kdo se spalil pri prodeji - podvodné jednání / inzeráty

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Odpovědět
Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

kdo se spalil pri prodeji - podvodné jednání / inzeráty

Příspěvek od foki » 16.08.2006 19:12

ty woe abych nebyl sam .

od 7.8. resim jeden prodej na slovensko ozval se mi jeden clovek ktery napsal : Platí ještě ta nabídka 3-dveřového FoFo z bazaru? Mám seriozní zájem! Jsem ze Slovenska, můžete zaistit Všechny potřebné doklady?(orig.COC s českým překladem, odhlášení a pod...)

tak jsem odpovedel ze COC list to nema vzhledem k tomu ze u nas neni potreba , vsechno ostatni muzu zaridit .

odpoved byla : Našel jsem Focuse na Slovensku, takže dík! Ten certifikát shánet tady je docela pakárna

tak jsem mu odpovedel ze tohle bych si pod seriozním zajmem jiste nepredstavoval .

dale prislo : Nabídni ho s COC cert. a plácneme si!

dneska jsem to zacal zjistovat znovu , volal jsem dealerovi do nemecka ktery to prodal , pak na prihlasovani do karlsruhe , tam me odkazali na majitele , a protoze jsem znal toho prvniho tak jsem volal tomu aby mi dal kontakt na majitele a kdyz jsem se mu dovolal tak mi rekl ze nic takoveho nema . pak jsem volal do nemecka na ford ty mi rekli taky 14dni jako u nas . pak jsem znovu volal k nam tam jsem se dozvedel ze musim poslat kopii TP a slozenku na penize , tak jsem jel do bazaru pro technicak (cca 120km dohromady ) poslal jsem ho poslal penize z posty abych to mel co nejdrive . (toto jsem resil od 11h do 17h ) a ted jsem dorazil domu proctu maily a tam stoji :
Stou dobou zaslání je to bohužel i horší, všichni díleři tě odkazují na výrobce. To znamená žádat v Německu, cena 100-120Eur (podmínkou je COC na orig. chráneném papíře s vodoznakem atd.), dále úředný překlad v ceně cca 500,-/str. a to má asi 15 stran.... Jinak, v pondělí se mi večer ozval jeden kamarádův kamarád, co vozí Fordy i s papíry a dnes i předvedl čestvý sortiment a jednoho (po servisní kontrole) vemu. Je to už na Sk SPZ, takže bez starostí

tak den v pr.... a penez za telefony nemluve . kdybych se na to vysral tak jsem si mohl delat svoji praci a byt v klidu . holt zase jsem chtel nekomu vyhovet .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
bofi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1837
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Vendryně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bofi » 16.08.2006 19:35

Je to k posrání.Ale na druhou stranu nemůžeš vědět co za vola se ti ozve na inzerát.Stejně si myslím , že příště by ses zase tak obětoval.Nebo vybrat zálohu a pak budeš pokračovat v dávání dohromady všech potřebných věcí.
Byl - Focus Kombi 2001, 1.8 TDdi, Byla - Fiesta 1,25 16V 55kW, 1998

Opel Zafira 1.6 74kW + LPG

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 16.08.2006 19:58

to Foki:
Podle mne mas dost silne nervy a Focusy jsou tvuj hodne velky konicek. Ztratu casu a penez za telefony si dovedu predstavit. Takovy podobny budouci zajemce by mel asi souhlasit s urcitou primerenou financni zalohou za vicenaklady, ktere mas. Vsak se to da i smluvne zajistit a zpetne vyuctovat. Take jsi tu psal, ze posilas do ciziny zalohy, aby ti neprodali vyhlednute kousky. Ja jsem take daval pred prevzetim FoFo zalohu, presnou castku uz nevim, ale bylo to pres 80%.
Preji ti at se ti prace dari a "takove" zkusenosti radeji v hlave zatlac do pozadi (schvalne nepisu, at na ne zapomenes, mel bys zustat trochu ve strehu). :wink:
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Skubi
Test driver
Test driver
Příspěvky: 11856
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Skubi » 16.08.2006 20:16

no já jsen dával zálohu 10000,- , ale kolik dával v Německu ten co mi ho dovezl, tak to nevím
FF kombi 1,6 74 kW sériová GHIASOC, 00/01, modrá metlaSkubi´s family car
Obrázek
Obrázek
Smyk nelze dostat jako chřipku, ten si prostě zaviníme sami !!!

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Ahmed » 16.08.2006 20:21

Ja jsem daval 20 000,- Prodejce rikal, ze to akorat faxem zamluvi a zajede pro to, tak nevim, jestli daval zalohu. Prakticky uz jsem pak nemohl rict ne.
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 16.08.2006 20:36

bofi píše:Je to k posrání.Ale na druhou stranu nemůžeš vědět co za vola se ti ozve na inzerát.Stejně si myslím , že příště by ses zase tak obětoval.Nebo vybrat zálohu a pak budeš pokračovat v dávání dohromady všech potřebných věcí.
ono ze slovenska to neni zrovna blizko .

a na toho zeleneho se tady byly podivat v sobotu , v nedeli mi potvrdili ze to berou , ja jim rekl ze jim vyridim znacky aby mohly v klidu jet , ted jsou na dovolene a pristi tyden by meli prijet . a taky jsem si nevzal zalohu - tu si beru jen v pripade ze se veze neco na objednavku . jinak verim v solidnost kupce - stejne jako on veri v to ze kdyz si treba shani penize tak ja mu to mezi tim neprodam . to musi byt vzajemna duvera .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 16.08.2006 22:16

to Foki:
Vzajemna duvera je spravna vec. Kdysi prece platilo jen slovo, zadne smlouvy. Jen se nenech odradit podobnymi zajemci, jak jsi tu popisoval.
Ja jsem FoFo videl pred opravou, dokonce jsem ho i trochu projel, pak jsme si "placli" na pevnou cenu a za nekolik dnu jsem daval zalohu, aby meli penize na dovoz dalsich aut. Pro opravene jsem si prisel jen s doplatkem. Zaloha na objednavku je vporadku. Riziko s podobnymi typky ti hold zustava na triku.
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

tootan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tootan » 17.08.2006 07:14

Když jsem jel do Lišova prohlídnout si fofo, měl jsem s sebou 20 kousků na zálohu. Foki po mně žádnou zálohu nechtěl, ale myslím, že při rezervování auta je nějaká záloha v pořádku a opravdu seriozní zájemce proti tomu nebude nic mít. Člověk se pak vyhne někdy zbytečným problémům s podobnými týpky.
Je: Fofo II kombi 03/2009, 1.6 74 kW, vínová morello
Byl: Fofo kombi 05/2003, 1.8 TDDI, modrá

Foqus
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Foqus » 17.08.2006 11:15

no pro mnoho lidí, kteří kupují auto, je složení zálohy, popř. vlastní koupě auta, určitým vysvobozením z objíždění bazarů, z obvolávání inzerátů z annonce, ze zjišťování, jak na tom auto je a jestli pojede.

z vlastní zkušenosti vím, že ačkoliv se člověk na nové auto těší jako malý kluk, tak po čase se z toho stává noční můra - mám ho koupit, třeba se objeví lepší nabídka, třeba ne, už abych ho měl - no prostě pro slabší nátury to není lehký =>

=> PROTO FOKI VĚŘ, ŽE TÍM, ŽE SI VEZMEŠ ZÁLOHU, VLASTNĚ MNOHA LIDEM POMŮŽEŠ :P :P a navíc máš sichr, že už si ho na 99% vezmou

já jako zákazník mám navíc trochu jistotu, že mi auto nikdo nevyfoukne.
Ford Focus 1.6 16V Combi Viva, cosmic-silver met., r.v. 2004

Uživatelský avatar
ihrdlick
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2046
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ihrdlick » 17.08.2006 12:31

:?: COC je co?
Obrázek
1.6i 2000*Facelift*16"*EA*DIGI KLIMA*BC*PA

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 17.08.2006 13:16

ihrdlick píše::?: COC je co?
Certifikát konformity COC
Certifikát konformity je dokument potvrdzujúci splnenie normy európskej homologizácie pre osobné automobily. Od 01.05.2004 je tento doklad potrebný pri registrácii nového alebo ojazdeného vozidla dovezeného zo zahraničia.

Uživatelský avatar
mar_tin
Nováček
Nováček
Příspěvky: 96
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mar_tin » 17.08.2006 13:18

certificate of conformity
zirafak: si ma predbehol, kym som docital thread :-)
Ford Focus 1.6, 74 kW, 2002, kombi, silver

Uživatelský avatar
pelen
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9259
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pelen » 17.08.2006 18:43

to Foki:
Foqus ma pravdu. Zkus alespon v budoucnu prijmout zalohu, kdyz ti ji nekdo sam nabidne, nemusis ji ale sam vyzadovat. Myslim si take, ze se mnohym hodne psychicky ulevi a tim jim vlastne pomuzes. :wink:
Ford Mondeo Combi 2.0 TDCi 12/2005, 85kW, Diamond White
Obrázek
Obrázek

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od zirafak » 18.08.2006 06:14

mar_tin píše:certificate of conformity
zirafak: si ma predbehol, kym som docital thread :-)
som proste rychlejsi... :wink:

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 16.05.2007 08:43

tak dalsi spálení , volal mi nejaky pan ze by mel zajem o toho stribrneho , abych mu ho zamluvil , ja mu ho rezervoval , dneska jsem mu volal protoze jsme se dohodli na nedeli dopoledne jestli by to slo presunout po obede a on mi zdelil ze uz si sehnal jineho a nebyl ani schopen zavolat ze na to sere , kdybych mu nevolal tak bych sedel doma cekal a on by nedorazil . a pak se lidi diví jak se k nim prodejci chovaji kdyz maji takoveto zkusenosti .
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů