Rada pred kupou Fordu Focus

Pouze rady - žádná inzerce!
Moderátor:ZaQik
Odpovědět
Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: Rada pred kupou Fordu Focus

Příspěvek od jenikHK » 21.01.2018 20:23

Ty jo, zjara budu prodávat svého kombíka (nenabízím, sic kupce už mám) a když vidím tuhle zoufalost, tak si snad řeknu o víc peněz :-)
Třeba mě jedničkový focus maximálně vyhovuje, je to pěkně jezdící, nenáročné a spolehlivé auto (a bude se mi po něm jednou stýskat) - ale loni dosáhl plnoletosti a navíc posledních pár let mi každé jaro bylo akorát tak do pláče. Pokud bych s tím jezdil sám mezi vesnicemi, tak bych to neřešil, ale do dnešního provozu s rodinkou to chce něco se slušnou bezpečností a ne něco co drží pohromadě spíš jen lak.
A to podotýkám, že to naše auto stojí posledních 8 let v suché garáži a každé dva roky dostává nástřik podvozku a dutiny. Je fakt, že lehce načlý byl už před těmi 10 lety, kdy jsem ho kupoval, ale vypadá pořád slušně, asi nejlíp z před FL, které běžně potkávám... A to je řeč o autě, které krom té věkem podmíněné koroze, má jedinou vadu - nefunkční seřizování bederní opěrky :-).

A jinak souhlasím s tím, co bylo již zmíněno - jsou načlé lemy dveří, kapota vypadá v lemu prorezlá skrz, což není u jedničkových focusů nic tak divného, prahy na tom nebudou o nic líp. A v téhle věkové kategorii je prostě koroze zásadní "výbava".
Že nefunguje tacho a jak jsou ošetřené dveře dost vypovídá o přístupu majitele, taky nechápu, proč ty dveře nevzal aspoň šedou (resp. chápu, že by ji musel jít koupit).

Neboli, za tohle chtít 25 je fakt úlet - bych teda dal max 10 a to ještě jen v případě nouze nejvyšší.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Adamerus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 21.01.2018 01:53

Re: Rada pred kupou Fordu Focus

Příspěvek od Adamerus » 21.01.2018 21:26

Tak domluva na místě. Třeba usmlouvám o něco dolů když si postěžuju na čidlo a ten lak, korozi.

michal102
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21.02.2018 16:11

focus

Příspěvek od michal102 » 21.02.2018 16:26

pkadecka píše:Proč vrakoviště? Staré auto nemusí být nutně vrak.
Zdravím! Chci se zeptat, zdali má význam kupovat Focuse 1.8 TDCi kolem 5.000 kČ. Je jich plný bazos.cz
Všechny jsou nepojízdné, u většiny uvedena jako příčina čerpadlo. Dá se z takového "vraku" udělat s rozpočtem 25.000 použitelné auto?(Počítat i přepis, STK, pojistku), nebo radši koupit 1.6 s LPG?
Diesla jsem nikdy neměl a z článků to vypadá na strašáka.
Děkuji za názory.

Uživatelský avatar
321910336
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1071
Registrován: 20.01.2012 23:10
Bydliště: Přerov

Re: Rada pred kupou Fordu Focus

Příspěvek od 321910336 » 21.02.2018 18:48

si napiš do tabulky všechny částky které by si musel investovat, sečti a uvidíš kolik ti zbude na opravu motoru/čerpadla, nikdo neví kolik by si platil za pojistku, nebo jestli jsou potřeba i nové pneu a další věci. LPG bych nebral, to by byla náhoda, že by se někdo zbavoval auta, které jezdí za málo a je v OK stavu. jen pro představu včera STK a emise skoro 2000+ 1500 čištění a filtry LPG
Ford Focus 2018 1.0 92 kw Titanium Obrázek
Ford Focus 2007 1.6 74 kW Trend LPG

michal102
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 21.02.2018 16:11

Re: Rada pred kupou Fordu Focus

Příspěvek od michal102 » 21.02.2018 21:29

Aha, no zajímavý názor. Dost možná pravdivý. Já jsem vycházel jak jsem naznačil z informací z webu, kde jsou diesely vykreslovány jako strašáky, které se jednoho dne porouchají od předních až po zadní světla a nejdou opravit plus se vůbec nevyplatí, ale v okolí mám známé, kteří diesely dost preferují. Ku příkladu já jsem dost zručný, na Felicii jsem si dělal absolutně vše sám(náplně, rozvod, brzdy, výměna prahů...), když jsem ale četl manuál k TDCi, přišlo mi to o něco složitější, takže jsem uvažoval, že na tom LPG bych taky ledacos zvládl svépomocně. Ono zbavovat se téměř 20-letého LPG může kde kdo, pokud pro něj není problém koupit něco novějšího. Jde spíše o to, zdali se dá očekávat, že takový nepojízdný vrak po výměně čerpadla a turba půjde bez problémů ještě 100 tis, nebo nikoli. Taky by mě zajímalo, zdali se ve sféře turba a čerpadla dá po nastudování manuálů lecos udělat svépomocně, nebo je člověk plně odkázán na servisy a teda kalkulovat sumy 10-15 tis za čerpadlo a 5-7 za turbo? Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Rady prodej - nákup“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů