Výměna silentbloků zadní nápravy

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Tulda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16.03.2013 19:49

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Tulda » 14.06.2013 17:44

Já si nechal vyměnit silentbloky na zadní nápravě v servisu, ale to bouchání (jen když jsem jel sám, nikoliv naložený) prý způsobovala tyčka stabilizátoru. Takže je vyměnili obě také, ale říkali, že to bylo celé hodně náročné. Platil jsem 3200,- bez nákupu silentbloků (silentbloky jsem už měl koupené předem).

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od stano. » 06.05.2014 18:17

Len tak pre istotu: Ked ste menili zadne ramena/silenbloky, tak sroby ste dufam dotahovali, ked bolo auto na zemi!

Citronek
Junior
Junior
Příspěvky: 238
Registrován: 27.03.2011 19:53

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Citronek » 09.05.2014 19:01

Tulda píše:ale to bouchání (jen když jsem jel sám, nikoliv naložený) prý způsobovala tyčka stabilizátoru.
Ja kdyz auto koupil,tak jsem ani nepoznal,ze by s podvozkem mohlo neco byt,pak jsem po nekolika mesicich jel krokem po hodne rozmlacene ceste a rany jak blazek od predku,tam jsem to dal do servisu a rikali,ze byly u obou tycek stabilaku vyplaceny pouzdra,tak je vymenily a od te doby to uz nemlati a taky to diky plne funkcnim stabilizatorum lepe sedi v zatackach.
Focus I., 1,8 benzin 85kW, 5 dv.
BMW E46, 330Ci, sport paket, 170kW

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Quickie » 09.05.2014 23:36

stano. píše:Len tak pre istotu: Ked ste menili zadne ramena/silenbloky, tak sroby ste dufam dotahovali, ked bolo auto na zemi!
lebo inak....? (stane sa to a hento.. trošku to rozpíš)

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od stano. » 10.05.2014 13:28

http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 23&t=39714
Prvy prispevok, dole cervenym.
Sroby silenblokov a ramien dotiahneme len tak, pokym nezacnu klast odpor. NIE NADORAZ, MUSI TO ZOSTAT VOLNE. Potom auto polozime "na kolesa". Disky nasadit nemozme, budu prekazat. Takze pod kotuce alebo spodne ramena dame vhodne podlozky a zlozime auto tak, aby zadna naprava niesla vahu auta a mala sklon ako bude mat normalne. Este poskaceme v kufri, aby to sadlo. Po zdvihnuti zostane auto vzdy vyssie, musime ho potlacit dole. POZOR! TO PODLOZENIE VOLIME TAK, ABY SA NAM V TEJTO FAZE NESTREPALO NA ZEM! Ked je naprava pekne usadnuta, podotahujeme vsetky sroby momentovym klucom. Alebo tak ... akurat :) Takyto postup je velmi dolezity. Ak dotiahneme silenbloky pri zdvihnutom aute, bude to ich normalna poloha. Pri polozeni auta sa ramena posunu, v silenblokoch sa vytvori napatie a postupne ich znici.
Podobny postup plati aj pri vymene a dotahovani prednych ramien. Tam sa ale moze nasadit koleso, pohupat autom a potom dotiahnut. Da sa tam dostat aj okolo kolesa.

Uživatelský avatar
Achiler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 146
Registrován: 26.02.2012 14:08
Bydliště: Mírovice, Praha-východ

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Achiler » 01.04.2015 21:15

Hodně lidí tu píše, jak jim něco bouchá na zadku a že to jsou asi silentbloky, ale nevidím nikde žádné - ANO, tak to je.
Já měl právě za to, že špatné uložení se pozná plaváním a nebo vrzáním na nerovnostech, ale že bouchání můžou způsobovat buď tyčky stabilizátoru, uložení tlumičů (nebo i ony sami) nebo pružiny.
Jak to teda je? Když si vypnu rádio a beru díru za dírou, tak mi taky něco od zadku bouchne, ale jsou to asi spíš plasty v kufru :bebng: , rezerva nebo plech okolo výfuku. Vám to klepe jako např. čepy na předku? Zadní nápravu mi prohlíželi v servisu a já jim stejně nevěřil a projel si ji sám, vzal trubku a páčil za každé rameno, co jsem viděl, ale nikde se nic nehlo. Nějaký silentblok vypadá dobře, nějaký je celkem vyčvachtaný, ale drží to furt pevně. V létě jsem chtěl trošku stříknout zadní ramena, ať to moc nerezne (občas už začíná) ale tak si říkám, jestli to není blbost.
Že stejně dřív než by to prorezlo a rozpadlo se, tak odejde to uložení, že?

Tak to asi nechám být, dokud mi to nebude klepat jako vám (pokud je to opravdu slyšitelné za běžné jízdy) a pak se nechám inspirovat romikem.
Ford Focus (1999) 1.6 74kw, Aquamarine Frost, Ghia

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Quickie » 01.04.2015 21:23

ono hlavne inak tie silenty pracuju v zákrute, ked je na nich pol tony zadku auta ako ked to páčiš nejakym pajsrikom..

Uživatelský avatar
Achiler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 146
Registrován: 26.02.2012 14:08
Bydliště: Mírovice, Praha-východ

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Achiler » 01.04.2015 21:34

No v zatáčce mi nikde nic nebouchá a auto drží parádně.
Čas od času si hraju na sebevraha, pokud nikde nikdo není a jedu sámm, a zkouším co všechno Focus zvládne a když to přeženu, tak má spíš tendenci ulítnout předek a zadek to pak srovná/podrží.
Spíš by mě prostě zajímalo, jak se projevuje vymačkaný silentblok zadní nápravy/ jak to tluče.


Uvidím, dám to zkontrolovat opět do jiného servisu ještě a začnu hledat novou nápravu.
Ford Focus (1999) 1.6 74kw, Aquamarine Frost, Ghia

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Quickie » 01.04.2015 21:46

ked sa raz niekde zabijes, tak si povieš: keby som tie silenty vymenil, mozno by som ešte žil :mrgreen:

sám neviem.. tiez mam pocit, ze mi obcas zadok mierne odskočí, spomeniem si na toto vlákno, pretočia sa mi panenky a zase na toto vlákno radšej rýchlo zabúdam..
može a nemusi to byt silntblokmi.. v servise ti samozrejme povedia, treba vymenit... lebo biznis..
druhý servis ti povie: nebolo by od veci to vymenit, ale vydrží ti to ešte X tisíc km, tak to nerieš a jazdi..
mozno ked silenty vymeníš, sám zbadáš rozdiel... alebo aj nie..

ale som ti poradil, čo? :hah: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Achiler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 146
Registrován: 26.02.2012 14:08
Bydliště: Mírovice, Praha-východ

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Achiler » 01.04.2015 21:54

No to teda, jako abych se přiznal, máme tu u Třeboradic takové esíčko, všude 70 a na esíčku dána 50. Když jedu Ochcávkou od přítulkyně, v 55 se už bojím, že vyletím, ale Focus to zvládá najistotu i ve 110, víc už je to trošku o hubu. Takže takto to drží. :cooler:

No já pro jistotu měním vše, co není tak náročné, aniž by to bylo v pr.
Před rokem jsem nechával měnit všechny čepy (kuláky, řízení) + silentbloky přední nápravy, tlumiče s uložením a přední + zadní tyčky stabíku s uložením. Ačkoliv mi na podzim při testu nápravy řekli, že vše ok a i STK bez chyby. Při výměně pak zjistili pouze pravý čep řízení K.O. jinak vše dobré. Takže vlastně skoro vyhozených přes 10 tisíc, ale alespoň mám teď klid. Jakmile mi někdo naznačí, že je něco špatně na zadku, ihned to vyměním. Bohužel ačkoliv jsem navštívil cca 5 servisů a 3 garážmistry a chtěl zkouknout zadní nápravu, že tam možná něco bouchá, všichni že prej nic nenašli a za jízdy nic neslyší. On vlastně nikdo kdo v tom autě se mnou jede nic neslyší, ale já prostě jo! :wallbash: Jsem úplně ujetej magor a musím to mít prostě na 110% :dih:
Uvidím, až se oteplí a budu moct jezdit do práce na kole, hodím to do již ověřeného servisu (to je také věc, najít dobrý servis, 1 z 5ti..) a budu je nutit, aby i za cenu jakoukoliv to auto zkoukli a bylo lepší jak funglovka! :evil:
Ford Focus (1999) 1.6 74kw, Aquamarine Frost, Ghia

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od stano. » 01.04.2015 23:41

Ako keby som cital sam seba pred rokom :D
Pockaj, ci sa mi podari opravit motor. Ak nie, mozes si prist po "novu" zadnu napravu z mojho auta. Rovno to prehodime :mrgreen:
A ci mas silentbloky trochu zle alebo uplne, tak vymenu za nove spoznas. Teda ak sa to spravi aj s tlmicmi. Ale ci to stoji za tu namahu... :nixw: Ved navod som tu daval. Mozes si pozriet, co je to za drbacku.

Dreede
Junior
Junior
Příspěvky: 272
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Dreede » 02.04.2015 09:18

Moje vadné zadné silentbloky sa prejavovali plávaním do strán na nerovnostiach a neistota v zákrutách. Po výmene ramien spolu s tlmičmi sa menej pohupuje a v zákrute reže presný oblúk nech je povrch akýkoľvek.
______________________
ex FF2FL, 2.0 Duratec Bi-Fuel, LPG
ex FF1 1.6 16V, 74kW, combi

Uživatelský avatar
Achiler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 146
Registrován: 26.02.2012 14:08
Bydliště: Mírovice, Praha-východ

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Achiler » 02.04.2015 18:22

Stano a jen tak pro info pro lajka, pokud ty tlumiče demontuji, nepoškodí se tím a jsou stále funkční, že?
Jelikož ty tlumiče i s uložením tam jsou rok a 2 měsíce, to samé zadní stabíky, takže jsou na začátku své životnosti / snad. Nerad bych je vyhodil po těch 15 tis km :dih:
Ford Focus (1999) 1.6 74kw, Aquamarine Frost, Ghia

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od stano. » 02.04.2015 20:01

Tlmice kludne mozu zostat. Ja som to mal v podstate rovnake. Tycky tiez mozes nechat, ale odporucam dat tam nove sroby. Tie dlhe, cca 12 centimetrov.

Uživatelský avatar
Achiler
Nováček
Nováček
Příspěvky: 146
Registrován: 26.02.2012 14:08
Bydliště: Mírovice, Praha-východ

Re: Výměna silentbloků zadní nápravy

Příspěvek od Achiler » 01.07.2016 23:08

Koukám, co jsem to tu více jak před rokem psal. Od té doby jsem dostal trochu rozumu, silentbloky jsem více méně vůbec neřešil. Poupravil jsem si v kufru plasty, stropnici, rezervu a ačkoliv mám mírně tvrdší tlumiče, jezdím bez jediného bouchnutí, vrznutí. Občas auto pořádně rozhoupnu a zkouknu, jestli někde něco nevrže.

Dnes jsem po dlouhé době vlezl pod zadní nápravu a provedl kontrolu silentbloků/ramen. Ačkoliv jsem měl za to, že nejvíce odchází ty malé, příčné, mě se nejvíce nelíbí ty podélné. Zdá se mi, že od toho levého vychází slabé občasné vrznutí ve chvíli, kdy mírně popojedu, drcnu do kola. Abych vysvětlil, lehl jsem si pod auto (chcíplé, na rovině, s kvaltem, bez ručky), páčil rameny, vše ok. Pak jsem vzal za LZ kolo a sotva s ním hnul, od uložení LZ podélného ramene se ozvalo slabé vrznutí.

Je to reálné? Vedou tam lanovody a ještě nějakej káblík, tak je možné, že mohly vrzat ty. Je fakt, že ty kola se sotva pohnuli, rameno se nehnulo snad vůbec, tak proč by v něm vrzlo?

Za jakých okolností pracuje toto rameno nejvíce? Co ho nejvíce unavuje? Zítra to hodlám zvednout a kouknout na něj více, podle čeho poznám, že je už na čase výměna? Děkuju
Ford Focus (1999) 1.6 74kw, Aquamarine Frost, Ghia

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů