Pískání kola

Moderátor:phofy
Odpovědět
pavlikch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2021 12:05

Pískání kola

Příspěvek od pavlikch » 27.05.2021 12:12

Půl roku mě trápí problém se zadním kolem. Ford Mondeo MK4 2009. Občesné pískání a zahřívaní od zadního kola. Mám vyměněné oba třmeny a desky, ale stále se to opakuje. Někdy to 14 dní jezdí bez pískání a pak na den začne znova a zase přestane. Při brždění to přestává a také v zatáčkách. Ručku jsem pro jistotu nějakou dobu přestal používat. Může to být ložisko? Díky

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pískání kola

Příspěvek od phofy » 27.05.2021 12:15

A jak jsou na tom lanovody?

pavlikch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 27.05.2021 12:05

Re: Pískání kola

Příspěvek od pavlikch » 27.05.2021 13:02

Lanovody nevím. Stalo se mi že jsem přijel z cesty cca 5 km a celou dobu to hlasitě pískalo, zastavil jsem a zvednul kolo heverem a to se točilo volně.
Tak nevím.

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Pískání kola

Příspěvek od pkadecka » 27.05.2021 18:38

Někdy se k destičkám dává takový nerezový plíšek asi 0,5mm tlustý, nemůže to být ono? Jeho absence by ale nezpůsobovala to zahřívání kola, jen zvuky - na mazdě jsem to řešil na předních brzdách, někdy to spíš hučelo než pískalo (prostě hlubší tón) při lehkém brzdění - odlehčit nebo přišlápnout pedál pomohlo. Pak jsem ty plechy sehnal (resp. dal nové destičky, které je měly v sadě) a už to nedělá.

Třeba je to blbost, ale když nevíš kudy kam...

EDIT: a jak choděj ty vodící čepy? Někdy stojí za to tu brzdu vzadu rozebrat a vyměnit tam co je zrezlé (čepy) nebo zpuchřelé (různé gumičky). Prodávají se na to opravné sady, například (ale netvrdím, že tohle jsou díly právě na tvoje auto, vybral jsem to jen tak od boku):

https://autodily.mjauto.cz/ford/mondeo- ... 38901.html

Když to nechodí volně, tak se ten píst pořádně nevrací a pak to žere destičky. Někdo to třeba každej rok při přezouvání kol rozebere a promaže.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů