Klepanie - krátke zavibrovanie od prednej nápravy

Odpovědět
kefka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 17.01.2009 14:05

Klepanie - krátke zavibrovanie od prednej nápravy

Příspěvek od kefka » 28.04.2013 09:24

Mám 4 mes. nový FF3, 9000 km. Takmer od nova počujem od prednej nápravy pri malých rýchlostiach (dvojka na volnobeh) na väčších ale aj na malých nerovnostiach zavibrovanie od prednej nápravy. Nezáleží či pravé alebo ľavé koleso. Zvuk je akoby od ťažšieho voľnejšieho kovového predmetu cez plast na karosériu alebo nejakej dlhšej tyče čo sa rozvibruje. Stabilizačné tyčky boli odmontované a tyč zpružne zfixovaná a aj tak. Všetky čapy vyzerajú byť OK. Na počudovanie som sedel aj v inom a úplne novom FF3 a to isté. Pri väčších rýclostiach cez nerovnosti je zvuk taký ako sa patrí. :bebng: Dobrá rada nad zlato.

cita7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 30.11.2012 19:12
Bydliště: Praha 6

Re: Klepanie - krátke zavibrovanie od prednej nápravy

Příspěvek od cita7 » 13.07.2014 19:01

odstraněna zbytečná citace m21
Ahoj, mám podobný problém, když jedu rychleji vše přes díry ok a když jedu pomalu jedna dvě tak přes nerovnosti delšího charakteru jak třeba kostky tak něco drnčí či jen zadrnčí. Nejdříve jsem myslel, že je to od nápravy a jen za jizdy,ale pak se mě povedlo rozvibrovat nějakou tu věc i na místě a ať hledám jak hledám tak ani v autě ani v motoru nic nemůžu najít. A teď naposledy jsem zjistil, že i při vypnutém motoru a když dám větrák klima na 4 a přepínám mezi 4-5 ta věc se rozvibruje taky... Ty jsi na něco přišel za tu dobu? Jinak mám FF3 1,6 tdci 81kw 2011 a najeto teď 51000.

Uživatelský avatar
jabko87
Příspěvky: 1
Registrován: 20.01.2014 17:25
Bydliště: Liberec

Re: Klepanie - krátke zavibrovanie od prednej nápravy

Příspěvek od jabko87 » 20.10.2015 19:02

Ahoj, já mám asi také podobný problém, jen už jsem nejspíš našel příčinu. Mám 4 roky starého ff 3 nejeto 80 000 km a už tak na 50 000 při koupi něco lehce drnčelo na přední nápravě. Ze začátku jsem to neřešil a užíval si jízdu ale to drnčení se postupně zvětšuje. Nejčastěji to je při nerovnostech jako hodně děr nebo kostky. Už mi to docela vadí a nechci aby se mi rozsypalo něco jiného. Měl sem podezření na čepy nebo stabilizační tyčky. Ve fordu mi zjistili, že je to převodka řízení (řízení-hřeben s ozubeným válcem) kod 1830217 cena 22 618 Kč + práce a další = 32155 kč. Potvrdil mi to i 90% kamarád mechanik. Zmínil se, že prý by na převodce mohl být nějaký aretační/vymezovací/stavěcí šroub na vymezení vůle na ozubených kolech v převodce. Snad by měl být zablombovaný, těžko přístupný. Mohlo by to prý třeba pomoct ho dotáhnout. Chtěl bych se zeptat jestli by někdo nevěděl jestli tam je, kde a jestli by to vůbec pomohlo. Tolik peněz se mi nechce dávat za opravu.

Děkuji za každou radu.
Ford Focus 1.6 ecoboost, 134KW, r.v.2011, titanium.

Lucasone
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 22.02.2008 09:49
Bydliště: Praha

Re: Klepanie - krátke zavibrovanie od prednej nápravy

Příspěvek od Lucasone » 19.05.2016 20:26

Nejspíš mám stejný problém. Včera jsem si nechal zvednout auto na hever a začali jsme s mechanikem rukou tahat vetší silou za levou tyčku řízení. Je cítit nepatrná vůle. Na pravé straně se to ani nehne.
Shodli jsme se na tom, že to auto dostalo ránu na levou stranu.
Takže by mě zajímalo jestli je nějaká jiná možnost opravy než měnit célý náhradní díl, který je za 24000,- Kč, nebo co by mě mohlo potkat, kdybych to nevyměnil?!
Focus III 1,6eb titanium
Focus II 1,6TDCi trend

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 2011 - 2018“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti