Úprava povrchu karoserie

Moderátor:Quickie
Odpovědět
Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od davemomo » 15.01.2014 10:23

to je pecka :perfect: , že by to byla novinka to ne, ale překvapilo mě že to ani neni moc složitý a člověk si to je schopnej udělat i doma, docela by mě zajmalo jak věrně vypadaj určitý textury jako třeba ten karbon nebo hliník
Obrázek
Ford Mondeo MK3 Titanium X (ST paket) 2,2 TDCI GALERKA

koupím jednu zadní a 2přední krytky ST prahu před FL :D

stanodemo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 100
Registrován: 01.07.2013 20:30
Bydliště: Humenne

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od stanodemo » 15.01.2014 11:19

Tak to je pecka.Male veci sa asi daju robit doma,len kde sa to da kupit.Rad by som to vyskusal.Ma niekto link,kde sa to predava?
FOFO II PO FL/1,6 16V/TREND X/TANGO RED MET/Hatchback
Obrázek
https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 95&t=37784

Vito SoT
Junior
Junior
Příspěvky: 294
Registrován: 25.06.2011 12:48
Bydliště: West Midlands

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od Vito SoT » 15.01.2014 11:34

Ford Focus 1.8 Zetec 2008

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od enjoy » 15.01.2014 11:35

zadej si do googlu hydrografika a vyskočí ti i čeští prodejci.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

quacker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10.01.2014 11:10

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od quacker » 01.02.2014 18:41

Hydro folie , je pěkná blbost , zkoušel jsem to asi před 2 mi lety , má to životnost tak 20 km

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od enjoy » 01.02.2014 19:16

A proto se to ještě musí přelakovat bezbarvým lakem :mrgreen:
My to máme na střešních boxech, jeli jsme s nimi 200km/h, dokonce jeden kus jezdil na autě měsíc v kuse.
Po sundání se omyl a byl jako nový :mrgreen:
Ale chápu, že jestli si to nepřelakoval, tak to dostalo kapky.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

quacker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10.01.2014 11:10

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od quacker » 01.02.2014 20:24

enjoy píše:A proto se to ještě musí přelakovat bezbarvým lakem :mrgreen:
My to máme na střešních boxech, jeli jsme s nimi 200km/h, dokonce jeden kus jezdil na autě měsíc v kuse.
Po sundání se omyl a byl jako nový :mrgreen:
Ale chápu, že jestli si to nepřelakoval, tak to dostalo kapky.
Praxe je asi taková , když se to zalakuje , nelze ten lak zaleštit, protože lak se po nalakování zalešťuje , když se lak při leštění dostatečně zahřeje , hydro folie se oddělí od povrchu a je to v háji , kutilo na d tím hodně lidí , cca před dvěmy lety , ale nedalo se to dovést k dokonalosti , proto se na to všichni vysraly ....... teď to sem tam někdo z lajků najde a má zato že na tom udělá velké peníze

quacker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10.01.2014 11:10

Re: Folie vs. celolak

Příspěvek od quacker » 01.02.2014 20:41

hunger píše:Quackere to je hezký, kdybych si chtěl dát na auto dip rozhodně vím na koho dostanu kontakt...
Nechápu jednu věc, na pyloňáku, který lítá průměrně 280 km/h http://www.youtube.com/watch?v=C61WAI7nxEk kolem 2 pylonu, ochranná fólie drží bez problémů, ale na Ferrari to holt nedrží, no asi bude problém v tom Ferrari... Btw který blázen by si nechal dát na Ferarri fólii, nebo ten tvůj dip. Abych předešel spekulacím s pyloňákem nelítám, protože v přilbě vypadám jako idiot...(pilot i mechanik musí mít helmu...), ale stejně mám radši heliny... https://www.youtube.com/watch?v=N1Ks3n4Pf8o

Fota z ferrari které jsem tu dal , nejsou nějakým pokusem , nebo nějakou neoriginalitou . Je to přímo z Marranela v sídle ferrari s.p.a, jedná se vývojový prototyp La Ferrari , která má prí podle zaměstnanců továrny - 1100 koní + Kers (cca 200 koní) , komplet karoserku včerně jejich barev a povrchů dělalo studio pininfarina , tudíš mám za to , že nikdo větší v automobilovém průmyslu není, a hlavně není nikdo tak drahý a kvalitní . V Marranelu je v muzeu a dalších prostorech 6 různých vývojových prototipů La Ferrari , všechny maj folie K.O, toto auto se vyvíjelo cca 5 let a to nejstarší je na tom nejhůře, dá se tam najít i Enzo FXX , kde už to na splitru není , folie asi uletěla :-) Jsem tam cirka 6x do roka a zejména ve vývojovém oddělení je mnoho odlepených folií, dát se tam fotit , tak ...........

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od enjoy » 01.02.2014 20:55

quacker píše:
enjoy píše:A proto se to ještě musí přelakovat bezbarvým lakem :mrgreen:
My to máme na střešních boxech, jeli jsme s nimi 200km/h, dokonce jeden kus jezdil na autě měsíc v kuse.
Po sundání se omyl a byl jako nový :mrgreen:
Ale chápu, že jestli si to nepřelakoval, tak to dostalo kapky.
Praxe je asi taková , když se to zalakuje , nelze ten lak zaleštit, protože lak se po nalakování zalešťuje , když se lak při leštění dostatečně zahřeje , hydro folie se oddělí od povrchu a je to v háji , kutilo na d tím hodně lidí , cca před dvěmy lety , ale nedalo se to dovést k dokonalosti , proto se na to všichni vysraly ....... teď to sem tam někdo z lajků najde a má zato že na tom udělá velké peníze
Teď úplně nechápu co si tím chtěl říct.. ty boxy na kterých to máme jsou v perfektním lesku, hydro folie drží a vypadá to celkově hodně pěkně.
To je stejný jako s těma foliema co zmiňuješ u Ferrari.. že to dělá někdo, kdo by měl být zákonitě profesionál, neznamená, že opravdu je. Zrovna Italové a jejich kvalita práce je opravdu pověstná.
Ale já vím, kam směřuješ, pouze k tomu již probranému aneb, všechno kromě dipu je nesmysl a na hovno.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

quacker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10.01.2014 11:10

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od quacker » 01.02.2014 22:03

enjoy píše:
quacker píše:
enjoy píše:A proto se to ještě musí přelakovat bezbarvým lakem :mrgreen:
My to máme na střešních boxech, jeli jsme s nimi 200km/h, dokonce jeden kus jezdil na autě měsíc v kuse.
Po sundání se omyl a byl jako nový :mrgreen:
Ale chápu, že jestli si to nepřelakoval, tak to dostalo kapky.
Praxe je asi taková , když se to zalakuje , nelze ten lak zaleštit, protože lak se po nalakování zalešťuje , když se lak při leštění dostatečně zahřeje , hydro folie se oddělí od povrchu a je to v háji , kutilo na d tím hodně lidí , cca před dvěmy lety , ale nedalo se to dovést k dokonalosti , proto se na to všichni vysraly ....... teď to sem tam někdo z lajků najde a má zato že na tom udělá velké peníze
Teď úplně nechápu co si tím chtěl říct.. ty boxy na kterých to máme jsou v perfektním lesku, hydro folie drží a vypadá to celkově hodně pěkně.
To je stejný jako s těma foliema co zmiňuješ u Ferrari.. že to dělá někdo, kdo by měl být zákonitě profesionál, neznamená, že opravdu je. Zrovna Italové a jejich kvalita práce je opravdu pověstná.
Ale já vím, kam směřuješ, pouze k tomu již probranému aneb, všechno kromě dipu je nesmysl a na hovno.
hydro folie je hezčí než dip , dip není dokonalý , ale hydro folie je stará věc , které se nikdo nevěnuje profesionálně , neznám nikoho , koho to uživí. Dal bych si to na celou m3 , ale jak už jsem psal , nelze to zaleštit , aby to vypadalo jako origoš. M3 mam asi týden a lak je katastrofa , rozhodně to nepůjde do dipu ,ale do laku

quacker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10.01.2014 11:10

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od quacker » 01.02.2014 22:15

Pokud se vrátím k La Ferrari nebo k Ferrari obecně , to nelze řadit ke klasice italskych šmejdů, to je hodně jinde, nehledě na to , že italové tam v podstatě dělají z 90% jen takovou tu podřadnou práci. Maji tam největší odborníky z celeho světa, jsou oddělení kde se nedostanu ,ale tam to není rychlá pásová výroba a hlavouni to tam nonstop hlídají a když není něco v pořádku , tak je tam šílený kravál

Uživatelský avatar
enjoy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5329
Registrován: 05.02.2013 18:38
Bydliště: Praha

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od enjoy » 01.02.2014 22:38

Tak zrovna u toho, když si nechávali potáhnout to LaFerrari folií, tak tam měli řvát asi hodně.
Ford Mondeo MK4 Kombi 2008, 2.0i
Ford Ranger, 2008, 2.5 TDCi

Uživatelský avatar
hunger
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 966
Registrován: 02.03.2013 18:08
Bydliště: Praha

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od hunger » 01.02.2014 23:10

Technicka komu u vás se to la Ferrari libi? Musel jsem si to vygooglit protoze mi po 8mi letech studia italštiny přišla předložka la u Ferrari přišla jako zhovadilost... každopádně nevím který blázen by si tohle koupil... jo šejk nebo malý spratek podobny qackerovi...
Focus mk2 1.6 Zetec-S
Ford Mondeo MK3 1.8

quacker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 39
Registrován: 10.01.2014 11:10

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od quacker » 02.02.2014 09:31

hunger píše:Technicka komu u vás se to la Ferrari libi? Musel jsem si to vygooglit protoze mi po 8mi letech studia italštiny přišla předložka la u Ferrari přišla jako zhovadilost... každopádně nevím který blázen by si tohle koupil... jo šejk nebo malý spratek podobny qackerovi...
Tak je to nejžádanější auto , za velký balík a jen malá serie 400 kusů , řekněme že je to 2x lepší než enzo , netuším jak má poslední verze , určena k prodeji - parametry ale vím, že je to taková lepší F1 pro dva , která se mnoho let vyvíjela na Fioranu a né na běžných cestách , jako třeba California , prostě je to Enzo x 3 , každý máme jiný vkus , ale hanit něco , co je opravdové superauto , které zase nejméně 10 let nebude mít konkurenci , to je hodně zcestné . Až to jednou potkáš na cestě , nebo to živě uvidíš na míň než 10 metrů , pochopíš o čem to je

Uživatelský avatar
davemomo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5672
Registrován: 03.01.2011 17:07
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava povrchu karoserie

Příspěvek od davemomo » 02.02.2014 09:50

On to ale nehani, jen narazi na to ze to je za nesmyslnou cenu
Obrázek
Ford Mondeo MK3 Titanium X (ST paket) 2,2 TDCI GALERKA

koupím jednu zadní a 2přední krytky ST prahu před FL :D

Odpovědět

Zpět na „.. aneb co nelze nikam zařadit“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot] a 7 hostů