FF1 nefunkční ventilace (více závad současně)

Prostě vše kolem vzduchu.....
Odpovědět
Pavvel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2016 21:35

FF1 nefunkční ventilace (více závad současně)

Příspěvek od Pavvel » 13.08.2017 12:26

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit. Mám FF1 rv.03 benzín. Minulý týden mi přestala fungovat ventilace. Ventilátor funguje pouze na stupeň 4, což by odpovídalo jak jsem se dočetl tady na fóru vadnému předřadnému odporu ventilátoru. Současně ale s tímto problémem přestalo fungovat ovládání klapek ventilátoru(přepínačem lze snadno otáčet, ale klapky jsou nefunkční. Toto zase ukazuje na problém s lankem ovládání klapek. Mohou prosím tyto dva problémy spolu souviset, anebo shodou náhody odešel současně předřadný odpor i lanko?
Pozn. při otočení přepínače ventilátoru do polohy 3(přestože vzduch nefouká) a současně přepnutí ofuku předního skla je slyšet cvakání z motorového prostoru, takže přepínání klimi zdá se funguje.
Děkuji moc za radu :)

Uživatelský avatar
Jemar
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1659
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: čáslavsko

Re: FF1 nefunkční ventilace (více závad současně)

Příspěvek od Jemar » 13.08.2017 12:57

Bezprostředně to spolu nesouvisí, klapky jsou mechanická záležitost, předřadný odpor elektrická záležitost.
Největší šance jak zničit předřadný odpor je, že by musel být zablokovaný některou klapkou průchod vzduchu uvnitř skříně topení, tedy by muselo dojít k přerušení proudění vzduchu šachtou od ventilátoru nebo zakrytím sání ventilátoru a tím k přehřátí předřadného odporu a spálení jeho tepelné pojistky.

Pavvel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 07.03.2016 21:35

Re: FF1 nefunkční ventilace (více závad současně)

Příspěvek od Pavvel » 13.08.2017 13:38

Děkuji za reakci. To znamená, jestli jsem dobře pochopil, nejprve opravit činnost klapek a potom až ten odpor...

Odpovědět

Zpět na „Focus - klimatizace a ventilace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 2 hosti