Ukrajina

Rady, tipy , ubytování ...
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ukrajina

Příspěvek od Kóťa » 20.04.2011 18:26

V létě bychom rádi navštívili kamarádku,která bydlí v UK...kousek od Leedsu.Jeli bychom autem,přes kanál asi trajektem.Máte někdo nějaké tipy,rady?
U kamarádky bychom strávili tak 4-5 dní.Cestu tam bychom si asi rozdělili na dvakrát.Jinak bychom spali v kempech pod stanem.Jak jsou na tom kempy v Evropě?Jaká cesta je nejlepší?Co cestou navštívit?Jak cestou platit?Je to lepší kreditkou?

Dobrý web pouze o UK
http://lochneska.cz/

Samotný Londýn můžem rozebírat tady....
http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 82&start=0
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Konik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2974
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od Konik » 20.04.2011 20:58

J-K Ti určitě poradí. Zkus mu napsat SZ :wink:
Ford Focus MkIII Combi 1.6 EB (2014)
Mazda MX-5 NB 1,8 (1999)
ex: Ford Focus MkI 1.6 Combi (2003)

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od Kóťa » 20.04.2011 22:16

Ano,panu domacimu napisu :-) ale klidne si prectu rady i od ostatnich,co je cestou zajimave atd. :-)
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
sheba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 03.08.2010 11:00
Bydliště: Praha Vinohrady

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od sheba » 25.04.2011 23:48

Clovece ve finale sem dal cestu UK vlakem eurotunnelem. Po te dlouhe ceste do Calais me prislo prijemnejsi najet do vagonu a pul hodiny v aute preckat nez najizdet na trajekt. Jel sem pouze do Londyna a nic cestou neresil, jen ciste vikendova navsteva Londyna. Ale znama ma sidlo ve Walesu, takze tam urcite neco spachame v lete.. :)
Nyni: Ford Mondeo 2006 turnier, 2.0 TDCi 96 kw , Ghia X , magnum grey
Drive: Ford Mondeo 2001 turnier, 1.8 16v 92kw, Trend , sturdust silver

Obrázek

Uživatelský avatar
J-K
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1210
Registrován: 29.03.2008 13:52
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od J-K » 26.04.2011 00:24

No nevím co všechno chceš slyšet, ale zkusím něco sepsat a kdyžtak se ptej no :)

Cestu už jsem absolvoval 3x...dvakrát do UK a jednou do čech.
Přes kanál určitě doporučuju jet trajektem, je to levnější, příjemnější a taky dobrý zpestření. Zvlášť když jedeš jen takhle na dovču. Jen to trvá přes dvě hodiny. Nejlevněji ze všech trajektů vyjde od Norforkline (nyní DFDS)- ty jezděj z Dunkerque do Doveru. Vždycky jsem to kupoval tady https://www.ferryonline.co.uk a žádný problém.
Když bys jel rovnou na trajekt, tak bych si dal velkýho fóra, ale jestli budeš ještě někde kempit, tak to máš lepší. A když by ti náhodou trajekt ujel, tak není problém...na nic se tě ptát nebudou a vezmou tě dalším trajektem za 2 hodiny (ze zkušenosti mýho kamaráda).
Jinak nevím jak jsou na tom kempy v Evropě, ale tady v anglii jsem jich pár viděl a byly na slušný úrovni. Cestou se dá navštívit hodně věcí, Francie je krásná. Já když jel do UK poprvý, tak jsem se stavil v Paříži na pár dnů, bylo to super a zas taková zajížďka to neni. Jestli jsi tam nebyl tak doporučuju. Akorát přes tu Paříž cesta vyjde dráž, protože ve Francii platíš za dálnice (celkem to vyšlo asi 22 EUR myslim). Když ale pojedeš normálně vrchem přes Německo, Belgii a jen ten malej kousek přes Francii, tak neplatíš vůbec nic. Touhle cestou by ses zas mohl stavit Bruselu a v Bruggách, moc pěkný městečko v Belgii.
Benzín mi přišel všude stejně drahej, jak u nás, tak v německu i ve Francii a UK. Takže to bych neřešil. A co se týče placení, tak jsem jednou platil v hotovosti euráčema a podruhý kartou..to mi za každou transakci strhli 1 libru, tak nevim jak je to u tvojí banky. Možná se vyplatí hotovost. Rozdíl stejnak nebude nějak moc velkej bych řekl. Záleží jak často budeš platit..já platil jen benzín.
Když už se dostaneš do Anglie, tak BACHA, jezděj tu nalevo!! :mrgreen: :mrgreen: Ale dá se zvyknout..já už si na to bohužel spíš navyknul :( ...1800km měsíčně po Londýně udělá svoje.
Jinak když na to tak koukám, tak cestou do Leedsu se můžeš podívat do Muzea dopravy v Coventry..schválně si to najdi, je to pecka. Taky se tam chystam. Pak Londýn a když už budeš v Doveru, tak ten hrad tam je taky pěknej. Pak taky další přímořský městečka jsou hezky - Brighton, Hastings, ale to je celkem zajížďka. A hlavně, jestli si budeš moct vybrat termín, tak to zkus udělat tak abys byl 7.srpna v UK..to je totiž Ford Fair na Silverstonu :wink: Máš to cestou. Tady můžeš mrknout na fotky z minula http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 39&t=22384 Letos se plánuje i větší vejlet..to je o pár témat výš.
A jedna rada na závěr, pokud pojedeš autem do Londýna, tak si obal nervy. Nejenže je to tu furt zacpaný, ale ti anglání jsou zpomalený a než se rozjedou, tak na jednu zelenou většinou projedou tak tři auta. Navíc asi na ministerstvu dopravy milujou semafory...je jich tu desítky na každý ulici...stejně jako minikruháče co jsou na zemi jen namalovaný :lol:

Když by něco, tak se ptej...
Je: Ford Focus 5dv, 1.6Ti-VCT 77kw, r.v. 2015 - Black Panther
Byl: Ford Focus 5dv, 1.6 74kw Zetec, r.v.2002 - Moondust Silver -- Fofogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od Kóťa » 26.04.2011 19:06

Díky za informace :palec_nahoru: Mě právě kamarád říkal,že nejlíp z Calais.To jede kratší dobu,tak to bude i dražší....co jsem koukal,tak 20 liber navrch.A je fakt,že bychom to měli jako výlet,tak i ty dvě hoďky plavby si dokážem užít...Jinak bych k němu asi na jeden zátah nejel.Spali bychom někde poblíž,aby to bylo v klidu.Ještě jsem koukal,že čím dřív lístek koupím,tak je to o to levnější,ne?Paříž je jistě krásná,ale tu bych si nechal na Francii samotnou.Prý i Bretaň stojí za to....Na ty doporučený body co jsi zmínil určitě mrknu.Londýn by tedy byl asi lepší bez auta,ne?Zastavit někde na kraji města a do centra dojet...Třeba jako když se jede do Phy,tak se to nechá na Zličíně a do centra metrem :mrgreen: Nejlíp využívat taky metro?
Na ten fordí sraz bych rád,je to masakr,ale v tu dobu je kamarádka na 14 dní v ČR,takže to by neklaplo :( Škoda,taková mega akce...
Co jsou ještě takové základní rozdíly proti našim zvyklostem,předpisům za volantem?Když pominu tu druhou stranu... :wink:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
sheba
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 03.08.2010 11:00
Bydliště: Praha Vinohrady

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od sheba » 05.05.2011 12:34

parkovani v Londyne pocitej tak cca. 25liber/den - parkoviste jsou vsude. Nebo se da stat na zluty jednoduchy care, ale jen ve svatcich nebo sobotu, nedeli. Sobota vyjma 8:30-12:00 tusim... Vetsinu cest po Evrope teda davam povetsinou pres noc a na jeden zatah. Ale pokud nemas jen jednu destinaci a ces cestou neco videt, tak to je jina :mrgreen: Docela sem se toho rizeni bal, ale je to naprosto v pohode, to Istanbul ci nektera italska mesta sou horsi..

tenhle clanek je povedenej: http://lochneska.cz/predpisy-uk
Nyni: Ford Mondeo 2006 turnier, 2.0 TDCi 96 kw , Ghia X , magnum grey
Drive: Ford Mondeo 2001 turnier, 1.8 16v 92kw, Trend , sturdust silver

Obrázek

Uživatelský avatar
ghostx5844
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 867
Registrován: 30.10.2008 22:34
Bydliště: Trenčianske Teplice, okr.TN

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od ghostx5844 » 06.05.2011 10:44

Kota ludia (soferi) v UK su velmi ohladuplni, nie ako u nas a u vas, ked nieco nechtiac spravis hned trubia a nadavaju. Ked uvidia ze si z eu, tak sa necuduj ak ta pustia aj z vedlajsej cesty. Tam je to normalne. Mne sa par krat stalo ze zastavili v kruhaci a pustili ma. Mame sa za volantom este co ucit.
Ford Mondeo, 2.0TDCi 85kW, M6, 2004, Liftback, Magnum Grey, Titanium S Limited Edition 1/1

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od Kóťa » 13.05.2011 08:37

Jojo,to jsem si to právě četl na té lochnesce.Z toho je tedy náš občas asi víc překvapenej než z jízdy vlevo... :D Znáte někdo nějaký portál sdružující kempy?Kde by se dala nají mapa kempů s nějakými kontakty atd.?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
J-K
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1210
Registrován: 29.03.2008 13:52
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od J-K » 17.05.2011 18:01

Zkus tuhle stránku, já jsem tam našel jeden kemp, když jsme jeli tenkrát do Glasgow na koncert Blink 182 :lol: Jen klikneš na mapku a ukážou se ti kempy co jsou poblíž :wink:
http://www.ukcampsite.co.uk/sites/calcdist.asp

Jinak ghostx má pravdu, řidiči jsou tu opravdu ohleduplní. Takže když zvládneš jezdit na druhý straně, tak se není čeho bát a bude se ti tu jezdit pěkně :D Vlastně jediný co by mohl být problém, tak že vůbec nesvítěj. Přes den to nevadí, ale když se ztmívá nebo leje jak z konve, tak mi to docela vadí, protože jsem na to zvyklej od nás a občas i nějaký auto přehlídnu.

A taky další jejich zlozvyk je s pneumatikama. To ti ale může bejt jedno. To že nemaj přes zimu zimáky bych chápal, ale oni na pneumatiky kašlou uplně..viděl jsem týpka, ten měl na pravym přednim zimní Good year, na levý straně dvě neznačkový pneu a vpravo vzadu nějakou Bridgestonku :lol: A takhle to tu má každej druhej..stačí vždycky koukat v koloně na rozdíl v zadních vzorcích :lol:
Je: Ford Focus 5dv, 1.6Ti-VCT 77kw, r.v. 2015 - Black Panther
Byl: Ford Focus 5dv, 1.6 74kw Zetec, r.v.2002 - Moondust Silver -- Fofogalerie
Obrázek

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od Kóťa » 18.05.2011 07:20

Holt,jinej kraj,jinej mrav...Zase si potrpí na detailing :mrgreen:

Díky za odkaz,snad se bude hodit.Momentálně se rozpočet vychyluje z našeho předpokládaného směru,tak se uvidí :dih:
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Cesta ČR-UK autem

Příspěvek od Kóťa » 12.06.2011 20:21

Tak nakonec se do UK tohle léto nepojede...Kamarádka tam bude přes léto minimálně a budou mít i dost rodinných návštěv,tak to prý necháme na příští rok.Snad se to tu někomu hodí,to co jsem načerpal zkusím nezapomenout :D
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
smoula
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4355
Registrován: 21.06.2012 15:24
Bydliště: Klecany

Ukrajina - Černobyl

Příspěvek od smoula » 04.07.2013 08:41

Pánové,

s kamarády přemýšlíme, že by jsme si dali výlet do Ukrajiny do Černobyl. Jak je to s cestováním? Jsou cesty v pohodě? Nebo auto bude dostávat čočku? A co nafta? Dá se tam tankovat něco rozumného do rozmazleného TDCIčka? :nixw:

Uživatelský avatar
Adow
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 6700
Registrován: 20.05.2011 09:52
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Ukrajina - Černobyl

Příspěvek od Adow » 04.07.2013 09:57

V Černobylu můžeš tankovat i vodu z potůčku, pojede to jako z praku :D

Uživatelský avatar
smoula
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4355
Registrován: 21.06.2012 15:24
Bydliště: Klecany

Re: Ukrajina - Černobyl

Příspěvek od smoula » 04.07.2013 10:11

To mi je jasný :P Ještě by to chtělo dát do nádrže pár větviček z Červeného(rudého) lesa a nebudu muset nikdy tankovat :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Dovolená“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů