Stabilizacia podvozku - ESP

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
vandal46
Junior
Junior
Příspěvky: 446
Registrován: 17.10.2009 06:09
Bydliště: Čeladná

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od vandal46 » 04.04.2010 19:37

HmerX: je fakt ze jedno zadne koleso som vedel ze trochu hadze ale je fakt ze take bolo vpodstate celu zimu :oops: , ale mozno to zacalo tak blbnut az teraz ked uz su krajsie cesty a zviezol som sa trochu sviznejsie. Ked to zacalo blbnut tak som prehodil auto na letne gumy a bolo to este horsie ale to prave to ESP mohlo byt uz trochu prenastavene a ked som ho deaktivoval a spatne aktivoval tak sa ten system akoby vynuloval.
Bol som to este teraz vyskusat a auto nehadze. Otazne je ci ma ten system taku schopnost sa akoby prisposobovat :?: mne by to teraz aj davalo zmysel
diky za zaujimavy postreh :wink:
Hyundai i30 kombi 1.4T-Gdi , 2018
Ford Mondeo kombi Ghia 2.0 TDCi , 2005 , 96kW/130k

HmerX
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4306
Registrován: 24.10.2008 20:08
Bydliště: Letovice

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od HmerX » 04.04.2010 19:46

To není z mojí hlavy, tuhle radu jsem taky dostal :wink: Tak předávám dál ... A myslim si, že ESP se těžko nějak přestavuje(přizpůsobuje). Maximálně asi reaguje někdy víc citlivěji, nebo nevim. Já jinak vždy hned po startu ESP vypínám. A ještě jsem si vzpoměl, že by nějaké vibrace mohli způsobovat ne-100%-ní tlumiče :idea:
Ford Focus 2005 2,0 TDCi

Uživatelský avatar
vandal46
Junior
Junior
Příspěvky: 446
Registrován: 17.10.2009 06:09
Bydliště: Čeladná

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od vandal46 » 10.04.2010 07:47

No tak to nakoniec vyzera na tlmice a ESP bude pravdepodobne v poriadku (este som sa nedostal k diagnostike riadiacej jednotky). Az sa hambim ze som zabudol ako prve rozkmitat zadok auta a musim povedat ze sa hupal ako sprosty, vole na naprave som necitil nikde, nikde nic nebucha takze z toho usudzujem ze to budu urcite tlmice.
Hyundai i30 kombi 1.4T-Gdi , 2018
Ford Mondeo kombi Ghia 2.0 TDCi , 2005 , 96kW/130k

Uživatelský avatar
Aurochs
Příspěvky: 1
Registrován: 20.10.2010 15:23

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od Aurochs » 20.10.2010 15:42

Zdarec lidi,
cca před 14-ti dny jsem koupil Mondeo mk3 - 2,0 benz./2001/Ghia.
Mám dotaz jestli se s tímto už někdo nesetkal:
ESP mám ve výbavě. Otočím klíčkem - tlačítko ESP(pod rádiem) svítí, taktéž svítí na palubovce kontrolka ESP společně s ABS.
Nastartuju - tlačítko zhasne a po chvilce i kontrolky na palubce. Mačkám tlačítko a nic.....nesvítí. :roll:
Nevím v čem by mohl bejt zakopanej čokl. Pls poraďte.

Díky

PS: Dnes jsem zahrábnul i na asfaltu, takže usuzuji že je ESP vypnutý.
Fjord Mondeo Ghia 2,0 16V 145PS 2001

Brehowicz
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4257
Registrován: 16.12.2009 13:04

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od Brehowicz » 20.10.2010 16:26

Skus to tlačítko podržet chvilku dýl.

borekb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 152
Registrován: 12.08.2010 21:29

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od borekb » 27.10.2010 02:31

Dneska jsem byl na škole smyku a zvláštní je, že poté, co se auto jednou "urvalo", už kontrolka smyku (vypnuté ESP) zůstala svítit a na tlačítko pod rádiem neragovala (pomohlo až vypnutí / zapnutí motoru a tím i celé elektroniky). Nejsem si jistý, jestli v tu chvíli bylo ESP skutečně vypnuté nebo jestli jen blbla kontrolka, ale toto asi není normální, že?

Mimochodem, i za normálních okolností tlačítko ESP reaguje až na několikáte stisknutí, pokud vůbec. V čem může být problém?

Mimochodem, rada po dnešku: ESP nikdy nevypínat :)
Mondeo 2.2 Titanium (2006)

Uživatelský avatar
Petrákkk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 17.04.2010 17:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od Petrákkk » 13.05.2011 23:28

Zdravím mondeaře,

tak si ta moje modrá mrcha zase staví hlavu :twisted:

v posledním měsíci se mi párkrát stalo, že se za jízdy (třeba i na dálnici) najednou rozsvítily kontrolky ABS a ESP, prozatím vždy pomohlo zastavit, vypnout motor a potom už to bylo ok. Jenže dnes se mi to stalo během dopoledne 2x a teď večer jsem nastartoval a co nevidím... obě dvě zase svítily, ALE opětovné vypnutí motoru nepomohlo, ani napotřetí. Tudíž jsem dojel domů, kde jsem si vytočil kola a decentně jsem zahýbal s čidly a konektory na předních kolech - po nastartování vše opět ok, dokonce jsem to byl projet a nic nesvítilo... tak doufám, že to nachvilku pomohlo :|

Cca před rokem jsem byl ve fordím servisu, kde mi pán mechanik dělal zdarma 5 minutovou diagnostiku a zmínil se něco o chybě čidel na předním kole (kéž bych si pamatoval na kterém :dih: ), jenže v tu dobu se mi selhání ABS+ESP nestalo ani jednou, ten hodný pán mi také poradil projít kablíky od čidel, že to občas pomáhá...

Asi vyzkouším okouknout konektory, popř. vyšroubovat a očistit čidla...

A teď k dotazu: myslíte, že by to opravdu mohlo způsobit nějaké z čidel na předních kolech? (zadní vylučuji, neboť mám oba nové náboje) Máte představu kolik to čidlo stojí? A jde zaměnit čidlo ze zadní nápravy (mám 2) a čido z přední?

Děkuji :)
Mondeo 4/2003 2.0 TDCi 96kW kombajn

Uživatelský avatar
Petrákkk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 17.04.2010 17:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od Petrákkk » 17.05.2011 19:03

Zdravím všechny,

tak dnes mi kontrolky svítily celý den! :x :puke_r:

No alespoň jsem něco zjistil: dle microcatu jsou čidla na předních i zadních kolech stejná a cena jednoho (Bosch) jest 361Kč s DPH. Moje dnešní snaha čidla vytáhnout skončila na tom, že byla zarezlá do těhlice a v žádném případě jsem je nemohl vytáhnout . :twisted: Alespoň jsem tam nastříkal přípravek na uvolnění zarezlin, tak třeba si za týden dají říct :wink: a když né, dostanu je ven třeba vrtačkou. :D Teď momentálně zase nic nesvítí...

Ještě co mi dnes zarazilo - jedu si to kolem 100km/h a najednou krátce problikl vykříčník (jako když je zatažená ruč. brzda) a od té doby kontrolky svítily.

Co myslíte :?:
Mondeo 4/2003 2.0 TDCi 96kW kombajn

Uživatelský avatar
Petrákkk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 17.04.2010 17:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od Petrákkk » 23.05.2011 22:08

Some news: :idea:
Podařilo se mi čidla vytáhnout a spolu s nimy jsem rovnou vyměnil destičky + kotouče. Zatím se auto tváři "jakože fajn :)", snad už to bude dobré. Jinak... kdo chce vyndavat čidla z přední nápravy, doporučuji pár dnů před samotným aktem nastříkat kolem čidel přípravek na uvolňování zarezlých spojů. Samotný akt spočíval v tom, že jsem čidlo chytil do kombinaček a kolíbal společně s tahem vzhůru, po čase se pustilo - v tomto momentu doporučuji mýti za zády volný prostor, já narazil do sudu. :lol: Vypadají docela, že jsou z pevného materiálu, tudíž se nebojte pořádně zatáhnout. :wink: Ještě doplním, častá závada je né na čidlech, ale v kabelu vedoucího od čidla, který v plastovém nadkolí vstupuje do konektoru.

Číslo dílu (čidlo): 1S7T 2B37 2AC, 360 Kč s DPH.
Mondeo 4/2003 2.0 TDCi 96kW kombajn

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od davemomo » 05.06.2011 19:53

já jenom doplnim takovej postřeh, měl sem to samý co petrák, mě se to taky občas rozsvítilo, ale jenom po tom když sem se v zimě třeba otáčel přez ručku na sněhu, jinak pokud se vám někomu tohle stane v zimě, tak bacha nefunguje ani ABS :!:
Obrázek
Ford Mondeo MK3 Titanium X (ST paket) 2,2 TDCI GALERKA

koupím jednu zadní a 2přední krytky ST prahu před FL :D

Uživatelský avatar
Petrákkk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 17.04.2010 17:04
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od Petrákkk » 13.06.2011 19:15

Zdravím všechny,

ta moje mrcha si prostě nedá pokoj :twisted:, kontrolky svítí opět. Vypozoroval jsem, že pokud je teplo (cca 20° a výš), kontrolky nesvítí a ABS+ESP plní svoji funkci. Jiný případ je, když je venku chladněji, to svítí pořád, ale jak se auto ohřeje, po opětovném nastartování zase nesvítí... :wallbash:

ALE, vypozoroval jsem novou závadu, pokud je auto studené a svítí kontrolky, padá mi ručička tachometru! Příklad: dnes ráno jsem vycouval z vjezdu, vjedu na silnici a ejhle (svítí) a od té doby mi při menších rychlostech padala tacho ručička na nulu, odpoledne fungovalo obojí... Proto mám dotaz, myslíte, že souvisí čidlo rychlosti se systémem ESP či ABS? Čidlo rychlosti trůní, předpokládám, někde na převodovce, že?

Asi se už vážně vydám na dignostiku, snad mi řekne víc.

Za jakékoli rady děkuji. :)
Mondeo 4/2003 2.0 TDCi 96kW kombajn

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od davemomo » 14.06.2011 22:26

aby tohle nebyla závada co s tim vubec nesouvisí dneska sem zrovna koukal do časáku kde je recenze mondea jako ojetiny, tam je v závadách cituji "závady přístrojového štítu (rychloměr neukazuje rychlost- mění se celý štít asi za 8000 Kč", je to jen takovej postřeh, jo pokaď ti svítí kontrolky funguje ti ABS mě pokaď svítily tak sem jel jak na saních, pokaď funguje tak je to třeba problém jenom v těch kontrolkách nebo tak
Obrázek
Ford Mondeo MK3 Titanium X (ST paket) 2,2 TDCI GALERKA

koupím jednu zadní a 2přední krytky ST prahu před FL :D

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od georgi » 14.06.2011 22:39

@Petrákkk - ako je na tom tvoja bateria?
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od davemomo » 14.06.2011 22:47

taky pravda na escu mi to přestalo ukazovat (rychlost i otáčky) když byla uplně vytlučená ( altík byl v pr..), ale to by asi ani už nenatočil
Obrázek
Ford Mondeo MK3 Titanium X (ST paket) 2,2 TDCI GALERKA

koupím jednu zadní a 2přední krytky ST prahu před FL :D

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: Stabilizacia podvozku - ESP

Příspěvek od georgi » 14.06.2011 23:08

Ja viem - malo pravdepodobne, ale moze byt na hranici a v lete este natoci, ale v zime by to uz mozno neslo...
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů