Eibach pro spacer

Nápravy, řízení ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
Iudex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 04.11.2009 10:01
Bydliště: Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Iudex » 02.08.2010 15:41

[quote="Quickie"] dodať ti ich podla mna nedodajú.. nie je to štandardne prislušenstvo forda, akurát ho mozno odporučajú..

Kois ich aj dodá; objednáva ich priamo z Nemecka.
Ford Focus Combi 1,6 Trend X (2010)
Obrázek Obrázek
Obrázek
Galéria: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 97&t=22589

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 02.08.2010 16:07

Iudex píše:V podstate len jediná situácia vo mne vyvolala obavy zo skrtnutia znízeného podvozka: vjazd do podzemného parkoviska v Auparku, resp. inom nákupnom centre.
ked len toto, tak obavy mat nemusíš.. v Auparku som bol.. 5 ludí v aute + moj invalidný vozík v kufri (ten má sice len cca 15kg) a spodok som nechytil.. Strach som dostal, ked som išiel do OC Mlyny v Nitre.. tam ked som zbadal tie stupáky na podlažné parkovisko tak ma oblial pot.. ale spodok som nechytil ani tam (zase 5 ludí v aute).
ked je plne obsadene auto tak škrtám na retarderoch ale to zase len spominanymi prednymi zasterkami, podvozkom absolutne nie.
Iudex píše:práve som volal s Koisom... V prípade 40 mm nie je ziaden problém ani s diskami 5Y
Koiš možno nemal, ja som problém mal.. mal som nahrate aj video na youtube ako mi kolesá kmitali, ale uz som ho zmazal zo serveru :irre:

plecháče a podložky... neviem neskušal som.. uvidim pred zimou, mozno ich tam nechám aj ja :wink:

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 02.08.2010 16:26

Iudex
tu je grupa tých, ktorí mame pro kit http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 35&t=16742
a tu su moje videá čo som nakrutil cestou do a zo zahrady http://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 10#p387510

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 24.10.2010 21:41

Iudex píše:Tiez podla neho netreba dávat podlozky dole na zimu ani ked más plecháce, minimálne on sám má Pro-Spacery a dole ich nedáva, aj ked má zimné na plechácoch. Tak teraz som riadne zmatený... :bebng:
podlozky som dal dnes dole aj spod plechacov lebo stifty sa opierali o disky... bud mam dlhsie stifty ako ostatni alebo neviem co...

Uživatelský avatar
petulak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5653
Registrován: 06.02.2010 15:45
Bydliště: Liberec

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od petulak » 25.10.2010 07:32

Máš dlouhé štefty,dej tam kratší a bude to O.K.
FF-1.8-16V-ZETEC-E, SPORT-hatchback

Uživatelský avatar
Iudex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 04.11.2009 10:01
Bydliště: Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Iudex » 25.10.2010 10:05

Quickie: Tak teraz babo raď: buď veriť Koišovi ako človeku, ktorý sa tým živí, alebo bezprostrednej skúsenosti užívateľa. :bebng: Možno je to odlišnými diskami (rozmer, konkrétny tvar), ktoré má Koiš na aute (nemyslím, že má 1,6 16v a 205 R16 s 5Y-dizajnom). Keďže ale máš identické disky, nebudem špekulovať s Eibachmi. Takže buď bude riešenie v podobe H&R podložiek, alebo žiadne podložky.
Ford Focus Combi 1,6 Trend X (2010)
Obrázek Obrázek
Obrázek
Galéria: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 97&t=22589

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 25.10.2010 15:52

jedna vec je, že ja osobne neverim, že by Koiš jazdil v zime na plecháčoch :mrgreen:
druhá vec je, že mne vravel že nema Eibach podložky ale H&R
tretia vec je tá, že podložky a plecháče sú kombinovatelné.. s tým samozrejme nie je problém, pokial sa na problém pozerame zo stranky jazdných vlastností, vzhladu auta atd...
málokto sa mozno na to pozrie z tej stranky ako som sa pozeral ja... keby som nemal problém s letnými 5Y diskami, tak by ma nenapadlo kontrolovat či sa nahodou aj plecháče nedotýkajú štiftov..
kedže som s tým už jednu skusenost mal, tak som si to skontroloval.. tá stopa, resp. otlačok štiftov na diskoch nie je nejako velmi výrazný, ale je tam... disky sa dotýkaju štiftov, to je proste fakt.. možno by to neurobilo nič ale nebudem pokusný králik a zbytočne drať pneu... to nech testujú tí, čo na to majú prostriedky :mrgreen:
na letných diskoch budem musieť vybrusit ešte vacsie jamky, milimeter mozno dva- tri.. uvidím..

neviem či je na toto riešenie kupovať H&R podložky namiesto Eibach.. ked má raz podložka 20mm, tak tie štifty budu trčať rovnako cez Eibach ako aj cez H&R

Iudex: ked budeš mať letné 5Y disky, pozri si vnutornu stranu, možno máš iné spracovanie ako ja a nemusel by si mat s podložkami problém.. moc tomu síce neverím ale u Forda je možne všetko :wink:

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 02.11.2010 18:21

tak tu je dovod zjazdenych pneu
pekne vidiet kde sa štifty opieraju o disky... budem musieť vybrusit ešte viac... mam taku malu mikrobrusku tak si dam na tom viac záležať
Přílohy
alu.jpg

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od madbugie » 03.11.2010 06:50

ty vole ... a vibrácie si necítil ? tie 3 šroby su fest zakusnuté do toho disku...

já to říkal je to naprd... a plecháče sú ešte menej utopené... tuto je to cca 4 mm plecháč tuším 2 či 3 mm tam asi len odrezať zo štiftov...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 03.11.2010 07:33

vibrácie som necitil... mozno preto ze jazdim viac sám a ked ma kombik prazdny zadok tak to tak necitit.. no neviem..
a ked niekto sedel vzadu, tak nikto nic nevravel ze by triaslo riťami...

tak len aby ste vedeli čo vas čaká pri eibach pro spacer a 5Y 16" ford diskoch 8)

Uživatelský avatar
Iudex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 04.11.2009 10:01
Bydliště: Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Iudex » 03.11.2010 08:26

Tiež som sa na to zameral, keď som prehadzoval kolesá: na tých alu 5Y diskoch skutočne nie je miesta na trčiace šróby, a rovnako ani na zimných plecháčoch. Takže zbohom, podložky. :nnou:
Mňa teraz viac trápi, že mi celé auto vibruje a kolesá búchajú; normálne by som povedal, že nevyvážené kolesá, ale boli vyvažované v januári a jazdil som na nich necelé dva mesiace bez problémov a teraz akoby boli štvorcové. No uvidím, idem to dať dnes prevážiť.
Ford Focus Combi 1,6 Trend X (2010)
Obrázek Obrázek
Obrázek
Galéria: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 97&t=22589

Uživatelský avatar
Iudex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 109
Registrován: 04.11.2009 10:01
Bydliště: Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Iudex » 04.11.2010 12:45

Quickie: tie podložky mi stále nedajú. Keď to nejde pre trčiace štifty s 20 mm podložkami, nebolo by riešením dať 25 mm? To tie štifty schová úplne.
S tým ale súvisí iný problém: keď pozerám na tie podložky: http://www.escape6.cz/podvozky/podlozky ... ax/DRM-50/ napadá mi, či tie matky na pôvodné štifty nebudú takisto vytŕčať a robiť ten istý problém ako trčiace pôvodné štifty? 8O
Ford Focus Combi 1,6 Trend X (2010)
Obrázek Obrázek
Obrázek
Galéria: https://www.ford-focus.cz/forum/viewtopi ... 97&t=22589

Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od Quickie » 04.11.2010 15:07

nie nie... tie matky sa schovaju uplne do podložiek s tymto problem nebude... tiez vidim ako riesenie dat 25 mm podlozky

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od misoo » 04.11.2010 15:11

fiha, no pekne... :roll:

Uživatelský avatar
madbugie
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1637
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: SK - Trnava

Re: Eibach pro spacer

Příspěvek od madbugie » 05.11.2010 06:41

vzadu problem nie je ale dopredu jo...

čo som meral tak 30 mm dozadu a 16 5xY disk je zarovno plechov, ale v predu len 20 mm aby bolo kolo zarovno...

ja by som to videl tak, že ked už používať podložky tak proste tie 3 mm odrezať a šmytec a mať to proste stále na podložkách...

(ja viem že väčšinou máte len vzadu podložky ale škoda nedať aj dopredu... ak sa dá...)

alebo teda celkom pekná kombinácia by mohla byť 25 dozadu (žiadny problem) a 15 dopredu... len teda by asi bolo treba vyvrtať do 5xY diskov cca 6-7 mm hlbokú a priemer 12-14 mm dieru... alebo tak nejak...
------ ===== < as mad as possible > ===== ------
modrá je dobrá ale iba ako farba auta :-) + 100 fordích koníkov
Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Podvozek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů