LEDky - info v 1.příspěvku

Karoserie, světla, lak ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od ScorpionSX » 04.11.2018 20:17

Approved according to ECE R6 / R7 / R48 / R87 / R112
Takže sú 100% "STK-legal" :D
Takáto podobná sada už sa predáva na Golfa 6-7ku, sú tam D8S žiarovky, tzn. také tie "skoro-xenóny", ktoré nepotrebujú tie isté náležitosti ako klasické xenóny, tzn. ostreky a auto-leveling. Robia sa aj do VW group už priamo od výroby.
Čo sa týka výkonu, tak táto 25W sada xenónov je cca na úrovni výkonných žiaroviek ako Nightbreaker Laser a trochu viac. Farebne sú 4200-ky ešte relatívne žlté, nebudeš mať také to biele svetlo ako väčšina xenónov/LED, ale zase funkčne to nie je na škodu.

Cenovo je 900€ za svetlá dosť palba, ale ak si nespokojný s originálmi, chceš niečo výkonnejšie, (efektnejšie - zabudované DRL :palec_nahoru: ) a hlavne kvalitné a legálne, tak je to dobrá volba. A ak peniaze nie sú problém, tak určite je to lepšie ako dorábať nelegálne HID sady alebo LED.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
Wolf78
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 623
Registrován: 27.10.2012 10:01
Bydliště: Mladá

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od Wolf78 » 04.11.2018 20:26

to IvanSt - kašli na to za těch 900 Euro je to utopie , když vidím jak svítí v originálních světlech Osram Night Breaker LASER :wink: Obrázek
Je - Ford Focus III ST-Line 134kW mk3,5
Je - Ford Fiesta 1,5 EB ST mk8 147kW

Byl - Ford Fiesta 1,0 EB Titanium mk8
Byl - Ford Ka TITANIUM - 51kW
Byl - Ford C-Max 1,8TDCi -92kW
Byl - Ford Focus I 1,8-16v -85 kW
Byl - Ford Fiesta XR2i 1,6-8v-76kW

Uživatelský avatar
IvanSt
.
.
Příspěvky: 304
Registrován: 16.07.2017 18:01

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od IvanSt » 04.11.2018 21:09

Díky za dobré zprávy! Popravdě se v těch ECE směrnicích moc nevyznám.
Bohužel do další technické 2020 budu muset přední světla vyměnit, tak buď original ve Fordu za cca 12 tisíc, nebo už vzít třeba tyto za dvojnásobek.
Peníze jako takové problém nejsou, spíš obecně nerad objednávám dražší věci ze zahraničí (komplikace CLO, DPH, reklamace, lhůta dodání).
Ford Focus ST 2014

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od ScorpionSX » 15.12.2018 19:19

Nemám čo robiť v tej zime, tak som sa vybral otestovať LEDky v parabolách a tu je pár fotiek. 6000K verzia je prakticky bez problémov použitelná aj v parabolách, ten rez svetla je podla oka viditelnejší a jasnejší ako v prípade halogénov. 4300K verzia má rez trochu horší, porovnatelný s halogénmi, ale asi by som to neriskoval. Ale osobne v parabolách by som nešiel do LEDiek asi vôbec, tá žiarovka je tam vidieť vo svetle a to je hneď problém :(
Môžem prípadne poslať aj fotky v lepšom rozlíšení ak by niekto chcel, tu je obmedzenie vo velkosti...
4300K LED
4300K LED
6000K LED
6000K LED
GE Megalight Ultra
GE Megalight Ultra
4300K LED: https://www.aliexpress.com/item/hlxg-2P ... 05811.html
6000K LED: https://www.aliexpress.com/item/Partol- ... 50794.html
Halogen - GE Megalight Ultra 120

Na fotkách ten čierny flak na lavej strane je len môj prst v objektíve :D ...(všimol som si to až doma na PC)
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od ScorpionSX » 16.10.2020 08:33

Prvé LED žiarovky schválené na cestnú premávku: :Dancer: :cooler: :huraa:
https://www.osram.de/am/night-breaker-l ... /ledcheck/
- pre Ford je to zatial len pre Mondeo MK5, ale verím že sa zoznam rozšíri aj na staršie/ostatné modely (je tam koniec-koncov aj Audi A4 B7, čo je model z 2004).
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

fofok
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4779
Registrován: 16.10.2009 19:27
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od fofok » 16.10.2020 12:40

A co jich jezdí s neschválenejma LED žárovkama v obyč. parabolách.Pak lidi nadávaj,že ledky oslňujou,přitom to jsou tihle pokusmani a je jim jedno,že jim to svítí až na měsíc.Tyhle shválený vypadají,že by mohli fungovat.Přesně kde je vlákno je i ten LED člen,takže by to mělo svít tam kam má,ale stejně bych si to na svý auto nedal.
Byl Focus II kombi 2011 1,6 16v
Obrázek
Je VW Golf VII ME 1,0 TSI 2019

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od ScorpionSX » 16.10.2020 13:45

Tých modelov, ktoré majú správnu konštrukciu je už dnes velmi vela - napr. tie, ktoré sú v mojom príspevku vyššie ako 6000K LED. Je tam na fotke aj vidieť, ako je rez svetla rovnaký, ak nie aj mierne lepší ako rez halogénu. Tieto žiarovky určite v premávke zoči-voči neoslňujú - mám to osobne aj odskúšané.
Problém by som videl skôr v niečom inom a to v klasickom "ja ho mám najdlhší" - všetci výrobci (čína) sa predbiehajú v tom, ako silno budú ich žiarovky svietiť, čo je fajn v priamom smere oproti iným autám, ale problém nastáva, ak ideme oproti takémuto autu na kopci. Vtedy nie sme oproti sebe v rovnom poli a tým pádom tieto žiarovky vďaka ich mega-svietivosti oslňujú - hoci sú aj správne skonštruované. Áno, oslňujú aj obyč. halogény, ale logicky menej, keďže majú menší výkon.
Preto som rád, že vidím aj výrobcov ako Osram vyrábať žiarovky, ktoré majú výhody LED svetiel, ale prejdú vývojom, nie len "zoberme najsvietivejšiu LEDku na trhu a nacapme ju tam" a tak aj ten výkon a aj prípadné nedostatky sú v norme.
Nebyť tej ceny a faktu, že akosi mám problém po správnom nastavení svetiel vo Forde napchať doterajšie LEDky do svetiel a nie ešte tieto Osram, ktoré vyzerajú byť ešte dlhšie, tak ja naopak idem do nich.

Najväčším problémom je v týchto upgradoch nevedomosť toho, ktorý si to dá do auta. Ale nie je sa čomu moc čudovať, kopa predajcov predáva "H7 super-power LED" žiarovku, užívatel vidí "H7 - to mám vo svetlách aj teraz, šup to tam" a pritom sa napríklad jedná o LED žiarovku, ktorá je určená do denného svietenia (napr. také tie žiarovky "obsypané" LEDkami po celom tele) a podobne. Lenže predajca to neuvedie v popise (častokrát ani nevie) a užívatel je buď nespokojný a nadáva, že LEDky sú aj tak odpad, alebo si nahovorí že je spokojný a že to vlastne svieti lepšie, lebo to svieti všade a potom oslňuje ešte aj vesmírnu stanicu...
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2969
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od jenikHK » 16.10.2020 14:11

Někdy předevčírem na mě H7 LED vyskočily na alze a tak jsem si to se zájmem prohlížel, ale žádná nebyla schválená (nedávno jsem kupoval H7+H8 žárovky s vyšší svítivostí).
Tohle vypadá nadějně, pokud by měly v budoucnu schválení i pro paraboly a hlavně pro více aut, tak by se mi to hodně líbilo a jakmile tohle bude toto po legislativní strance vyřešené, s radostí pořídím.
Nikde jsem se ale nedopátral svítivosti (až jsem jsem nehledal), nicméně předpokládám, že bude muset zůstat v zákonných mezích, tj. 1500 lm pro H7.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Uživatelský avatar
ScorpionSX
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1726
Registrován: 29.01.2011 18:05
Bydliště: Trenčín, SR

Re: LEDky - info v 1.příspěvku

Příspěvek od ScorpionSX » 16.10.2020 15:01

Myslím že bez dodatočných úprav (aut. nivelácia + ostrekovače) môžeš ísť "až" na 2000lm. Viď 25W D8S xenony na koncern-group.
Ale tiež som nehladal presný údaj, zatial ma cena odrádza (+ potrebujem aj info o rozmeroch žiaroviek, aby som ich mohol v mojom prípade vôbec používať bez úprav).

Btw, tie čo sú momentálne na Alze, sú podla všetkého len gen.1, tie toto schválenie nemajú, platí to až pre gen.2 - dajú sa poznať trochu odlišnou stavbou žiarovky + konektor je plastový, nie len samostatné pliešky.
:arrow: Roman_Ko211
Ford Focus MK2 2005 1.8TDCi - GALLERY

Odpovědět

Zpět na „Karoserie“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů