Všechno z Číny

Co se děje na internetu...
Moderátor:petersbond
chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od chmelko » 01.02.2009 21:34

je vidiet,že ste podvedomo limitovaní hranicami vašeho posobenia . problem je ten,že vidíte len tie lacné veci, ktore si kupite s pocitom,že ste ušetrili, preto je to 99% čína, ale už zabudate, že sa daju kupit aj super drahe veci ktore su tam vyrobene..

moj nazor je,že za vaše problemy nemože čína, ale vy sami, sorry, ale kupit niečo v TV shoppingu, kde 90% nakladov tvorí marketing a 10% skutočna cena vyrobku..

skor sa zamerajte na samotnu kvalitu a nie kde bol vyrobeny

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od alexino » 01.02.2009 21:58

ja osobne posledni dobou nekupuju skoro nic ceskeho, protoze drtiva vetsina veci co jsme meli ceskych stala akorat tak za ho... vsechno nejak sizene, predrazene, z nekvalitnich materialu... samozrejme jsou vyjimky, jako u vseho...Tim nechci rict ze bych se ceskym vyrobkum ucelove vyhybal, ale vetsinou to vyjde ze koupime vyrobek zahranicni... Co se tyce Skodovky, tak ta se uz davno nemuze povazovat za ceske auto, Eta je kapitola sama pro sebe, vsechny Ety v mym okoli koncili dost brzo na reklamaci - never more. Co se tyce vyrobku z ciny, tak bohuzel odtama putuje vetsina produktu prodavanych v evrope. Na druhou stranu jeste horsi je snad kdyz vidim na vyrobku Made in Italy. Clovek si nevybere. Co se tyce ceskych vyrobku, tak s par sem spokojeny - o zradle mluvit nebudu, tam se jedna o par ceskych specialit, jinak nevim co by v zahranici opet neudelali lepe, u nas holt se gurmanstvi dlouhodobe netrpelo... Co se tyce ostatnich tak sem spokojen s membranovym oblečenim Pinguin, ktere se sije na vychode Cech tusim...
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od Mata » 01.02.2009 22:32

Docela zajímavá diskuse, ale pánové, mluvíte o levných šmejdech z Číny a podívali jste se někdy na značkové věci, kde byly vyrobeny???? Můžu dát za příklad třeba hračky Chicco...určitě nikdo nepochybujete, že jsou to drahé a značkové hračky - hádejte kdepak asi "made in....." :wink:
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od Mata » 01.02.2009 22:38

A ty hračky jsem dala jen namátkou,protože jsem na to kdysi sama zírala jak puk! 8O
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

Uživatelský avatar
zewl
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8645
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od zewl » 01.02.2009 22:39

Dneska je temer vse vyrobeno v Cine.. Jde pouze o to, jaky zarucni/pozarucni servis dana znacka nabizi, jinak to vsechno sjizdi ze stejnych linek. Sam jsem byl svedkem ve Walesu v tovarne NEG, ktera delala TV obrazovky, ze jeden tyden na jedne vyrobni lince se delalo pro SONY a dalsi tyden na te same lince (pouze s jinymi rozmery obrazovky) pro PANASONIC, pak TESLA... Technologie vyroby byla stejna. Pouze zmenili napis nad pasem (uvadel se tam zakaznik).
Ford Focus combi 1.8 TDDi, 90 PS, narozen 12/2002
Obrázek

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od Mata » 01.02.2009 22:40

Moje švagrová pracuje v jedné firmě, kde šijou dětské oděvy....no jak se to vezme že šijou....vypráví nám jak to vozí do Číny, tam to ušijí a přivezou to zpět a u nás v tý fabrice na tom dělají opravy (křivé švy a td.) :wink: dobré ne???
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

Uživatelský avatar
Mata
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 932
Registrován: 12.02.2008 22:11
Bydliště: Východní Čechy

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od Mata » 01.02.2009 22:41

Tak myslím, že nemá smysl vykřikovat, že "já nekupuju levné šmejdy z Číny" - kupujeme všichni výrobky z Číny, jen to třeba někdy ani netušíme :wink:
Ford Focus combi Viva, 1,6 r.v. 2004
Obrázek

čajda
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3565
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od čajda » 01.02.2009 22:47

Jednou jsem četl v časopise, že nějací aktiviste co jsou proti Čině a jejich režimu a bojkotujou je, tak je obrovský problém dohledat jestli třeba aspoň čast nějaké veci není z číny a že jsou smireni stím že proste nejde nekoupit neco s číny. Takže potvrzuji to co se napsalo výše :wink:

Uživatelský avatar
taspy
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1463
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Postupice, okr. Benešov, nyní Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od taspy » 02.02.2009 11:42

Nebýt číňanů,tak polovička národa chodí nahá a nikdy si nic nepořídí. Dnes se skoro všechno a pro všechny značky vyrábí v Číně,nedá se těmto výrobkům vyhnout. Je úplně jedno,jestli si koupíš českej výrobek nebo z číny, to si kolikrát raději koupím levnější a když se po.... tak mě to naštve míň než u drahého, kde to riziko je skoro stejné.Dnes už neplatíš za kvalitu,ale platíš za značku! Dělala jsem ve firmě co prodávala spotřebiče a nechtějte vědět kde se většina vyrábí. Třeba takové AEG, která je považovaná za špičku na trhu!!!Když se zeptáte, tak vám prodejce řekne, že je to německé, ale přitom to vůbec není pravda. Mimochodem třeba Moru bych si v životě domu nekopila a nikdy jsem ji ani nedoporučila - před dvaceti lety se dalo hovořit o kvalitě, teď už ne!Teď dělám v luxusním francouzském butiku a všechny hadry co u nás prodáváme jsou šité v číně - o kvalitě se často nedá hovořit, jsou věci,které bych raději koupila na tržnici a vydrželi by mnohem déle a za 1/3 ceny!
Nedá se jednoduše říct, že vše čínské je špatné, stejně jako, že vše české je dobré!Je to podle mě i kus od kusu,firma od firmy,.....Někdo si koupí drahou značku a hned se to rozbije a někdo levnou a vydrží mu to léta!

FF kombi 1.4 16V, rv. 1999 - byl a má nového páníčka
FORD Galaxy 2.0 TDCi, rv. 2007 - bylo, asi někde je, ale nevím kde
FF 3dv. 1.6 16V, rv. 1999 - krásný je pořád, ale ne už moje
FORD S-MAX 2.0 TDCi, rv. 2008, cihlová barva - zatím ještě je :D

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od alexino » 02.02.2009 11:51

presne tak... pred par roky sem si koupil sportovni boty od Nike, u kterych se mi behem mesice zacala odlepovat podrazka - na obou botach. Nastesti sem je mel tenkrat z Bati, takze nebyl problem s reklamaci, jen se koukl do bedny a rovnou se me zeptal jestli chci hotovost nebo jiny zbozi...
Nekde davaji delsi zaruky, nebo kvalitni servis, vymena kus za kus kdyz je nejaky problem. Jsou ale kramky, kde se vymysli kdejakou hovadinu, jen aby nemuseli vzit zpatky smejd, ktery prodavaj - napr Deichmann

btw Moru bych domu taky nechtel ani za nic a souhlasim s tim ze na kvalitu uz muze tak akorat vzpominat.

Nejvic me pobavilo, kdyz sem byl ve Statech a tam sem si prohlizel ty jejich vlajecky co maj naprany na kazdym rohu a aute a proste vsude a co nevidim, na jejich vlajce, americky hrdosti, nasivka Made in China.... :D
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
taspy
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1463
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Postupice, okr. Benešov, nyní Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od taspy » 02.02.2009 12:10

Takhle mě pobavili - tehdy teda spíš vytočili v obchodě se značkovou sportovní obuví, kde jsem si koupila sportovní tenisky- po 5ti měsících se mi úplně rozlepili a prošoupala se podrážka. Šli jsme to reklamovat a majitel obchodu mi řekl, že se jedná o viditelně ochozenou obuv a že na to se záruka nevztahuje - že to teda může poslat do opravny,ale že tam mi to jen slepí sekunďákem a že to si můžu udělat doma i já sama.Když jsem se ho zeptala, jak to teda mám dělat,jestli mám lítat,že jsem si schválně koupila sportovní boty, protože hodně chodím a on mi řekl, že jsem si vybrala špatnou obuv, že jsem si měla vzít speciální běžeckou (od 5ti tis. víc) :twisted:

FF kombi 1.4 16V, rv. 1999 - byl a má nového páníčka
FORD Galaxy 2.0 TDCi, rv. 2007 - bylo, asi někde je, ale nevím kde
FF 3dv. 1.6 16V, rv. 1999 - krásný je pořád, ale ne už moje
FORD S-MAX 2.0 TDCi, rv. 2008, cihlová barva - zatím ještě je :D

Uživatelský avatar
Anndy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4963
Registrován: 10.08.2008 22:07
Bydliště: Bratislava

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od Anndy » 02.02.2009 12:33

V uvodzovkach, najvacsi problem je ten, ze vacsina ludi hladi len na cenu. A nie na pomer cena/vykon, resp. cena/kvalita.

Osobne, ja si radsej kupim toho menej, na "ukor" toho, ze do veci ktore naozaj potrebujem, investujem viac, resp. hladam najskor kvalitu a potom riesim cenu, resp. ich pomer. A vyplaca sa to. Vacsinou.

Len som si nie isty kam som pozeral pri kupovani forda :D. Resp. tu som pozeral cena/vybava, kedze relevantne udaje o kvalite nie su k dispozicii (pred kupou). :mrgreen:
Focus II kombi, facelift, r.v. 2008, 1.8 92kw Duratec, Titanium X Galéria
Obrázek

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od alexino » 02.02.2009 12:41

no neco podobnyho jsme resili v tom Deichmanovi, akorat ne po 5 mesicich, ale jen po jednom... udajne kozene boty (kozacky - ne moje :D ), za mesic sedrena barva, odlepena podrazka.
Rekli nam tam prvne ze je to moc nosene, tak sem se podivil ze asi tezko jsme s tim chodili mesic nonstop jen abysme to mohli pak vratit, pak ze jsme to spatne cistili, proto to je odrene, tak sem vytahl z batohu pripravek, ktery jsme si koupili u nich na jejich doporuceni a ze v tom pripade chci vratit prachy i za nej, tak jsme se chvili dohadovali s tim ze teda chteli at jdeme stranou, ale my ze ne, ze to budeme pekne resit pred ostatnima lidma (pekne u pokladen :D ). Pak to vzali teda na reklamaci.
Za mesic tam jdeme a ze to je opravene (coz jsme mimochodem predtim rovnou odmitly, ze nechceme opravovane boty) - to jsme zase museli odchytnou jinou prodavacku. Vysledek byl ze mista kde slezla barva z "kuze" (coz jsem jeste nikdy nezazil, ze by se stalo a proto sem jim rekl ze je to podvod a ne kuze) popatlali nejakou barvou, dost hnusne. Podrazku kde se odlepovala prilepili tak ze bylo lepidlo opatlane vsude kolem a patrne tou jejich snahou se jim podarilo ze se podrazka oddelavala zase i jinde. Opet se branila jako ta predtim, tak jsme ji rovnou rekli at jde zas pro vedouci (se kterou jsme se hadali minule) a to uz jsme na ni byli dost osklivi a s tim ze chcem penize a jinak bude stiznost... Pak nam teda vratila prachy, ikdyz se ji chveli fousy a sli jsme... Byl to asi litr, pritelka si pak za to koupila jinde nejaky lepsi, ktery zrovna byly v akci asi ze 2k taky na litr a ma je doted a zadna barva neslejza a nic se neodlepuje
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

Uživatelský avatar
alexino
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1439
Registrován: 22.10.2008 11:57
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od alexino » 02.02.2009 12:48

Anndy: kam bys hledel, sem na forum ne? :D :D Ja sem se vyptaval znamych, projizdel tohle forum a docela mi trvalo nez jsme se odhodlali koupit. Mel sem taky vic adeptu, ale Focus to vyhral a ja sem ted velmi spokojenej.

Jinak taky si radsi koupim kvalitnejsi vec, jenze kolikrat to bohuzel pri veskere snaze nepoznas. Doma se kolikrat rozciluju, ze uz se snad nevyrabej ani zadny veci, ktere by fungovaly bez problemu...
Ted naposled sem si objednal jako bonus za body od ČS čelovku Husky, věděl sem že to bude nějaky levný šmejd a jelikož to nechci na nějaky náročný úkoly, tak sem si říkal, že proč ne...
Jenže k mému rozčarování do toho prakticky nejdou narvat baterie, který tam maj bejt... Ty co k tomu poslali jsou vybitý (AAA), chtěl sem tam dát svoje dobíjecí, kterých mám dost, jenze ty se tam nevejdou....Cekal sem ze to bude malo svitit, nebo ja nevim co, ale tohle zrovna ne, no taky zkusenost... :D
"Evžen" Ford Focus II kombi r.2006, 1.8 TDCi, deep navy blue
Obrázek
Obrázek
Galerie:
https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?f=97&t=12113

swm
Junior
Junior
Příspěvky: 335
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava, Bílovec

Re: Všechno z Číny

Příspěvek od swm » 02.02.2009 12:54

alexino: U Deichmana jsme reklamovali jednou (konkretne loni na podzim boty koupene na jare, asi za petikilo, nosene v lete). Prisli jsme tam se slovy "ze reklamujeme", prodavacka se ani nezeptala jak to chcem resit a bez reci vratila penize. 8)
Ford Focus 1.8, combi, panther black, '03

Odpovědět

Zpět na „Zajímavé odkazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti