Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Uživatelský avatar
focuszdenda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 20.10.2012 22:50

Re: Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Příspěvek od focuszdenda » 27.10.2018 17:47

Zdravím,
tak se taky trápím s hučením na přední nápravě a už nevím co s tím.Zvuk je takoví jako když je velký vzorek na pneumatikách (na kros).Hučí to jen když zatočím doleva a stačí mírně zatočit,když jedu rovně a doprava tak jeto v klidu.Jo ještě k tomu při brzdění se přední brzdy chovají jako když je prasklý brzdový kotouč,kopalo to do pedálu a do volantu.První co jsem udělal bylo že jsem zkontroloval tlak v pneumatikách - přední byli podhuštěné.Po dohuštění pneumatik se zmírnilo to kopání do pedálu a volantu při brzdění,ale nezmizelo.Hučení stále pokračovalo.Potom výměna kol a
to nemělo žádný účinek.Potom jsem vyměnil ložisko s nábojem v pravém kole a kontrola brzdových kotoučů,kotouče v pořádku,kontrola kulových čepů a silentbloků,vše ok a hučí to pořád při zatáčení doleva.To kopání do pedálu a volantu při brzdění zmizelo.Zkoušel jsem kloub na pravé straně a ten nevypadá že by měl nějakou vůli nebo že by zadrhával a prachovka je také vpořádku .Tak neví jestli ještě vyměním levé ložisko s nábojem,ale to z pravého kola vůbec nevypadalo že by bylo špatné i když mám najeto 278 tisíc a ložiska jsou origo.Jinak je to na Focusu 1.6 Tdci 80Kw 2009.Kdyby to křoupalo nebo vrzalo,ale todle je jak když jede traktor a hučí mu pneumatiky.
---------------------------------------------
Ford Fucus TDCI 1.6 Titanium 80KW rv.2009

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Příspěvek od phofy » 27.10.2018 19:52

Stačí když zvedneš kolo a roztočíš ho, pak je krásně slyšet, jestli je ložisko v háji :wink:

Uživatelský avatar
hihi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 989
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Příspěvek od hihi » 29.10.2018 22:26

Já měnil postupně obě ložiska, podle hučení do zatáčky to první a hajzlík to bylo to druhé. Ta poučka není 100%. Takže bych vyměnil ještě druhé ložisko. A hučení přestane. Na volno na zvedáku se nepoznalo nic.
FF MK3, 2015, 1.5 TDCi 88 kW
byl FF kombi 09,TDCi,66kW+DPF
byl FoFo kombi 99, TDDI,66kW,Ghia, Diamond White

Uživatelský avatar
focuszdenda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 20.10.2012 22:50

Re: Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Příspěvek od focuszdenda » 01.11.2018 18:28

Právě že na zvedáku není nic poznat a ani když jsem měnil to na pravém kole,tak jsem zkoušel otáčet poloosou jestli to není to pomocné.To jsem také nic nepoznal (samozřejmě že to potřebuje určité otáčky,když jedu 20km/h tak je ticho).Jen je mi divné že stačí opravdu jen nepatrně pootočit volantem doleva a už to hučí.Čím větší rejd doleva tak to hučí víc.Doprava a rovně nic.Zkusím teda objednat ještě na levou stranu ložisko a potom uvidím.
---------------------------------------------
Ford Fucus TDCI 1.6 Titanium 80KW rv.2009

Uživatelský avatar
hihi
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 989
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Příspěvek od hihi » 10.11.2018 21:44

Jaký je výsledek?
FF MK3, 2015, 1.5 TDCi 88 kW
byl FF kombi 09,TDCi,66kW+DPF
byl FoFo kombi 99, TDDI,66kW,Ghia, Diamond White

Uživatelský avatar
focuszdenda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 20.10.2012 22:50

Re: Pomocné ložisko na polose na straně u spolujezdce.

Příspěvek od focuszdenda » 11.11.2018 19:28

Tak včera vyměněno ložisko na levém kole a je po hučení. Takže u Ford neplatí kolo které hučí jen když je zatížené. U mě bylo zatáčka doleva tím pádem pravé kolo zatížené a hučelo levé. To že je ložisko špatné bylo poznat až když jsem vyndal těhlici s ložiskem ven s auta.


Tady je ještě foto rozdíl ložiska z pravé strany a z levé strany.Levé je nalevo.Další foto po nalisování a zajištění aby nebyl tlak při lisování na kuličky,ale byl na vnitřní kroužek ložiska.Tím že bylo ložisko přes noc v mrazáku tak to šlo dobře a celkem lehce nalisovat.
Přílohy
Vlevo levé ložisko (800x394).jpg
Při lisování (800x394).jpg
---------------------------------------------
Ford Fucus TDCI 1.6 Titanium 80KW rv.2009

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů