatočné. Ak počúvam rádio a navigácia niečo hlási, rádio sa síce stíši na nulu, ale navigácia je tak tichá, že jej nerozumieť. Dá sa ešte nejako pridať na hlasitosti?
Focus III, 2,0TDCi, 103 kW, Titanium

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5081
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od Anduril » 23.07.2015 20:03

Tak to je dost divne, protoze mne to pekne rve. Hlasove pokyny jsem si vypnul.
V nove verzi navigace, 2015, mi pribyla nova moznost pro nastaveni hlasitosti navigace. Je tam ten mixing a pak jeste cosi pro navigaci. Nevim, jaky to ma presne vyznam, nezkousel jsem.

Nezkousel jsi behem hlaseni pokynu zvysit hlasitost pomoci Volume? Treba to mas jen ztlumene. U telefonu je taky zvlast hlasitost a lze ji nastavit jen behem hovoru. Treba to bude obdobne. Protoze mne to v 2014 i v 2015 mluvilo fakt hlasite.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

danY2014
Nováček
Nováček
Příspěvky: 85
Registrován: 31.10.2014 10:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od danY2014 » 23.07.2015 20:19

Souhlas, hlasitost je treba upravit behem toho co navigace mluvi.

Uživatelský avatar
bembek
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 175
Registrován: 08.05.2014 17:06
Bydliště: KE

Re: Originální navigace MFD

Příspěvek od bembek » 23.07.2015 21:42

Vďaka, zajtra vyskúšam a dám vedieť. V návode to nepíšu. Toto mi nenapadlo.

Edit. - dnes vyskúšané a funguje. Len to treba stíhať nastaviť počas pokynu, inak sa zvýši hlasitosť rádia. Tiež to mohli napísať do návodu. Vďaka za rady.
Focus III, 2,0TDCi, 103 kW, Titanium

Odpovědět

Zpět na „Focus - interier - 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti